Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koroną w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koroną w tle

Annna12 19:35, 17 paź 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Ale miło Was widzieć...
A więc odpowiadając na pytania...
Dlaczego cisy w zmian za rozplenicę (Little Bunny)... a no dlatego, że brakowało mi na tej rabacie zieleni zimową porą... o proszę jaka rozpacz po little bunny...


Poza tym mam taki niecny plan tam z tyłu wykopać tuje (których już prawie nie widać) i obsadzić ta przestrześ trawami najlepiej śmiałkiem. Będzie żywopłocik cisowy, nisko prowadzony, taki płotek się zrobi, za nim Red baron a za nimi śmiałkowa chmurka nad która powiewać będzie trzmielinka. taki plan - zaczęłam poki co od cisa... Dziś dokończyłam obwódkę.. o tu... i faktycznie te kolory powalają...
Spróbuje jutro cyknąć foto z dalszej perspektywy żeby było widać ten "płotek" co to ma się zrobić

____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 20:05, 17 paź 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Historia tych krzaczków, a jest to tawuła Red Flame i Gold Flame jest otóż taka... był to jeden z moich pierwszych zakupów ogrodowych i jak to z takowymi bywa, błąkają się potem po ogrodzie... Red Flame znalazły miejsce za obecnym cisowym żywopłotem z poprzedniego posta - sztuk 4... zachwycają czerwienią na wiosnę z jesienią są jak widać też pieknę
Pozostałych 10 Gold Flame no nie mogły znaleźć długo miejsca w moim orodzie aż w końcu wylądowały tu i jakoś mi się spodobały...

To jest z tyłu domu - po lewej jest trawnik, a po prawej będzie 2kostka brukowa parkingowa a póki co jest parking ale zielony

____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 20:12, 17 paź 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Buczki będę ścianą jakoś 180 cm wysoką i... mają mi zasłonić widok samochodów stojących na parkingu a przy okazji będzie zielona ściana która zasłoni nam wewnętrzną część ogrodu którą obecnie widać patrząć od drogi....
I wszystko super... ale ... teraz mi znowu będzie tu brakowało zielonego akcentu zimowego... hehehe bo ja tak już mam, że robię coś co mi się wymyśliło.. a potem zamiast poprzestać wskakują kolejne pomysły...
pasowałoby mi tu teraz zasadzić taki rządek sosny Pumilio...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 20:14, 17 paź 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
No i tak jeszcze na koniec... co się stało z 9 sztukami Little Bunny? Heh... a no nic się nie marnuje... zapewne znacie ten ból co zrobić z czymś co kompletnie nie ma miejsca już w ogrodzie a przecież nie wolno wyrzucić Ja tak mam z żywnością i oghrodem! No i tu pojawia się znowu kolejna historia rabaty której jeszcze tu nie pokazałam ogarnę napewno temat lada moment
____________________
Ogród z koroną w tle...
Basieksp 20:18, 17 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10150
A widzisz, fajny pomysł z zasłonięciem samochodów
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 20:33, 17 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ja też tak mam, że nie potrafię wyrzucić rośliny, która została nabyta przez „pomyłkę”, czy na zasadzie chwilowego szaleństwa. Wędruje później na różne rabaty, aż w końcu trafię .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Annna12 21:57, 17 paź 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Basieksp napisał(a)
A widzisz, fajny pomysł z zasłonięciem samochodów


te bukowe ściany są moimi ulubionymi. W Belgii czy Holandii nie ma płotów.. są płoty bukowo grabowe pieknie cięte... no uwielbiam je.. te moje ( o ile się przyjmą).. też takie kiedyś będą
____________________
Ogród z koroną w tle...
Basieksp 22:05, 17 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10150
Annna12 napisał(a)


te bukowe ściany są moimi ulubionymi. W Belgii czy Holandii nie ma płotów.. są płoty bukowo grabowe pieknie cięte... no uwielbiam je.. te moje ( o ile się przyjmą).. też takie kiedyś będą


Mamy taki żywopłot grabowy z jednej strony od sąsiada jest bardzo wysoki, sądził go sąsiad, także jak kupiliśmy działkę to z jednej strony mieliśmy już ładny zielony żywopłot, na początku sąsiad się nim zajmował, jak kupiliśmy sobie co nieco do cięcia robimy to na spółkę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Annna12 22:05, 17 paź 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Agatorek napisał(a)
Ja też tak mam, że nie potrafię wyrzucić rośliny, która została nabyta przez „pomyłkę”, czy na zasadzie chwilowego szaleństwa. Wędruje później na różne rabaty, aż w końcu trafię .


no ja strasznie się męczę z tymi "błędami" młodości ogrodowej... Mam kilka takich niuansów i ciężko nam się żyje na jednym terenie
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 22:07, 17 paź 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Basieksp napisał(a)


Mamy taki żywopłot grabowy z jednej strony od sąsiada jest bardzo wysoki, sądził go sąsiad, także jak kupiliśmy działkę to z jednej strony mieliśmy już ładny zielony żywopłot, na początku sąsiad się nim zajmował, jak kupiliśmy sobie co nieco do cięcia robimy to na spółkę


to jest jedyna wada tych żywopłotów - trzeba trzymać je w ryzach bo inaczej szaleją.. ja póki co moim pozwalam rosnąć i jedynie kosmetycznie je poprawiam ale od kolejnego roku będzie ostre cięcie
____________________
Ogród z koroną w tle...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies