Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

LIDKA 00:45, 27 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Agatorek napisał(a)
Hej Lidka .
Dobrze czytać dobre wieści i oby tak dalej

Fajnie, że masz konkretne plany ogrodowe i wizję, jak to ma wyglądać. To połowa sukcesu .
Carport super pasuje do domu i otoczenia. Myślałaś, żeby na ściance (tej od strony trawnika) puścić coś pnącego? .



Hey Aguś. Myślałam ale tam jest jeszcze z 50 -70 cm pas kostki. I to troche zz daleko zeby puścic pnacze na te lamelki.
Chyba tam powstanie rabatka jakaś.
Marzy mi sie szpaler miskantów jak u Martki. Miałby z 7 m dlugosci.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 09:33, 27 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Lidka, szpaler miskantów to świetny pomysł w tym miejscu! Ja planuję taki przy ścianie garażu. U Ciebie to idealne rozwiązanie, bo nie zasłoni pięknej wiatki .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 09:44, 27 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Szpaler miskantów, a konkretnie 7 miskantów - wpisze się idealnie!
Wiaan 09:56, 27 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Martka napisał(a)
Szpaler miskantów, a konkretnie 7 miskantów - wpisze się idealnie!


Plan już masz
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 12:26, 28 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634


Dziewczyny Ogrodniczki

Potrzebuje burzy mózgów.

Na zdjęciach jest zakątek gdzie chciałabym basen stawiac. Tu jest wystawa południowa wieć słońca nie braknie. No i z drogi nie widać.

Po prawej wzdłuż tuji wiedzie ścieżka na taras.

Tylko z czego zrobic podloże pod basen?
I jak i czym obsadzic ten zakątek?
Trawnik będzie robiony na nowo ale nie chcemy basenu na trawie stawiać.
Mąż optuje za kostką i się dogadać nie możemy bo ja bym chciała plaże wysypaną piachem. A 3 opcja to utwardzic fragment i zakryć sztuczna trawą dokladnie taką powierzchnie jaką zajmie basen.

Co poradzicie?


P.s bałagan po budowie wiaty zniknie po niedzieli bo mąż dzis na urlop wraca. Kartka z zadaniami dla M gotowa.





____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
olciamanolcia 13:03, 28 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Lidka my pod basenem nic nie mieliśmy . Rozkładany był na trawie tylko po sezonie była w tym miejscu katastrofa. Nie wiem czy kostka to dobry pomysł. Teraz basen będzie w miejscu przy murku gdzie mam laurowiśnie - teren będzie wyrównany i prawdopodobnie będzie piasek… Tylko boje sie , że będzie to jedna wielka kuweta dla okolicznych kotów w tym i moich
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 13:19, 28 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
olciamanolcia napisał(a)
Lidka my pod basenem nic nie mieliśmy . Rozkładany był na trawie tylko po sezonie była w tym miejscu katastrofa. Nie wiem czy kostka to dobry pomysł. Teraz basen będzie w miejscu przy murku gdzie mam laurowiśnie - teren będzie wyrównany i prawdopodobnie będzie piasek… Tylko boje sie , że będzie to jedna wielka kuweta dla okolicznych kotów w tym i moich


Ja kota nie mam ale goszcze koty sasiadów. Ktorys mi upolowane myszy znosi pod drzwi. Mogłby na nornice zacząc polowac bo tez im u mnie za dobrze . Ehhh
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 13:22, 28 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Lidka, a to ma być basen taki sezonowo rozstawiany i napełniany?
Jeśli tak - rozwiązanie, które mnie podoba sie najbardziej jest u Ajki (ogród ponad miarę czyli trudne poczatki): piaszczysta plaża .
Pytanie - jak długo zamieszasz korzystać z takiego basenu? Może kiedyś zrobisz taki w ziemi jak ma April? Albo wogóle zrezygnujesz? Wówczas utwardzone podłoże może być kłopotliwe, a piasek byłby łatwiejszy do usunięcia .
Twój mąż mocno kostkowy jest, wszędzie chciałby kostkę kłaść
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 13:28, 28 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Judith napisał(a)
Lidka, a to ma być basen taki sezonowo rozstawiany i napełniany?
Jeśli tak - rozwiązanie, które mnie podoba sie najbardziej jest u Ajki (ogród ponad miarę czyli trudne poczatki): piaszczysta plaża .
Pytanie - jak długo zamieszasz korzystać z takiego basenu? Może kiedyś zrobisz taki w ziemi jak ma April? Albo wogóle zrezygnujesz? Wówczas utwardzone podłoże może być kłopotliwe, a piasek byłby łatwiejszy do usunięcia .
Twój mąż mocno kostkowy jest, wszędzie chciałby kostkę kłaść


No tak racja. MĄŻ lubi porzadek wszędzie. W ogrodzie, domu i życiu.
I uwaza ze kostkę szybko sie sprząta.

Ta plaża u Ajki to moja inspiracja. Chce zgapić...
Niezależnie co położymy pod sezonowy basen to wkoło obsadze roślinami.

A teraz ide do April szukac tego basenu bo nie widziałam.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
olciamanolcia 13:29, 28 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Prawda Judith… u mnie basen stoi prze prawie 3 miesiace …a potem przez kolejne dziewięć mam klepisko i do tego że tak kolokwialnie się wyrażę - zajeżdżające gnojówką - niestety trawa pod basenem gnije… Dlatego w tym roku już go w obecnym miejscu nie będzie…
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies