Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Marlenaa 00:38, 28 mar 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Kawał dobrej roboty zrobiłaś. Cisy i bratki przepiękne
Drzewko, które przywiozłaś do odratowania, bardziej wygląda mi na choinę kanadyjską.
____________________
krowy, staw i my
Martka 13:57, 28 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sylwia, Joann, Agatorek, dziękuję za sugestie, chyba jednak zerwę tę darń i zrobię z niej ziemię darniową/złożę na pryzmie przed ogrodzeniem. Znalazłam w wątku "Jak pozbyć się trawnika" taki przepis Danusi:

Gardenarium napisał(a)
Układasz jak tort, zielonym do zielonego i układasz w pryzmę, wys. max 1 m, podlewasz. Czekasz około pół roku, do jesieni ziemia będzie gotowa.


Tylko ja dodam do tego jeszcze punkt: i usuwasz z niej siatkę. Bo wyobrażam sobie, że już nie będzie korzeni, więc nic tej siatki nie będzie trzymało. Takie rozwiązanie wydaje mi się jedynym sensownym na ten moment i dam znać, czy i jak się sprawdzi.

Siatkę na krety chwalę sobie bardzo, kret nie robi kopców na środku trawnika, a najwyżej na styku z rabatami. Tam korzenie nie trzymają tak mocno siatki i daje sobie radę, ale na środku trawnika to jeszcze żadnego kopca nie było. Więc układ super, niech wyjada larwy opuchlaków na rabatach, nie bronię mu. Jednak zdejmowanie darni z siatką jest nie lada wyzwaniem. Korzenie trawy tak przerastają siatkę, że nie ma szans na wyrwanie siatki, może jakaś specjalna maszyna by dała radę, normalną ludzką siłą to nie ma szans. Nie chcę myśleć, co w sytuacji, gdy trzeba usunąć cały trawnik i założyć nowy? Ale kto o tym myśli zakładając trawnik... myśli, że przechytrzy naturę.
LIDKA 14:06, 28 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Współczuję Ci tej siatki.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 20:03, 28 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marlenaa napisał(a)

Drzewko, które przywiozłaś do odratowania, bardziej wygląda mi na choinę kanadyjską.

Marlenaa, też miałam wątpliwości, czy to jest na pewno cis, ja obstawiam najbardziej, że jałowiec pospolity.

Milka 07:40, 29 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też nie mam doświadczenia z siatką, dlatego mam pełno kopców krecich.
Zrywanie darni samo w sobie, to trudne zadanie.
Nowy nabytek to chyba jednak cis, musiałabym na tablecie zerknąć i max zbliżyć.
Wiosenne nasadzenia w donicy zachwycają
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martka 14:50, 29 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, tak ten cis bądź choina bądź jałowiec wygląda z bliska:
Agatorek 17:43, 29 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Długie igły ma . Ale nie mam pojęcia co to jest.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 19:59, 30 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8630
Ta roślina to moim zdaniem cis, tylko tu są kwiaty męskie, żeńskie to czerwone jagódki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Martka 21:03, 30 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Alicja, Milka, wyglada na to, że rozsupłałyście zagadkę cisa! Dzięki! Nie przyszło mi do głowy wpisać do wujka googla "cis owoce męskie", a ilekroć wpisywałam "cis owoce", pojawiały się tylko "czerwone jagódki. Sądząc po rozmiarach i ilości owych zielonych kuleczek, powinnam była jednak na to wpaść, że to mogą być "owoce męskie" i tym tropem szukać Czyli mam mężczyznę w ogrodzie, bardzo mnie to cieszy!
Mary 21:17, 30 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
U mnie masę takich kuleczek ma cis Wojtek. To odmiana kolumnowa, a Twój na odmianę kolumnową nie wygląda, więc to musi być coś innego.
Strasznie się z tego pyli.
Mam żywopłocik wokół śmietnika z Wojtka i wiosną go trzepię jak dywan.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies