Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koroną w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koroną w tle

ElzbietaFranka 18:22, 13 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Też kupuje w internecie mam wypróbowane szkółki. Mam w sąsiedztwie szkółkę gdzie sprzedają wypasione rośliny są droższe ale warte ceny.

Mniejsze rośliny lepiej się przyjmują. Jeszcze chciałam zapytać gdzie kupowałas sadzonki buków napisz na priv.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 18:55, 13 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Witaj Aniu!
Fajny ogród tworzysz, taki nowoczesny. Lubię takie oglądać, podziwiać, bo mój bardziej naturalny i zarośnięty. Podobają mi się twoje buczki.
Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Annna12 23:49, 13 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Dokadnie rok temu, bo w kwietniu, speniłam swóje najdroższe ogrodowe marzenie - przyjechały 3 drzewka formowane na szpaler - graby

I tak oto już rok, obserwuję ich przemianę...




...a ponieważ zamiłowanie do dobrej formy ogrodowej było duże to obecnie tych pieknych drzewek jest o kilka więcej..
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 09:00, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Magnolia w blokach startowych, tulipany jedne już gotowe, inne czekają... i tak sobie myślę kto pierszy straci cierpliwość... zima czy przyroda?
____________________
Ogród z koroną w tle...
Sonka 09:45, 14 kwi 2021


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Nazwa mnie zaintrygowała, ładnie tworzysz,bo też jest się czym inspirować na tym forum, jednak nazwa, niezbyt... może zmień na : Ogród w covidzie, będzie dosadnie odzwierciedlał Twoja sytuację. Pozdrawiam.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Rumianka 09:47, 14 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Od razu z góry przepraszam, za to co napiszę...nie będzie miłe.

Ogród, każdemu z nas kojarzy się z czymś bardzo przyjemnym, gdzie miło spędza się czas, gdzie znajdujemy odskocznię od trudów dnia codziennego, gdzie jesteśmy blisko natury i wsłuchujemy się w piękny świat przyrody...
Natomiast ogród nazwany "covodowym", jest jak policzek w tym wszystkim, jak drwina...jak obraza tych, których boleśnie dotknęła ta sytuacja...a wręcz przypisujesz mu "zasługi"...cyt."Od dnia gdy koronawirus wkroczył do ogrodu, dostałam osobiście więcej zawodowego oddechu....staram się dotrzegać pozytywne strony sytuacji..."
Łudzie kochani...o czym Ty piszesz...to własnie covid spowodował, że boimy się kontaktu z całym światem, ciężko chorujemy wskutek tej zarazy, zabrał przedwcześnie z tego świata ogromną rzeszę ludzi, którzy przegrali nierówną walkę z nim...z mojego bliskiego otoczenia aż 7 osób...i nie wiadomo kto będzie następny. Wszyscy czekamy, by jak najprędzej wyjść z tego, by wróciła normalność, by znikła obawa o życie własne i najbliższych...Chwytamy się w wielkiej obawie ostatniej deski ratunku, jakim jest szczepienie...

Spotkałam gdzieś w prasie określenie "ogrodów covidowych" jak nazywane są cmentarze, gdzie grobów przybywa w zastraszającym tempie...

Nazywanie "ogrodem covidowym" - ogrodu -swojego najpiękniejszego kawałka świata
brzmi niepoważnie...jak obelga dla tych, których bezpośrednio najbardziej dotknęła ta zaraza...

Aniu, z pewnością jesteś wspaniałą osobą i tak do końca nie przemyślałaś tej feralnej nazwy, jaką nadałaś swojemu pięknemu zakątkowi...Wierz, mi, nie tylko mnie dotknęła ta nazwa, ale z pewnością sporo jest osób na tym forum, którzy nazwę Twojego ogrodu kojarzą z czymś najgorszym na tym świecie...Pomyśl, czy nie zmienić tej paskudnej nazwy, na inną, ciekawą, która podkreśli piękno Twojego ogrodu...Uważam, że covid nie zasługuje na to, by jego imieniem czczić cokolwiek...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
HannaR 11:06, 14 kwi 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witaj Aniu,
Powstaje u Ciebie piękny, nowoczesny ogród. Podoba mi się.

Co do nazwy ogrodu nie odebrałam jej aż tak negatywnie jak Rumianka. Twoje wytłumaczenie mnie przekonuje. To ogród, który powstaje w ciężkich czasach, który - jak każdemu z nas - pomaga przetrwać.

Niemniej jednak zmieniłabym jego nazwę choćby dlatego, żeby nie kojarzył się z pandemią ani Tobie, ani odwiedzającym. Niech się kojarzy z czymś pięknym.

Pozdrawiam,
Hania
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Annna12 12:19, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Moi Drodzy, ogród ma już 5 lat ale tak naprawdę tworzy się tak na poważnie w dobie Covida, taki jest fakt... Fakt jest też taki że zawodowo musiałam zwolnić (praca tylko home office) co dało mi więcej czasu dla rodziny i ogrodu (odpadły dojazdy i wyjazdy). Zarówno rodzina jak i ogród zyskali... Nie przypisuję tu niczemu zasług - dostrzegam jedynie dwa pozytywne skutki mojego bycia w domu...
Oczywiście, że jest to paskudny wirus, który zniszczył wielu osobą zdrowie, odebrał życia a rozgrywające się ludzkie dramaty każdy już zapewne poznał wśród najbliższych... Nas osobiście też choroba dotknęła i też przeżywamy to co się dzieje…
Ale z drugiej strony staram się zachować zdrowy dystans dla zdrowia psychicznego... zamiast oglądać tv i lamentować - wzięłam łopatę w marcu 2020 roku i wygoniłam rodzinę do ogrodu. Zrobiliśmy i ciągle sami robimy bardzo dużo… usunęliśmy wszystkie "szmaty" zastępując je kartonami, mamy piękny kompostownik - w ogóle nie oddaję śmieci bio bo zużywam je w ogrodzie (kartony też), pieczemy sami chleb, wędzimy, itd... a to wszystko dzięki temu, że zyskaliśmy czas... Straciliśmy finansowo (bo praca inna) ale zyskaliśmy czas na to co nas cieszy... Zakupy robimy raz w tygodniu, odpadły galerie handlowe i wyjazdy po błahe rzeczy, odpowiedzialnie zredukowaliśmy podróżowanie, a co za tym idzie skupiliśmy się na najbliższym otoczeniu... Oczywiście, że możemy na to wszystko spojrzeć negatywnie od strony globalnego dramatu ale my wolimy cieszyć się każdą chwilą niż lamentować.. taki nasz urok..
Co do nazwy – napisałam owszem na szybko bo tak mi sercu zagrało – ogród w dobie Covid (może tak brzmiałoby lepiej)... nie ma problemu, mogę ją zmienić... pomyślę i coś wymyślę Ostatnią rzeczą jaką bym chciała to obrazić czy urazić tu kogoś.... szanuję wszystkich a Was za ogromną wiedzę ogrodniczą baaardzooo Jeśli ktoś poczuł się urażony to bardzo przepraszam.
____________________
Ogród z koroną w tle...
Basieksp 12:23, 14 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
Aniu u Was śnieg? w pogodzie widać ocieplenie po niedzieli, tego się trzymajmy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Annna12 12:29, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Basieksp napisał(a)
Aniu u Was śnieg? w pogodzie widać ocieplenie po niedzieli, tego się trzymajmy


no właśnie Basiu śnieg i tak do weekendu... potem już tylko deszcz i tak do kolejnego weekendu
W ubiegłym roku było bardzo sucho i rośliny późno startowały to w tym roku wody im nie braknie... ale ten śnieg to już lekka przesada.. nie podobają mi się tulipany przykryte śniegiem.. coś mi tu nie pasuje
____________________
Ogród z koroną w tle...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies