Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

LIDKA 08:52, 06 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Mikro warzywnik.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 08:53, 06 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Przedogródek
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 09:33, 06 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Rockowa i tarasowa pięknie buszowate ❤️. Rodki chyba Cię lubią . Mają tyyyyyyle kwiatów.

A na innych rabatach busz już za rok/dwa.

Edit: nie rockowa, tylko rodkowa
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
tuberculosa 10:20, 06 cze 2023


Dołączył: 20 paź 2022
Posty: 26
Przepiękny ogród! Dziękuję za rady w moim wątku i zostaję!

LIDKA napisał(a)


WĄSKA bardzo
TYLKO 2 M
Jak mi dziewczyny mówiły że trzeba szerzej nie słuchałam. teraz M trawnika nie chce dać. Trzcinnik brachytrycha za bukami i seslerią włazi trochę na tujki, choć te małe jeszcze.
Teraz za wysoki na przesadzanie ale na wiosne musze zrobić roszadę.
na razie myślę co za trzcinnika dać i wychodzi mi że więcej seslerii. Więc będę dzielić w przyszłym sezonie.


jak przeglądałam ogrodowisko miałam wrażenie że mój mąż chyba jako jedyny w ogrodzie w ogóle się nie pojawia (nie jego bajka ) ale przynajmniej nie przeszkadza mu anektowanie trawnika - ma mniej do koszenia
Także coś czuję że moje rabatki będą lekko puchnąć niepostrzeżenie z każdym rokiem hihi
____________________
Ada Mały ogródek - domeczek na wschodzie
Judith 10:27, 06 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
LIDKA napisał(a)
Bukowa
Mąż mnie tu zaskoczył bo stwierdził po 3 tyg nieobecności w domu że stanowczo za wąska jest.


Kuj żelazo, póki gorące!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 16:43, 06 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
Widzę, że masz sporo kory. Jakiej frakcji korę do wyścielenia kupić? Po ile teraz za worek to dobra cena? Na co zwracać uwagę? Na zapach? Chce wysypać na moich wąskich. Dać kartony najpierw, co nie?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 19:56, 06 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Widzę, że masz sporo kory. Jakiej frakcji korę do wyścielenia kupić? Po ile teraz za worek to dobra cena? Na co zwracać uwagę? Na zapach? Chce wysypać na moich wąskich. Dać kartony najpierw, co nie?


Gruby karton na czystą wypieloną ziemię i kora to ok 2 lata bez chwastów.
Początkowo sypałam gruba korę. W zeszłym roku kupiłam te drobna i z nia rabaty sa najładniejsze. Grubą przegarniam sukcesywnie na tyły rabat pod tuje.
Nie patrz na nic . Wybierz czy chcesz gruba czy drobną i szukaj w dobrej cenie. Możesz kupić więcej i poleży w workach.
Mam z olx za 10 zł za 80 litrów. W sklepie ok 17 -18 zł.
Ona sie przekompostuje na rabatach.
Tam gdzie mam 7-10 cm to prawie nie mam chwastów.
Kora sie rozkłada i dobrze robi mojej glinie. Moja kora jak ją sypie to pachnie lasem. Po 2-3 dniach juz nie ma zapachu.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Margerytka40 20:58, 06 cze 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Lidka poszerzaj rabaty koniecznie. Na początku wydaje nam się, że 2 metry to dużo. Nie jest dużo uwierz. U mnie rabaty wielkie a i tak ścisk, widziałaś. Dopiero na szerokich dużych połaciach ogrodnik może dać używanie wyobraźni. Stworzyć zmienny raj. Jak jest miejsce to wejdzie coś na każdą porę roku. Jeśli M się ku temu skłania to korzystaj. I nie o 50cm, ile się da
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Patrycja_KG_Lu 22:35, 06 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
LIDKA napisał(a)


Gruby karton na czystą wypieloną ziemię i kora to ok 2 lata bez chwastów.
Początkowo sypałam gruba korę. W zeszłym roku kupiłam te drobna i z nia rabaty sa najładniejsze. Grubą przegarniam sukcesywnie na tyły rabat pod tuje.
Nie patrz na nic . Wybierz czy chcesz gruba czy drobną i szukaj w dobrej cenie. Możesz kupić więcej i poleży w workach.
Mam z olx za 10 zł za 80 litrów. W sklepie ok 17 -18 zł.
Ona sie przekompostuje na rabatach.
Tam gdzie mam 7-10 cm to prawie nie mam chwastów.
Kora sie rozkłada i dobrze robi mojej glinie. Moja kora jak ją sypie to pachnie lasem. Po 2-3 dniach juz nie ma zapachu.


Ceny na All…o to nawet więcej niż 17-18 zł. Spoglądając na szybko znalazłam kogoś na olx za 8 zł drobna 10 zł średnia i 12 grubsza w workach 80 l.

Widziałam co pisałaś u TAR o zakładaniu ogrodu. Na mój wątek wpadłaś jako jedna z pierwszych osób i pokierowałyście mnie w dobrą stronę. Narazie nie ma szmaty, w miejscu rabat jest wysiany poplon. Niemniej nie będzie trzeba trawy zrywać pod rabaty w przyszłości. Jedna rabata już zaprojektowana w całości i w trakcie zakładania, druga zaplanowana połowicznie, tworzy się zarys nasadzeń drzew. Forum to jest świetnym miejscem.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Roocika 08:34, 07 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Lidka, gęsto się u Ciebie robi

Pięknie Ci rodki kwitną

Jak mąż mówi, że za wąska to korzystaj
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies