Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 17:46, 25 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, taką pogodę to ja rozumiem! Najpierw były zakupy (centra ogrodnicze nie ściągają roślin, bo sytuacja wiadomo jaka, byłam zdziwiona słabym wyborem), potem:
- cięcie cisa (sztuk 70) i świerka (sztuk 27) i jednej jedynej mojej hortensji, która przezimowała w donicy! przy tych mrozach!
- obsadzanie donic
- posadziłam cisa! przygarniętego bo miał iść pod topór, ale co to za odmiana to nie wiem. Czy to w ogóle cis??
Już wam relacjonuję obrazowo wszystko i spieszę powitać Was u mnie kwiatami!!!! Sezon wiosna 2021 rozpoczęty!
Martka 17:57, 25 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Najpierw była robota. To był ostatni sezon nożyc ręcznych. Cis ładnie się zagęszcza, dość ostro tnę i nie daję mu za bardzo podrosnąć 10-15 cm.

Martka 18:04, 25 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Świerki serbskie też wystrzyżone w poziomie i pionie, ostro leciałam. Od przeprowadzki do mnie mocno urosły i już w zasadzie dają taki efekt, o jakim marzyłam. Ładnie zagęszczony żywopłot. Odkryłam też jeden "dziki" przewodnik, wyrastał mocno w połowie drzewa, wycięłam.



Tak jest teraz:

Martka 18:10, 25 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wyprowadziłam po zimie na spacer cytrynę ma swój wózeczek zimuje w wiatrołapie, niestety nie mam dla niej odpowiedniego, chłodnego miejsca, ale mam wrażenie, że zaakceptowała takie warunki jakie ma i stara się robić swoje, kwitnie, owocuje jak gdyby nigdy nic.



Martka 18:18, 25 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
A teraz czas na kolory! Poszalałam z nimi lekko, trzeba sobie umilać! Tym bardziej, że nie mam jeszcze rabat i kolory w donicach to mus.



Najprzyjemniejsze jest kombinowanie, co z czym lubię ten moment najbardziej. Później trochę brudu i bałaganu i na koniec pełnia szczęścia, do każdego okna zagląda coś kolorowego.







Te donice ustawiam na froncie, ta strona jest w tym sezonie mocno różowa.
Martka 18:24, 25 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
To cały czas front:







Martka 18:29, 25 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Z drugiej strony domu posadziłam w donicach mocniejsze akordy niech rozjaśniają i niech coś się dzieje










Martka 18:46, 25 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
I jeszcze na koniec akcja ratunkowa tego cisa, czy to jest oby na pewno cis? Ma takie małe zielone kuleczki jak główki szpilki, dużo ich. Miał iść na kompost, przygarnęłam i zobaczymy, co dalej. Mam chęć ostro ciachnąć, ale to chyba nie teraz? Coś doradzicie w tej kwestii?

Zajął całe auto od bagażnika po przednią szybę



Wybrałam miejsce, które najbardziej bym chciała osłonić od spojrzeń osób trzecich od strony tarasu



I wykopałam głęboki dół, dałam żyznej gleby i kompostu oraz mączki bazaltowej. Jaki będzie dalszy bieg?...




LIDKA 19:12, 25 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Słabo się znam ale bym go obciela żeby równiejszy był. I tu dziewczyny często pryskaja na grzyba. Zaraz po cięciu.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 19:32, 25 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Martko, kawał pracy odwalilaś! Lubię takie pismo obrazkowe widać, że coś się dzieje co to za gatunek cisa? Brawo za ten wybór, ja nie miałam tyle cierpliwości i wybrałam smaragdy. Ale cisowy też gdzieś wcisnę
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies