Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

AlinaP 22:10, 25 mar 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Witaj Martko. Pamiętam Twój avatar z początków mojej bytności tutaj. Fajnie napisałaś, że wyobrażenia o ogrodowym pięknie się u Ciebie zmieniały. Masz dobre podstawy, żeby je realizować. Powodzenia!
Pozdrawiam
____________________
Ala
sylwia_slomc... 23:27, 25 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81604
Donica chyba największa z niezapominajką, konwalikiem i bratkami świetna, nie wiedziałam, ze konwalik z niezapominajka tak super wygląda. Pamiętaj, ze po sezonie konwalika możesz na rabaty dać, świetny na obwódki rabat cienistych, ale i w słonku daje radę, lubi mieć jasne tło na ziemi, bo to podbija kolorek liści
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 00:44, 26 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Poszalałaś z tymi kolorowymi kwiatuszkami . Super Ci wyszły te donice.

Ten żywopłot cisowy jest piękny
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 22:03, 26 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiolka5_7 napisał(a)



Ja uwielbiam cięte żywoploty i topiary


Wiolu, jutro jadę obejrzeć Taxus cuspidata Aurescens, chcę zrobić obwódkę rabat tu: ponoć nie rośnie zbyt szeroko, na 0,8m.



Martka 22:49, 26 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
LIDKA napisał(a)
Jak mu zmniejszysz koronę to te ciachnięte korzenie będą miały mniej do wykarmienia. Dużo roślin się redukuje górą przy przesadzaniu właśnie dlatego że korzeń mniejszy.


Lidka ciąć czy nie ciąć, oto jest pytanie, bo z kolei Toszka kiedyś w wątku cisowym pisała, że cięcie pobudza do wzrostu i żeby nie ciąć tak od razu tylko odczekać, więc sama nie wiem, co robić...
Martka 23:03, 26 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
AlinaP, witaj w moim wątku bardzo serdecznie, na razie niewiele się dzieje, ale mentalnie już bardzo dużo a plan to podstawa Dziękuję i zapraszam!

Sylwia, fiolet konwalnika z niebieskimi kwiatkami wyszedł fajnie, też mi się spodobał, a ten konwalnik przezimował w zadołowanej donicy i rozrósł, z jednego mam pięć odważyłam się wczoraj pierwszy raz na rwanie korzeni, może się przyjmie po podziale. W planach jest go też trochę, utwierdzasz mnie w nich. Najpierw obsadzę jedną rabatę i potem "nadprodukcję" mogę wykorzystać w kolejnych sezonach? Tak to działa?

Agatorek, żywopłot sądziłam w 2018, w wizytówce mam zdjęcie z pierwszego roku po posadzeniu. Był niewiele wyższy, bo tnę, ale zagęścił się ładnie. Cieniowałam od stycznia do czerwca przez 2 sezony, bo rośnie od południa na pełnym słońcu. Lubi wodę, lubi kompost, na zimę ma masę czerwonych owoców, bardzo polecam tę odmianę. Jednak od północy posadziłam te same sadzonki tylko w ciut większych odstępach (co 0,5m a nie co 30 cm) i muszę powiedzieć, że rosną lepiej. Czy to może wynikać z tego odstępu czy innego stanowiska, nie wiem, ale teraz bym jednak posłuchała Toszki i przemęczyła się przez te pierwsze lata z niezbyt może atrakcyjnym widokiem, ale dałabym im więcej miejsca.
Martka 23:11, 26 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann napisał(a)
A masz gdzieś cisa i serba obok siebie posadzone? Ciekawam, jak wyglądałyby cisy w bliskim sąsiedztwie z Serbem. W sensie kolorystyki, odcieni zieleni. Nie stykają Ci się nigdzie te dwa żywopłoty?


Joann, tu słabo widać, ale widać w prawym rogu to sąsiedztwo, hicksii ma oczywiście ciemną, głęboką zieleń, świerk serbski ma charakterystyczne, białe paski od spodu, razem to bardzo dobrze gra.



Na pierwszym planie jodła koreańską, którą obcięłam w stożek za namową Wioli, tak było przed cięciem i taki wynalazłam patent na cięcie przy pomocy sznurka, kostki i miarki, zrobiłam cyrkiel








hankaandrus_44 06:37, 27 mar 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Jak fajnie oglądać,że mimo obostrzeń życie i u ludzi, układa swoje plany, a nie tylko u mnie. Coś się kończy, coś się zaczyna, a efekty czasami zdumiewają.

Życze pięknego ogrodu i zadowolenia z pracy w nim. Będzie dobrze.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 07:04, 27 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bardzo fajnie tniesz koreankę, ja swoją tnę w kulkę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joann 08:31, 27 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Na tym zdjęciu niewiele widać, ale wydaje się, że dobrze to wygląda. Niezły patent z tym sznurkiem
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies