Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koroną w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koroną w tle

Martka 07:52, 21 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aniu, witam się, masz super podejście do życia (nie narzekać ) i robicie kawał dobrze zaplanowanej pracy Bardzo podobają mi się kostki ze żwirem, czekam na kolejne odsłony i będę śledziła postępy Za cisy trzymam kciuki
Annna12 10:09, 21 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Martka napisał(a)
Aniu, witam się, masz super podejście do życia (nie narzekać ) i robicie kawał dobrze zaplanowanej pracy Bardzo podobają mi się kostki ze żwirem, czekam na kolejne odsłony i będę śledziła postępy Za cisy trzymam kciuki


Cześć Martka Co do pierwszego to się zgadzam a co do drugiego to z tym zaplanowaniem.. hmm... mój mąż od pewnego czasu ma taki rodzinny żarcik że gdy budzi się rano to pierwsze co myśli to "co dziś będziemy przesadzać"

Zamiłowania mamy podobne - cisy i trawy nas łączą.. Twoje piękne i już takie duże No i ten żywopłot miskantowy - uwielbiam te trawy.... na żywo u Ciebie napewno wygląda to cudownie.. na mojej rabacie jest 9 sztuk w rzędzie i nie mogę się na nie napatrzeć!!! U Ciebie jest napewno cudownie na żywo! Będę Cię odwiedzać
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 10:39, 21 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
...i październik...chyba najpiękniejszy w kolory...



____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 11:37, 21 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
..listopad przyniósł zmiany bo...
Po pierwsze zrobiłam cisową obwódkę, które jak podrośnie nieco wyżej zasłoni mi moje dekle. Zaraz za cisami będzie Sesleria Jesienna która ładnie tu rozjaśni cisy
po drugie przyjechały drzewaaaa kolejne 3 uwielbiam je.. kiedyś jak będą miały bujne czuprynki będzie bosko mi z nimi


i pierwszy mrozik listopadowy...

w miedzy czasie dosadziłam jeszcze cebulkowe...
no i teraz już tylko będą zdjęcia z teraz.. osobiście nie jestem zadowolona w dalszym ciagu z wyglądu tej długiej rabaty.. Chciałabym podzlić ją na 3 strefy...ale to już przy obecnych zdjęciach
____________________
Ogród z koroną w tle...
Judith 12:18, 21 kwi 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9928
W temacie kompozycji na rabatach nie pomogę (sama mam tendencję do sadzenia w rządkach, choć ostatnio staram sie to przełamywać na rzecz plam), ale te dekielki chodzą mimo głowie...
Może zainspiruje Cię mójosobisty poglad na tego typu odstające stylistycznie elementy . Otóż uważam, ze jeśli czegoś nie da sie skutecznie zamaskować czy wpleść w otoczenie - należy to wyeksponować, podkreślić odrębność tak, by stało się niezbędnym elementem krajobrazu. Dotyczy to nie tylko ogrodu, oczywiście .
Taki wiec pomysł na szybko - podkreślenie miejsca z deklami ściankami z niskich wąskich gabionów. Dekle bez okrycia z wierzchu, a jedynie schowane za gabionowym murkiem. Pomiędzy deklami przewieszajaca sie poza murek trawka, np. rozplenica.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Annna12 13:26, 21 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Judith napisał(a)
W temacie kompozycji na rabatach nie pomogę (sama mam tendencję do sadzenia w rządkach, choć ostatnio staram sie to przełamywać na rzecz plam), ale te dekielki chodzą mimo głowie...
Może zainspiruje Cię mójosobisty poglad na tego typu odstające stylistycznie elementy . Otóż uważam, ze jeśli czegoś nie da sie skutecznie zamaskować czy wpleść w otoczenie - należy to wyeksponować, podkreślić odrębność tak, by stało się niezbędnym elementem krajobrazu. Dotyczy to nie tylko ogrodu, oczywiście .
Taki wiec pomysł na szybko - podkreślenie miejsca z deklami ściankami z niskich wąskich gabionów. Dekle bez okrycia z wierzchu, a jedynie schowane za gabionowym murkiem. Pomiędzy deklami przewieszajaca sie poza murek trawka, np. rozplenica.


Zgazdam się z Tobą.. myślałam nad murkiem gabionowym takim wąskim... albo o wymurowanym białym/betonowym.. w miedzyczasie wsadziłam te cisy i liczę że one też częsciowo zasłonią ten bajzelek... ale Twój pomysł jest naprawdę dobrym pomysłem tym bardziej że mam w ogrodzie i gabiony Dziękuję
____________________
Ogród z koroną w tle...
Judith 15:31, 21 kwi 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9928
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Ludwika 09:04, 22 kwi 2021


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Cześć, dawno mnie na ogrodowisku nie było, ale pogoda u nas od 3 tygodni nie pozwala zrobić dosłownie nic w ogrodzie, więc przyszłam pocieszyć oczy choć tutaj
Znalazłam Twój wątek i bardzo mi się on spodobał

Lubię uporządkowane nasadzenia, lubię jak widać, że ktoś chodzi i kombinuje, tak żeby wycisąć ze swojego miejsca na ziemi 150 %

Podoba mi się jak działasz i sposób prowadzenia rabat.

Pokaż więcej całości tarasu, bo te fragmenty, które widzieliśmy wyglądają super!

Pozdrowienia!
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Martka 10:02, 22 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aniu, dziękuję, miskanty u mnie zrobiły oszałamiającą karierę, sąsiedzi wpadają w depresję, kiedy przychodzi czas ich wycięcia na wiosnę, bo tak się uzależnili od widoku. Ja sama widzę je rzadziej, bo żadne okno z domu, nie licząc garażu, nie wychodzi na ich stronę U Ciebie już dorodne, tworzą bardzo ładne tło rabat.
Co chcesz zmienić na rabacie z cisami?
Annna12 22:30, 22 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Ludwika napisał(a)
Cześć, dawno mnie na ogrodowisku nie było, ale pogoda u nas od 3 tygodni nie pozwala zrobić dosłownie nic w ogrodzie, więc przyszłam pocieszyć oczy choć tutaj
Znalazłam Twój wątek i bardzo mi się on spodobał

Lubię uporządkowane nasadzenia, lubię jak widać, że ktoś chodzi i kombinuje, tak żeby wycisąć ze swojego miejsca na ziemi 150 %

Podoba mi się jak działasz i sposób prowadzenia rabat.

Pokaż więcej całości tarasu, bo te fragmenty, które widzieliśmy wyglądają super!

Pozdrowienia!


Witam Cię serdecznie i dziękuję za miłe słowa no kombinuję z ogrodem to fakt bo niestety nie zawsze efekt osiągnięty jest efektem oczekiwanym ale to fajne jest bo dzięki temu ogród żyje...
Co do tarasu to będzie go widać przy kolejnej rabacie napewno więcej - będą foty napeno...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies