Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

Joaska 12:00, 19 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Bogdzia napisał(a)

Joasiu a dlaczego je tak gęsto posadziłaś? Rododendronom trzeba dac dużo miejsca , zależy to od gatunku ale się przyjmuje ze 1m kwadratowy na jednego rh musi byc, no chyba ze to nie jest miejsce docelowe ale i tak trzeba by rzadziej. Wiele osób do mnie pisze i juz nie pamietam czy Ty tylko tymczasowo je tam sadzisz. Co do pączków to ja bym nie obrywała bo wprawdzie takie postępowanie służy zagęszczaniu ale nie ma pewnosci czy z tych małych pączków wyrosną pedy, nie zawsze wyrastają i wtedy efekt będzie odwrotny. Cunninkhamy to gęste rododendrony i moim zdaniem same sie wystarczająco zagęszczą z wiekiem, więc nie rób tego, po co ryzykowac.

Bogdziu dziękuję za odpowiedź,
Więc im nie będę obcinac pąków,
Tak, to nie jest ich miejsce docelowe, będą tam tylko do przyszłej jesieni, myślałam że aż tak się nie rozrosną do przyszłego roku

____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Bogdzia 12:13, 19 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Joaska napisał(a)


Joasiu a dlaczego je tak gęsto posadziłaś? Rododendronom trzeba dac dużo miejsca , zależy to od gatunku ale się przyjmuje ze 1m kwadratowy na jednego rh musi byc, no chyba ze to nie jest miejsce docelowe ale i tak trzeba by rzadziej. Wiele osób do mnie pisze i juz nie pamietam czy Ty tylko tymczasowo je tam sadzisz. Co do pączków to ja bym nie obrywała bo wprawdzie takie postępowanie służy zagęszczaniu ale nie ma pewnosci czy z tych małych pączków wyrosną pedy, nie zawsze wyrastają i wtedy efekt będzie odwrotny. Cunninkhamy to gęste rododendrony i moim zdaniem same sie wystarczająco zagęszczą z wiekiem, więc nie rób tego, po co ryzykowac.

Bogdziu dziękuję za odpowiedź,
Więc im nie będę obcinac pąków,
Tak, to nie jest ich miejsce docelowe, będą tam tylko do przyszłej jesieni, myślałam że aż tak się nie rozrosną do przyszłego roku



To juz je tak zostaw jak tylko do przyszłego roku. Przepraszam ale juz czasem mi się myli co ktoś pytał albo mi mówił .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 12:14, 19 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
barbara_krajewska napisał(a)
500 - setka minęła? Nie do wiary!!! Gratulacje!



Basiu bardzo dziekuję.Piękny clematis.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Eve 13:11, 19 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witaj Bogdziu Co zaglądnę do Ciebie to muszę się cofnąć, bo strona goni stronę Gratuluję 500tki



____________________
ogród Ewy
KasiaBialofi... 13:44, 19 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Wspaniały kolorowy ogród. Ja zasadziłam 4 azalie, ale trochę się o nie martwię, po 30 stopniach mrozów w moich okolicach. A sadzone były we wrześniu więc bardzo młode roślinki.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Milka 14:03, 19 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bogdzia napisał(a)
Ja też troche roslin posadziłam w doniczki . Wygladają tak.













bardzo okazale rosną wiosna już u ciebie też zagościła na całego

nie szarżuj tylko za dużo w ogrodzie, bo sił i zdrowia zabraknie

kolorowo u ciebie od tych życzeń, a kwiaty przepiekne do wyboru do koloru
miłego dnia, nadrabiam zaległości
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
AgnieszkaBK 14:13, 19 mar 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Bogdziu, ja też gratuluję Ci 500-ki i życzę setek kolejnych setek

____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
maria_kalino... 15:59, 19 mar 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Jak te strony Bogdziu szybko uciekają, trudno nadażyć, a tutaj już minęło 500. Gratuluję i pozdrawiam.

____________________
Maria - Moje krzewy
Bogdzia 17:21, 19 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Marysiu, Ewo i Agnieszko , bardzo dziękuję za gratulacje i piękne kwiaty i przepraszam że dopiero teraz ale miałam gościa i musiałam się nim zając.Bardzo serdecznie Wam dziękuję.

Irenko dzięki że jestes .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:28, 19 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
bialofiolet napisał(a)
Wspaniały kolorowy ogród. Ja zasadziłam 4 azalie, ale trochę się o nie martwię, po 30 stopniach mrozów w moich okolicach. A sadzone były we wrześniu więc bardzo młode roślinki.


Dużo zalezy od tego jakie azalie wsadziłas czy wielkokwiatowe czy te niskie japońskie. Zima przyszła w tym roku bardzo późno więc zdążyły się ukorzenic ale japońskie maja jednak niską wytrzymałosc na mrozy i jeżeli właśnie je posadziłas to mogły zmarznąc, jednak nie spiesz się z ich wykopywaniem bo bardzo często odbijaja i choc nie zakwitna to mogą się odbudowac i zakwitnac w przyszłym roku. Jesli są to azaliewielkokwiatowe to nic sie im stac nie powinno. Pozdrawiam Cie serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies