Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

Agatorek 19:49, 29 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
A ja wcale nie podlewam tujek .
Na razie, w tym sezonie, rabat też jeszcze nie podlewałam, ziemia jest sucha tylko na powierzchni, parę cm wgłąb jest wilgotna (dziś sprawdzałam przy pieleniu). Podlewam tylko świeżo posadzone raz na jakiś czas.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 19:55, 29 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Ja odchodzę od podlewania w ogóle. Jedynie rodki dostały linię kroplującą, by miały szansę pod brzozami .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 19:58, 29 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Judith napisał(a)

Lidka, na pół godziny? I masz podlane? Ja raczkuję w temacie linii kroplujacej (dopiero co podłączona), jednak zauważyłam, że po 1/2 h właściwie nie ma śladu po podlewaniu. Wczoraj wieczorem puściłam na 3 godziny i dopiero wtedy ziemia stała się wilgotnawa...



Mam linie z dziurkami co 40 cm.
Są dwie dziurki na rurce. Z jednej leci 4 l wody na godzinę.
Na tuje co 80 cm sadzone przypada 4 dziurki

Na razie starcza. Ja mam gline i ok 10-12 cm kory pod tujami .
Latem przy upałach zwiększę czas.
Mam nawodnienie sterowane automatycznie, leci w nocy bo mam wtedy największe ciśnienie.

Na razie się sprawdza.



____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 20:03, 29 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Angelika95 napisał(a)


Właściciel szkółki skąd mamy tuje zalecił podlewać raz w tygodniu przez 4h, żeby tuja sama szukała wody, przez co lepiej sie ukorzeni. Może to zależy od tego kto jaką ma linię, z kompensacją czy bez, Lidka ma taką chyba bardziej wypasioną, moja jest zwykła


Mam jakąś czarną z allegro. Pisali że z dziurki leci 4 l wody na godzine. Tylko mąż i fachmann podłączyli ją jako sekcje do automatu od trawnika.

Mialam ją przed nawodnieniem automatycznym , wkładałam wąż i leciało .
Jak pamiętałam to wyłączałam po godzinie a czasem po 3.
Automat nie powoduje bankructwa gdy przychodzi rachunek

Nie mam podlewania rabat. Stoje zxwężem i taką lancą długą żeby sie nie schylać.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 20:07, 29 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Angelika95 napisał(a)


Właściciel szkółki skąd mamy tuje zalecił podlewać raz w tygodniu przez 4h, żeby tuja sama szukała wody, przez co lepiej sie ukorzeni. Może to zależy od tego kto jaką ma linię, z kompensacją czy bez, Lidka ma taką chyba bardziej wypasioną, moja jest zwykła


Kondycja tuj zależy od tego jaka gleba jest. Glina trzyma wilgoć a w piachu spływa woda szybko w głąb. Tuje mają korzenie płytko.

Tuje mojej sis na piachu mają inny kolor , są mniej zwarte i takie szersze puchate. A mamy z tej samej szkółki i ten sam gat.i też ma linię kroplójącą
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 20:07, 29 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Judith napisał(a)
Ja odchodzę od podlewania w ogóle. Jedynie rodki dostały linię kroplującą, by miały szansę pod brzozami .


Masz drzewa i cień. Moje dopiero rosną. Bez wody miałabym skorupę i chwasty tylko
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 20:16, 29 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Mary napisał(a)

Jak Lidka podlewa regularnie co 2-3 dni to przy kolejnym podlewaniu ziemi nie jest kompletnie sucha. Przy kompletnie suchej ziemi to pierwsze podlewanie musi być bardzo długie, a najlepiej pewnie ręcznie to porządnie podlać jeden raz.
Jakoś się zniechęciłam to tych linii, bo mam wątpliwości czy podlewanie nimi raz w tygodniu jest skuteczne, a częściej podlewać nie chcę, bo to chyba dla ukorzenienia jest niekorzystne.
Muszę przenieść do warzywnika, bo tam częste podlewanie jest wskazane.


Nie jest sucha bo:
a) glina
b) mam 10-12 cm kory.
Koszt kory w moim ogrodzie spory ale widzę z niej pożytek i robię jeszcze dosypki.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 20:18, 29 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Rano przed pracą napstrykałam to:
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 20:19, 29 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Cd
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 20:20, 29 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies