Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koroną w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koroną w tle

Rumianka 12:32, 14 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Aniu, to co napisałaś jest Twoją rzeczywistością, ale żeby i nam było dobrze przebywać w Twoim ogrodzie (jeżeli tego chcesz), to i nazwa powinna być dobra...Na co dzień mamy tego covida po dziurki w nosie, więc niech nazwa Twojego ciekawego ogrodu nam już go nie przypomina...Wierzę, że wymyślisz fajną nazwę pasującą do Twojego pięknego świata...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Anda 13:16, 14 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Witaj Fajnie, że możesz teraz rozwijać swoją pasję ogrodową. Właściciele ogrodów to jednak szczęściarze w porównaniu z mieszkańcami np. bloków.
Czyli masz home office w ogrodzie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Annna12 14:20, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
ElzbietaFranka napisał(a)
Też kupuje w internecie mam wypróbowane szkółki. Mam w sąsiedztwie szkółkę gdzie sprzedają wypasione rośliny są droższe ale warte ceny.

Mniejsze rośliny lepiej się przyjmują. Jeszcze chciałam zapytać gdzie kupowałas sadzonki buków napisz na priv.


Elu co do buków to była oferta z 2016 roku z OLX. Już dawno jej nie ma. Nadleśnictwo z okolic Chrzanowa.
A co do sadzonek... ja tak troszkę też je zdobywam. Te kule bukszpanowe ze zdjęć kupiłam np. na wyprzedaży z Biedronki za 8 zł (na allegro te rozmiary chodziły za jakieś 50zł)... Były brzydkie, ususzone, więdły w oczach.. a ja wzięłam je wszystkie bo aż 9, no i teraz cieszą moje oko, choć nie powiem.... walczę o nie z każdym rokiem Ale mnie to cieszy
____________________
Ogród z koroną w tle...
Basieksp 14:44, 14 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9996
Ja też lubię takie zdobyte roślinki a najbardziej mnie cieszą te uratowane, jak zaczynają ładnie rosnąć albo jak sama coś wychoduję, wiadomo, że to trochę trwa zanim taka roślina urośnie ale ja czasami tak lubię
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Annna12 22:11, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
No więc tak sobie dziś myślę nad tą nową nazwą... a może "ogród z koroną"
muszę to przemyśleć aby nie popełnić kolejne gafy....

Wracając do ogrodu... dokładnie 16 marca 2020 ruszyła łopata...


Zupełnie spokojnie rosły sobie tu 3 brzozy... jedna przywieziona z małopolskich pagórków.. zwykła biała dama (ta najgrubsza)... i dwie szczupłe koleżanki kupione w internetach, wzrost 90cm przy zakupie Kocham brzozy... mieliśmy w ogrodzie jedną piękną brzozę myślę 30 paro letnią. Wraz z nią mieszkały dzięcioły i inne rudziki, wróbelki, etc i było tak pięknie...Niestety podczas budowy zakłóciliśmy jej spokój i zwyczajnie uschła... Ubolewałam bardzo.... naradzałam się z dendrologiem jak ją ocalić i na nic to było... umierała 3 lata.... ponoć u brzóz to proces... zatem ta z krakowskich przedmieści przyjechała symbolicznie, trochę na wymianę.... szybko się zabrała za wzrost... a ja początkowy ogrodnik który za czasów sprzed ogrodowiska sadził bez opamiętania postanowiłam i ją przesadzić, jak zresztą wiele innych moich roślin (oj dużo by o tym pisać)... i tak znalazła się tu
I tak oto 16 marca zablokowana w domu z rodziną zaczęłam proces porządkowania bałaganu ogrodowego i zaczęłam od tej rabatki, wtedy jeszcze rabatki, malutkiej brzozowej
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 22:13, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Anda napisał(a)
Witaj Fajnie, że możesz teraz rozwijać swoją pasję ogrodową. Właściciele ogrodów to jednak szczęściarze w porównaniu z mieszkańcami np. bloków.
Czyli masz home office w ogrodzie?


Dokładnie! Doceniam to co mam każdego dnia
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 22:27, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Jako pierwsze wjechały buxy z różnych części ogrodu... Logistycznie, pomyślałam, łątwiej będzie walczyć z ćmą w dwóch miejscach ogrodu (frontowa rabata i tu) niż szykać buxów po całym ogrodzie.

w czerwcu zrobiło się zielono..

a w lipcu jeżówkowo (wyczytałam całe ogrodowisko i wybrałam sobie jeżówkę Vintage Vine..

o potem już tylko czekałam na rosnącą stipę Pony Tail (siałam w marcu a potem pikowałam - polecam cierpliwym jedynie

... i ciągle mi tu czegoś brakowało...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 22:46, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
powoli lato przemijało...

stipa czarowała i oczarowała mnie totalnie a że trawy to jedna z tych miłości moich ogrodowych bezgranicznych to stipa wpadła na listę must have Dodam, że wybór stipy to magia która mnie poraziła w jednym z ogrodów z ogrodowiska gdzie stipa jest królową
w każdym razie na wszelki wypadek przed pierwszą zimą, w 2020 roku zebrałam zapas...

... wracając do sedna.. ćma atakowała... ale pomalutku i tak sobie myślałam co będzie gdy któregoś dnia w końcu ona mi zje te buxy? co wtedy...?
no i wtedy pewnego dnia nieopodal domu w pewnej szkółce (zawsze odwiedzam wszystkie gdziekolwiek jadę, zawsze się zatrzymuję - takie zboczenie chyba.. zobaczyłam takie coś.. idealne pod przyszłą kuleczkę Taxus Baccata Repandens - no nie szło się oprzeć

i tak decyzja zapadła... i znowu ta łopata...


____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 23:07, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
i tak sobie kopałam kilka dni...

przy okazji odkrywałam kolejny problemik - ot taka głupota przeszłości...


... wzbogacałam są wiedzę ogrodnika co lub kto odpowiada za kiepski stan mojego trawnika w sezonie - patrz różowe wiadereczko które stało się karmnikiem ptasim... te hordy pędraków spod trawy trafiały właśnie tam ...

I tak oto, nowa przestrzeń do obsadzeń gotowa ach jaka radość - koniec kopania
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 23:13, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
... wjechały cisy... fajnie się wpasowały... całe sztuk 5, wolne od szmatek, pędraków i tylko trzymać kciuki za nie..

co ciekawe... od tego czasu jakoś dziwnie ćma odpuściła... a może buxy poczuły, że przy konkurencji muszą się starać?
i generalnie można by tu już postawić kropkę nad i... ale......to już chyba na jutro pozostawię dalszy ciąg
____________________
Ogród z koroną w tle...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies