Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielone drzwi w Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielone drzwi w Kruklandii

sylwia_slomc... 21:58, 17 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Ja nie wiem czy w przypadku piaszczystej ziemi dałabym kartony. Wszak w tym przypadku chodzi o to by ten piasek nasycić wszystkim tym co od góry się zapoda, korą też bo jak się rozłoży to będzie próchnica, tak potrzebna...
Gdyby nie to, że zależy Ci by jak najszybciej ogarnąć to bym radziła przywieźć duuuużo trocin rozsypać polać gnojówką z pokrzyw lub mocznikiem i poczekać rok dwa, piękna próchnica się robi w tym czasie za niewielkie pieniądze. U nas auto trocin kosztuje 100zł
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 22:25, 17 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja nie wiem czy w przypadku piaszczystej ziemi dałabym kartony. Wszak w tym przypadku chodzi o to by ten piasek nasycić wszystkim tym co od góry się zapoda, korą też bo jak się rozłoży to będzie próchnica, tak potrzebna...
Gdyby nie to, że zależy Ci by jak najszybciej ogarnąć to bym radziła przywieźć duuuużo trocin rozsypać polać gnojówką z pokrzyw lub mocznikiem i poczekać rok dwa, piękna próchnica się robi w tym czasie za niewielkie pieniądze. U nas auto trocin kosztuje 100zł


Na razie nie kładę. Mam, czekają.... ale właśnie jakoś mnie nie przekonuje kładzenie ich na taką jałową glebę.
Położę, jak chwasty mnie przerosną

Czekać nie mogę Sylwuś
Będę sadzić same piacholuby

Edit..
Właśnie zamówiłam 30 kosodrzewin
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 22:36, 17 maj 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ale ilości, wszystkie mi wykupiłas.

Jaką odmianę? Właśnie się zastanawiam, czy Pumilio ma długie igły, bo oglądam sadzonki i takie trochę pokręcone mają, długie. U Ciebie wyglądają na takie zwarte szczoteczki, a nie poczochrance.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Agatorek 23:53, 17 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Juzia napisał(a)




Edit..
Właśnie zamówiłam 30 kosodrzewin


O, widzę, że hurtem poleciałaś .

Podobno też perukowce dobrze sobie tez radzą na piasku.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
greg66 07:57, 18 maj 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
No to masz codziennie siłownię za darmo, nie zazdroszczę to ciężka praca. Ja na swoim piachu sadzę te które lubią przepuszczalną glebę z krzewów świetnie rosną mi pecherznice krzewuszki budleje Dawida oprócz tego kupę traw a tak to do każdego dołu sypie kompost a wokół mączkę bazaltowa. Chyba idę w dobrym kierunku bo rośliny rosną No i cały czas podlewanie
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Juzia 08:30, 18 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Jagodaa napisał(a)
Ale ilości, wszystkie mi wykupiłas.

Jaką odmianę? Właśnie się zastanawiam, czy Pumilio ma długie igły, bo oglądam sadzonki i takie trochę pokręcone mają, długie. U Ciebie wyglądają na takie zwarte szczoteczki, a nie poczochrance.


Pumilio. Ale nie wykupiłam, bo ty takimi wypierdkami byś nawet nie była zainteresowana

Małe mogą mieć takie igły. Mam nawet takie maluchy na rabacie, tylko ich nie fociłam, bo nie było po co Zmężnieją to się naprostują

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 08:31, 18 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Agatorek napisał(a)


O, widzę, że hurtem poleciałaś .

Podobno też perukowce dobrze sobie tez radzą na piasku.


Mnie nie zachwycają
Jakoś
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 08:35, 18 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
greg66 napisał(a)
No to masz codziennie siłownię za darmo, nie zazdroszczę to ciężka praca. Ja na swoim piachu sadzę te które lubią przepuszczalną glebę z krzewów świetnie rosną mi pecherznice krzewuszki budleje Dawida oprócz tego kupę traw a tak to do każdego dołu sypie kompost a wokół mączkę bazaltowa. Chyba idę w dobrym kierunku bo rośliny rosną No i cały czas podlewanie


Ja nie mogę posadzić tam roślin, które będę musiała podlewać. Same będą musiały sobie radzić.
Dlatego lista jest raczej okrojona


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 12:25, 18 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Som.
Przyjechały.


Maluszki moje po liftingu Wyszło 33 szt Jestem 3 do przodu Nie zmarnują się

Czekają na swoją kolej do wsadzenia. Mam nadzieję, że w miarę szybko przygotujemy im rabaty.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
popcorn 13:22, 18 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bardzo ładne

Nie zazdroszczę piachu i kamieni... chyba z dwojga złego lepsza glina...
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies