Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koroną w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koroną w tle

ivo 13:36, 13 kwi 2021


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Annna12 napisał(a)
było tak...



Co to za płyty betonowe ? Takie zwykłe chodnikowe ? Jaki to wymiar ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Annna12 13:48, 13 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
płyta betonowa antracytowa, 80x80. Mam też ułożoną tą samą płytę w kolorze pergaminowa biel. Bardzo je lubie
____________________
Ogród z koroną w tle...
Basieksp 13:54, 13 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Annna12 napisał(a)


Witam Cię
No tak, kiepsko się kojarzy ale prawda jest taka, że mój ogród rozkwitł w tym czasie. Wreszcie miałam czas na przebudowe rabat, które czekały, stworzyłam też nowe miejsca, dobudowaliśmy co nieco...Poza tym myślę sobie że właśnie ogód daje nam teraz największą radość w tym czasie... Dzięki niemu kwarantanna nie była aż tak bolesna, nasze dzieci nie odczuwają lockdownu tak dotkliwie, a latem czerpiemy przyjemność z mieszkania w domu z ogrodem... Zatem ogód Covidowy jak nic - deceniliśmy to co mamy.. Będę wrzucać tu zdjecia kolejnych rabat przed Covid i teraz, róznice są duże


A może nazwę zmienić nieco na coś z "koroną" w nazwie będzie nawiązanie do czasu, a trochę inaczej ale to ja tak sobie pomyślałam pocichutku
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Annna12 14:02, 13 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Basieksp napisał(a)


A może nazwę zmienić nieco na coś z "koroną" w nazwie będzie nawiązanie do czasu, a trochę inaczej ale to ja tak sobie pomyślałam pocichutku

To może KORONNY?
____________________
Ogród z koroną w tle...
Basieksp 14:07, 13 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Annna12 napisał(a)

To może KORONNY?


Noo jak dla mnie ok
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ElzbietaFranka 16:35, 13 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Witam Aniu

Po co zmieniać nazwa nawiązuje do czegoś, zdarzeń, faktów z czym się człowiekowi kojarzy.
Msm kilka Buczków są przepiękne o każdej porze roku. Wiosna na przemian z nowymi liśćmi przeplatają się z jeszcze nie opadłymi rdzawymi liśćmi. Lato liście lśniące soczysta zieleń, jesień tak jak na twoich fotach przepiękne kolory. Zima czekolada.
Mam jakieś drzewo wszyscy mówią, że to grab nie jestem zachwycona jesienią przebarwia się na ostrą cytrynę.

Widzę, że sobie dobrze radzisz
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Annna12 17:43, 13 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Aniu

Po co zmieniać nazwa nawiązuje do czegoś, zdarzeń, faktów z czym się człowiekowi kojarzy.
Msm kilka Buczków są przepiękne o każdej porze roku. Wiosna na przemian z nowymi liśćmi przeplatają się z jeszcze nie opadłymi rdzawymi liśćmi. Lato liście lśniące soczysta zieleń, jesień tak jak na twoich fotach przepiękne kolory. Zima czekolada.
Mam jakieś drzewo wszyscy mówią, że to grab nie jestem zachwycona jesienią przebarwia się na ostrą cytrynę.

Widzę, że sobie dobrze radzisz
Pozdrawiam


Dziękuję Elu To prawda co piszesz. Od dnia gdy koronawirus wkroczył do ogrodu, dostałam osobiście więcej zawodowego oddechu. W całej tej dziwnie okropnej rzeczywistości, dzieki temu że ogród jest, myślę że psychicznie funkcjonuję lepiej niż gdyby go nie było. Łopata stała się przyjacielem, a przekopywana ziemia wysłuchiwała co w świecie piszczy, zaprzyjaźniłam się z przyrodą, zwierzętami, rodzinnie zaczęliśmy żyć nieco bardziej ekologicznie co przeniesliśmy także i do ogrodu...staram się dotrzegać pozytywne strony sytuacji...

Co do buków - uważam że są nieco bardziej ciekawe w wyglądzie lecz napewno ich wadą jest wiekszą wrażliwość na warunki pogodowe... nie może być zbyt idealnie
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 17:56, 13 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Mogłabym tu śmiało napisać, że mój ogród jest internetowy Rośliny dobieram świadomie. Mam tu dwa rodzaje gleby - cześć jest piaszczysta, sucha i według mnie uboga, a druga ciężka, gliniasta i mokra... Oczywiście mam swoje roślinne "must have" ale zanim coś zaplanuje, czytam czy mój pomysł się bedzie nadawał... Wszytskie rośliny kupuję... przez internet... Dużo sadzonek kupionych dzielę a póżniej rozmażam - zwłaszcza trawy - bez których nie wyobrażam sobie ogrodu, szczególnie zimą.
Internet daje możłiwość wyboru rodzaju, wielkości no i tego ile pieniażków chcemy wydać. Ja zwykle kupuję najmniejsze rozmiary - ograniczam budżet do minimum... Nawet drzewa kupuję internetowo... Oczywiście nie zawsze wszystko przyjeżdża idealne ale... każdej sadzonce czy drzewu daje szansę... i tak dziś przyjechały - cisy Anna, karmnik i wrzosiec darlejski Kramer's Rote...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Ania111 18:07, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam i Ja serdecznie

No nazwa może nie najszczęśliwsza
ale najważniejsze ,że chcesz się nim podzielić

Pozdrawiam
____________________
Ania Spelnione marzenie
Agatorek 18:12, 13 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Cześć Aniu

Widać duże metamorfozy, super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies