Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 17:33, 01 lis 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Agatorek napisał(a)


A to nie jest przypadkiem Miskant memory?


Wiesz co, to bardzo możliwe, bo sadziłam go na tej rabacie. Niestety miskantów sobie nie pozaznaczałam a mam ich tam więcej. Zapisywałam sobie jak sadziłam, musiałabym przewertować jakieś stare kalendarze, ale to raczej zajęcie na długie zimowe wieczory

Tutaj świecą na żółto prosa Nordwind, jeszcze kilka dosadzę na wiosnę bo są przepiękne


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:39, 01 lis 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Też mam te same pokusy.
Aprilku, jesień też polubiłam dzięki własnemu ogrodowi. Można bez końca patrzeć na tę cudowną "ognistość".


No chyba GPSa zamontuję do rzeźby, żeby śledzić ewentualne jej wędrówki
Haniu, u ciebie jesień dojrzalsza, bardziej się przenikają kolory. U mnie to jeszcze pojedyncze plamy. Ale mocno w tym sezonie postawiłam na drzewka i krzewy liściaste, więc niech tylko podrosną. Z każdym sezonem będzie mam nadzieję ciekawiej.

Na razie cieszy nawet samotny listek


____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasya 17:40, 01 lis 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42005
April napisał(a)


Klony palmowe uwielbiam. Gdyby nie to że takie wrażliwce, to obsadziłabym nimi pół ogrodu
Teraz zachwycam się jeszcze szałwiami. Poza różami to już ostatnia bylina jaka jeszcze kwitnie




U mnie juz dawno zmrożone, wycięłam badyle
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 17:46, 01 lis 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Magleska napisał(a)
Aprilku
zachwycam się Twoim ogrodem śliczną masz jesień

i jeszcze koci arystokrata słodki



Magdo koty korzystają z ciepła ile się da. Znoszą mi skarby do domu w postaci martwej jak i żywej. Ostatnio krzyku narobiłam jak mi niemal na kolana kocur rzucił żywą ryjówkę. To tyle w temacie "słodkich arystokratów"



____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:54, 01 lis 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Dorii napisał(a)

Sama prawda
Czerwień, pomarańcz i limonkowa zieleń, to zestawienie powala na kolana


Dorii, ja w tym sezonie mam taką fazę na kolor limonkowy, że dodaję go do wszystkiego. A nie oszukujmy się, hakonki to klasa sama w sobie, wszędzie pasują



____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:02, 01 lis 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Helen napisał(a)
Przyszłam podziwiać, pięknie masz. Te jesienne foty bardzo urzekają, zwłaszcza żółto-brązowe przebarwienia. Zostawiam achy dla Twojej pracy.


Dzięki Helen, to zasługa słońca. Niestety dobre dni się kończą, nie będzie już co focić, jutro ma padać. Niby dobrze, bo ja wczoraj i dziś podlewam tam gdzie zimozielone, bo susza ogromna. A jest ciepło więc woda potrzebna.



____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:09, 01 lis 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Kasya napisał(a)
Jesienna bajka


Oj tam, oj tam. Choć jesień w tym roku faktycznie złota i ognista. Wyjątkowo nas rozpieszcza. U wszystkich oglądam takie cudne przebarwienia że oczopląsu można dostać z zachwytu.
Ja w przyszłym roku muszę się koniecznie mocniej zaastrować. To moja nowa miłość


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:11, 01 lis 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Kasya napisał(a)

U mnie juz dawno zmrożone, wycięłam badyle


Ja różowe też już wycięłam, ale ta niebieska się nie poddaje. Spróbuję zrobić z niej sadzonki, choć w zeszłym roku się z niebieskiej nie udało. Łatwiejsza jest różowa. Przeżyły mi zimę trzy czy cztery sadzonki.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Alija 22:20, 01 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
April napisał(a)








Przepiękna jesień w Twoim ogrodzie, w promieniach zachodzącego słońca wszystko dosłownie płonie, bajkowo.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sierika 20:43, 03 lis 2021

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Jola, może podesłać Ci astrów, mam mnóstwo. Możesz zerknąć w ZZ na mój wątek w wolnym czasie.
____________________
EwaSierika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies