Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koroną w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koroną w tle

Annna12 21:27, 15 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
bql3 napisał(a)
witaj Annna12,

Przyszedłem do Ciebie aby się przywitać bo zaintrygowała mnie dość ekscentryczna nazwa twojego ogrodu jaki mu nadałaś zakładając swój wątek - nie piszę żeby się czepiać Ciebie ale....
No i się zawiodłem bo myślałem że jak nazwa wskazuje będzie nawiązanie tematyczne tj że np surfinie będą zawieszone na stojakach od kroplówek szpitalnych, albo np bratki w metalowych kaczkach i basenach albo hodowla roślin na stelażach łóżek szpitalnych i tego typy tam podobne pomysły.
No a tu nic - szkoda! Nie gniewaj się ale nazwa jaką nadałaś jest chybiona a jest tyle pięknych określeń i nazw a tu masz... "Narodowo-Covidowy ogród szczepiorkowy"
Zawsze miałem wrażenie że osoby które tworzą swoje ogrody to są bardzo wrażliwe na piękno natury i efektem ich tworzenia są ich przepiękne zapierające dech w piersiach końcowe efekty ich zmagań - które jak dla mnie są wyrazem tęsknoty ich duszy za rajem utraconym. Więc tworzą choć namiastkę tego co nazywają swoim rajem na ziemi - Annna12 no nie chcesz mi powiedzieć że COVID to Twój raj utracony, bo w to nie uwierzę
Wiem , wiem no to przecież tylko nazwa nic poza tym - ale skoro tak , to idąc dalej tym tropem można było nadać nazwę dla ogrodu np.: "Afrykanski EBOL(A)wy ogród rumiankowo-równikowy" jest np bardziej egzotyczna i mniej kojarzy się ze straszną sytuacją jaka Nas teraz wszystkich dotknęła z powodu COVID.
I wiesz ja zastanawiam się nad nową nazwą dla mojego ogrodowego wątku zmienić nazwę np na : "UTOYA raj ANDRESZA B" - no przecież to tylko nazwa.
Zgadzam się i muszę przyznać rację Rumiance ogród tworzysz piękny ale nazwa ogrodu chybiona.


Z całego serca będę kibicować tworzeniu Twojego ogrodu

gorąco pozdrawiam Ciebie
Jan


Witam Cię w ogrodzie moim osobiście nie czuje aż tak ogromnej kontrowersji w temacie Covid ale rozumiem że dla niektórych może budzić złe skojarzenia, bo co by dużo tu nie pisać - paskudny to wirus jest! Zatem poprosiłam już o zmianę nazwy bo ja tu chcę o ogrodzie pisać a nie nazwie

A z innej beczki to piekne masz klony, zachęciłeś mnie do odwiedzin Twojego ogrodu i pomysł niebagatelny wraz z architekturą przyznaję... ja mam tylko jednego klona palmowego (Phoenixa) w swoim ogrodzie... kupionego jako maluśką sadzonkę w internetach kilka lat temu i dopiero teraz nabiera mocy a ja ciągle myślę gdzie będzie mu najlepiej w moim ogrodzie... w sumie najbardziej go lubię wiosną bo cudownie wybarwia gałęzie i zwyczajnie rzuca się w oczu no i jest piękny... Gdybym miała tyle klonów w ogrodzie co Ty... chyba nie umiałabym wybrać ulubionego... darzysz któregoś największa sympatią?

____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 21:31, 15 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Basieksp napisał(a)
Ogród z koroną w tle mi się podoba, jak dla mnie jest ok zamówiłam sobie podobną jeżówkę sunMagic Vintage Red, nie wiem czy taka sama ale kolor podobny, też mi się podobał, tylko wysyłka po 15 maja, poczekam zamawiam przez internet, z smartem, no i pech darmowa wysyłka od 80 zł, no trzeba było coś domówić jakieś byliny


ojej.. też piękna jeżówka...

W ubiegłym roku tak zamówiłam sobie śmiałka darniowego w inetrnetach a po miesiącu czekania doczytałam, że dostawa będzie ale od zamówienie po jakiś 45 dniach!!! Pani wyjaśniła, że czekają aż sadzonki się obudzą aby uniknąć reklamacji - argument przyjęłam ale teraz już sprawdzam kiedy coś dostanę...
A jak coś wybierzesz sobie to ot tak przy okazji sprawdzasz co tam jeszcze ciekawego mają?? bo ja tak mam i nie umiem z tym walczyć
____________________
Ogród z koroną w tle...
Basieksp 21:57, 15 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
Też tak sobie pomyślałam, zamówiłam też hortensje dębolistną, planowałam ją kupić od jakiegoś czasu, pewnie nie będę mogła się doczekać, ale za to jak przyjdą napewno będzie już ciepło
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Annna12 21:58, 15 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Wracając do rabaty...Stipa z soczystej zmieniła się w suszoną... a ja w tym czasie pracowałam nad cebulowymi...
I tak oto już w lutym pojawiły się pierwsze oznaki życia na mojej rabacie

a suszki stipowe ustąpiły miejsca nowym....

____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 22:42, 15 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
dDokończę dziś tą rabatkę
.... jak już wycięłam stipy to pomyślałam sobie że te wszystkie cisy tak fajnie zielono wyglądają na tle buków, że postanowiłam dokończyć to co zaczęłam..
poszło zamówienie na kolejne X liczby cisów..

i tak oto rabatkę uznałam za zakończoną, przynajmniej na dziś... teraz czekam na nabranie masy
Podsumowując... obwódka cisowa Taxus baccata, Stipy (dosadzę w tym roku żeby było ich więcej), jeżówki Vintage Vine, buxy, kulki cisowe, tulipany i... czosnek główkowaty Allium - bardzo mi się on w stipie podoba
widać jego "kłosy" już pomalutku...



I byłoby dla mnie idealnie ale...jedyne co mnie tu martwi to różnica kolorów cisów z obwódki.. mam nadzieję że te pierwsze sadzone jesienią 2020 nie złapały jakiejś choroby i że ruszą... były kupione z gołym korzeniem, glebę mieszałam z mączką i dolomitem...mam nadzieję ze to faza adaptacji... tegorocznę są piekne zielone... misecznika brak napewno, oprysk zrobiony na wszelki wypadek... oby było dobrze..

W każdym razie relację z rabaty brzozowo-kulkowej uważam za zakończoną

____________________
Ogród z koroną w tle...
Rumianka 20:53, 17 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Spodziewałam się zmiany, a nie zamiany...
Jak nie covidowy to z koroną...
Zamienił stryjek pałeczkę na kijek...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
BASIA8 22:54, 17 kwi 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Aniu Piękny ogród powstał będę obserwowała i zaglądała
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Annna12 23:06, 17 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
BASIA8 napisał(a)
Witaj Aniu Piękny ogród powstał będę obserwowała i zaglądała

Dziękuję Basiu - miło mi Cię poznać no i zapraszam muszę usiąść i opisać kolejną rabatę jak powstawała
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 11:26, 18 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Wróciłam z ogrodu i wiosna już pełną parą... co ciekawe - rozplenice w ubiegłym roku z uwagi na suszę dłuuugo się zbierały i nie dawały oznak życia, dobiero gdzieś pod koniec maja u mnie ruszyły... a rok później czyli dziś już widać że się budzą...Pierwsza Hameln, druga Little Bunny
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 11:30, 18 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Buxy u mnie póki co czyste... za to ślimaki już ruszyły... i nie boją się wysokości...Wisienki Umbraculifera już w blokach startowych...



o magnoli nie wspomnę...


____________________
Ogród z koroną w tle...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies