Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 08:50, 27 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, dziś udało mi się zrobić wyraźniejsze foto:

Pozdrawiam!
sylwia_slomc... 09:42, 27 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Martka napisał(a)
AlinaP,

Sylwia, fiolet konwalnika z niebieskimi kwiatkami wyszedł fajnie, też mi się spodobał, a ten konwalnik przezimował w zadołowanej donicy i rozrósł, z jednego mam pięć odważyłam się wczoraj pierwszy raz na rwanie korzeni, może się przyjmie po podziale. W planach jest go też trochę, utwierdzasz mnie w nich. Najpierw obsadzę jedną rabatę i potem "nadprodukcję" mogę wykorzystać w kolejnych sezonach? Tak to działa?



Tak to działa A cisa bym przycięła od razu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
LIDKA 09:57, 27 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Martka napisał(a)


Joann, tu słabo widać, ale widać w prawym rogu to sąsiedztwo, hicksii ma oczywiście ciemną, głęboką zieleń, świerk serbski ma charakterystyczne, białe paski od spodu, razem to bardzo dobrze gra.



Na pierwszym planie jodła koreańską, którą obcięłam w stożek za namową Wioli, tak było przed cięciem i taki wynalazłam patent na cięcie przy pomocy sznurka, kostki i miarki, zrobiłam cyrkiel



Twoja Koreanka piękna i duża a teraz to będzie jeszcze piękniejsza. patent na ciecie super. Na pewno będę zmałpiać.

Ciełaś sekatorem ręcznym czy jakąś piłką elektryczną?






____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marlenaa 15:39, 27 mar 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Martka napisał(a)
Marlenaa i Lidka, witajcie, jak mi miło, że tu zajrzałyście! Mam tak jak Wy co robić dużo pomysłów, plan jest dość konkretny, ale szczegóły będą się pewnie często rozgrywać w szkółkach, gdy nie będzie tego co chcę.

Olśnił mnie Twój warzywnik, Marlenaa, chyba muszę pomyśleć o takich "kołnierzach", czy one mają tylko funkcje estetyczne czy także praktyczne? Jak skrzynie oceniasz po tych kilku latach?




Na tych "kołnierzach" siadam, więc są praktyczne Moje skrzynie w tym roku 5 sezon zaliczą. Bardzo jestem z nich zadowolona. W tamtym roku nie impregnowałam ich, więc teraz trzeba będzie się tym zająć.
____________________
krowy, staw i my
Martka 20:55, 27 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Za radą Lidki i  Sylwii ciachnęłam dziś dość odważnie cisa, opryskałam przeciwgrzybicznym i czekam na efekty



Nożyce dopadły całą resztę, m. in. cytrynę, nawet jedna spadła.



Lidka, koreańską cięłam długimi nożycami, w kilku miejscach wspomagałam się sekatorem do gałęzi.

Marlenaa, czyli "kołnierz" jest BARDZO przydatny!
Martka 21:02, 27 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, po świętach ruszam z wytyczaniem rabat. Czeka mnie zdjęcie dobrych 70m2 darni. Jednak to, co wydawało mi się ogromn zaletą, siatka przeciw kretom pod trawnikiem, teraz jest pewnym problemem...

Plan działania mam taki: wycinać szpadlem i zrywać "pasy" darni, przewracać je na drugą stronę korzeniami do góry, polać wodą, przykrywać czarną folią, odczekać aż trochę się rozłożą i wtedy dopiero "wyrywać" siatkę, jak już korzenie będą słabsze.

To moje wyobrażenia, dajcie proszę znać, co z tego ma sens, a co nie.

Inna opcja: Złożyć darń w jednym miejscu przed ogrodzeniem "piętrami", przykryć folią i zrobić z tego kompost, wykorzystać w późniejszych etapach, a teraz nawieźć ziemię na nowo wycięte rabaty.

Podpowiedzcie coś, proszę.
sylwia_slomc... 21:24, 27 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ja bym chyba wybrała opcję drugą... bo nie wiem jak się zdejmuje trawę z siatką, czy ta siatka zostaje w ziemi czy zrywa się z darnią razem?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joann 23:03, 27 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Ja bym chyba wyrywała od razu z korzeniami, bo po co wracać dwa razy do tego samego. Dzięki za fotkę
____________________
Joanna Ogród długi
Alija 23:10, 27 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Martka napisał(a)


Najprzyjemniejsze jest kombinowanie, co z czym lubię ten moment najbardziej. Później trochę brudu i bałaganu i na koniec pełnia szczęścia, do każdego okna zagląda coś kolorowego.









Martuniu! Widzę, że ostro działasz w ogrodzie i plany też ogromne. Brawo!
Ale wróciłam pozachwycać się twoimi kwiatami w donicach, piękne!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Agatorek 23:15, 27 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Super Ci wyszła ta jodła. Dużo lepiej wygląda

Co do darni, to nie pomogę, nie mam siatki przeciw kretom. Ale pewnie bym robiła kompost z tego, co usuniesz (odkładałabym w jedno miejsce)
Swoją powiększam skarpę z tyłu budynku gospodarczego ,
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies