Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

LIDKA 23:19, 28 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7061
Agatorek napisał(a)
Uuu, szkoda by było, gdyby padł


No szkoda. Zbudował już ładną koronę.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 23:20, 28 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7061
Makao napisał(a)
Wielka szkoda by było stracić drzewko ale bądź dobrej myśli. My uratowakiśmy tulipanowca z taką sporą raną ale pilnowaliśmy by rana była stale zasmarowana. Teraz prawie nie widać rany.

Obserwuj czy w innych klonach szkodnik się nie zagnieździł. Może trzeba jakiś oprysk zastosować.


Czym to pryskac
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Roocika 08:20, 29 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
LIDKA napisał(a)
13.36
Ogród opielony. Zaczełam o 11.00
Z tej radości że wreszcie ciepło
Miałam motorek w doopie.
2 worki skrzypu klonów, dębków i chyba czeremchy.

Jak minie południowe słońce będę sadzic i przesadzac.

Tu podbieram hosty i żurawki

A tu sadze


Kilkanaście szt posadziłam wczoraj wieczorem. Dzis będzie kontynuacja.


Lidka, fajnie, że dosadzasz
Też pieliłam w weekend, na skarpie mam mega zestaw chwastów: skrzyp, perz, wyka i osty , na nowej bramowej głównie skrzyp i osty. Masakra z tym skrzypem.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Angelika95 09:19, 29 maj 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 966
Oki, dzięki za odpowiedź o linii
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Judith 11:10, 29 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
LIDKA napisał(a)


Mam automatyczne sterowanie i mam czujnik deszczu . I linia nie leci w deszcz i jakis czas po jak powietrze wilgotne. Chodzi 3 razy w tygodniu po 30 min. W nocy .

Lidka, na pół godziny? I masz podlane? Ja raczkuję w temacie linii kroplujacej (dopiero co podłączona), jednak zauważyłam, że po 1/2 h właściwie nie ma śladu po podlewaniu. Wczoraj wieczorem puściłam na 3 godziny i dopiero wtedy ziemia stała się wilgotnawa...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Makao 11:42, 29 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4028
LIDKA napisał(a)


Czym to pryskac

Nie mam pojęcia. Trzeba by się podpytać kogoś mądrzejszego
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Angelika95 15:21, 29 maj 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 966
Judith napisał(a)

Lidka, na pół godziny? I masz podlane? Ja raczkuję w temacie linii kroplujacej (dopiero co podłączona), jednak zauważyłam, że po 1/2 h właściwie nie ma śladu po podlewaniu. Wczoraj wieczorem puściłam na 3 godziny i dopiero wtedy ziemia stała się wilgotnawa...


Właściciel szkółki skąd mamy tuje zalecił podlewać raz w tygodniu przez 4h, żeby tuja sama szukała wody, przez co lepiej sie ukorzeni. Może to zależy od tego kto jaką ma linię, z kompensacją czy bez, Lidka ma taką chyba bardziej wypasioną, moja jest zwykła
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Judith 17:21, 29 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Angelika95 napisał(a)


Właściciel szkółki skąd mamy tuje zalecił podlewać raz w tygodniu przez 4h, żeby tuja sama szukała wody, przez co lepiej sie ukorzeni. Może to zależy od tego kto jaką ma linię, z kompensacją czy bez, Lidka ma taką chyba bardziej wypasioną, moja jest zwykła

Ja mam bez kompensacji, ale w moim przypadku (niezbyt długa linia, brak nachylenia) nie ma to znaczenia - podlewa się równomiernie na całej długości. Zatem moje 3 godziny nie były złe, jeszcze jedna i będzie git .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mary 18:22, 29 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Judith napisał(a)

Lidka, na pół godziny? I masz podlane? Ja raczkuję w temacie linii kroplujacej (dopiero co podłączona), jednak zauważyłam, że po 1/2 h właściwie nie ma śladu po podlewaniu. Wczoraj wieczorem puściłam na 3 godziny i dopiero wtedy ziemia stała się wilgotnawa...

Jak Lidka podlewa regularnie co 2-3 dni to przy kolejnym podlewaniu ziemi nie jest kompletnie sucha. Przy kompletnie suchej ziemi to pierwsze podlewanie musi być bardzo długie, a najlepiej pewnie ręcznie to porządnie podlać jeden raz.
Jakoś się zniechęciłam to tych linii, bo mam wątpliwości czy podlewanie nimi raz w tygodniu jest skuteczne, a częściej podlewać nie chcę, bo to chyba dla ukorzenienia jest niekorzystne.
Muszę przenieść do warzywnika, bo tam częste podlewanie jest wskazane.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Wiaan 19:03, 29 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Ja mam stale wątpliwości czy te linie dobrze nawadniają. Też mam u siebie, ale jak jest dłużej beż deszczu podlewam wężem tak porządnie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies