Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 11:29, 05 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Tess napisał(a)
Podziwiam plany ogrodowe. Wow!
A szklarenkę do wysiewów polecasz? Muszę coś nabyć, bo parapetów mam mało.


Tess znam Twój wątek ,chociaż nie wiem ,czy się w nim odzywam hmm

czy polecam -zależy ,jakie ma się wymagania ....jak je kupowałam ,to kosztowały połowę mniej -nie są one jakoś specjalnie mocne -mnie osobiście na ten 1-2 miesiące w roku wystarczają -później je składam i chowam do kolejnego sezonu ...
wszędzie je można kupić -są w L..u ,Ju..i ,Cast..,all..o
są lekkie i mało miejsca zajmują po złożeniu-to jest ich plus -jak stawiałam na tarasie to musiałam je przywiązywać do słupa i obciążać bo leciały w siną dal i aż dziw ,że jeszcze się nie połamały

jeśli chcesz mieć mocny regał -to ten nie spełni tego zadania -w garażu mam taki plastik z cas..y i ten jest stabilny -kombinuję tylko jak tam solidniej żarówki przykręcić -albo poszukam takich oprawek z klipsem -bo teraz to mam pełną prowizorkę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:34, 05 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Basieksp napisał(a)
To tak nie działa "nigdy wiecej" napewno roślinki ładnie urosną, no w takich warunkach nie ma innej opcji, lampy, regał, brawo a w foliaku jaką masz temperaturę, u nas na dworze przymrozki w nocy i w tunelu też na malutki minus w nocy potrafi wskoczyć, takze jeszcze czekamy, w przyszłym tygodniu ma być cieplej


Basiu rano miałam 4 stopnie na plusie -znicze palą się od 3 dni -jak narazie roślinki żyją -ale tam mam same zimnoluby -pory ,rzodkiewki,kapustę pekinkę i pak choi - z kwatów zatrwiany ,cynie,już sama nie wiem co jeszcze

zanim je tam wystawiłam ,to je hartowałam na tarasie przez kilka dni

kolejne lubiące chłód dałam narazie do garażu ,gdzie wyłączyłam ogrzewanie -za kilka dni ,jak pogoda się poprawi też je wyniosę do foliaka
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:34, 05 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Anda napisał(a)
Jacie Szczęka mi opadła


Ewa kolejny rok eksperymentów -czy udany -okaże się
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Basieksp 11:55, 05 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Magleska napisał(a)


Basiu rano miałam 4 stopnie na plusie -znicze palą się od 3 dni -jak narazie roślinki żyją -ale tam mam same zimnoluby -pory ,rzodkiewki,kapustę pekinkę i pak choi - z kwatów zatrwiany ,cynie,już sama nie wiem co jeszcze

zanim je tam wystawiłam ,to je hartowałam na tarasie przez kilka dni

kolejne lubiące chłód dałam narazie do garażu ,gdzie wyłączyłam ogrzewanie -za kilka dni ,jak pogoda się poprawi też je wyniosę do foliaka


To u nas jednak chłodniej, w nocy jakieś minus 5 było, ale teraz wyszło słońce
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorii 12:57, 05 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Taki regał kupiłam głównie po to by stał na zewnątrz, z tego też powodu model z ubrankiem wybrałam. Niestety przy pierwszym wietrze się przewrócił i nieco połamał. Potem zrobiłam mu konstrukcję z tyczek bambusowych i jakoś stał ale w tym roku go nie wystawię, strasznie dużo roboty z tym mocowaniem.
W domu lepiej mi się sprawdza stół, więcej przestrzeni na wysokości parapetu. Mam taki rozkładany na imprezy i go stawiam pod oknem. No ale doświetlania to ja nigdy nie robiłam :⁠-⁠P.
Regał w domu na pewno przydatny dla tych co mają okna do samej podłogi. U mnie dwie pólki poniżej parapetu są.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 13:30, 05 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Madzia stajesz się królową wysiwów
Myślałam o tych betonowych obrzeżach na skrzynię i zastanawiam się czy na mrozie ich nie wykrzywia nie powywraca....potrzebaby je solidnie jeden do drugiego mocować w winklach bo inaczej każdy osobno będzie pracował. Bez fundamentów to trudne do osiągnięcia by były stabilne jak postawisz czy nawet wkopiesz do ziemi. Te ogrodzeniowe też są mocowane w szczelinach tych podsłupkowych, a tamte mają fundament stabilizujący.
A jak zrobisz fundament to już umarł w butach bo zmiany jakieś z miejscem trudno będzie robić.
Drewno jest materiałem naturalnym rozkłada się, trzeba by akacjowe dorwać ono jest najtrwalsze.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:44, 05 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Zaszalałaś z tymi wysiewami. To już prawie wygląda jak hurtowa produkcja. Podziwiam zapał i życzę udanej rozsady. Smak własnych warzyw rekompensuje ten początkowy wysiłek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 14:27, 05 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Twoje wysiewy mnie rozłożyły na łopatki...

Foliak - ściągać na zimę folię, nie przekładać oczek przez pręty.

Madzia, czy kolor foliaka ma znaczenie? Widzę albo takie białawe, albo zielone. Te jasne to chyba po sezonie szaro-czarne są. Czy wersja 2x3 metry starczy na pomidory i może coś jeszcze? Papryki, bakłażany? Ścieżka u ciebie z jednej płytki chodnikowej - starcza?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 14:46, 05 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Basieksp napisał(a)


To u nas jednak chłodniej, w nocy jakieś minus 5 było, ale teraz wyszło słońce


Basiu nie wiem ile było w nocy ,a teraz śnieg pada wrrr -coś zimny ten marzec
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 14:52, 05 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Dorii napisał(a)
Taki regał kupiłam głównie po to by stał na zewnątrz, z tego też powodu model z ubrankiem wybrałam. Niestety przy pierwszym wietrze się przewrócił i nieco połamał. Potem zrobiłam mu konstrukcję z tyczek bambusowych i jakoś stał ale w tym roku go nie wystawię, strasznie dużo roboty z tym mocowaniem.
W domu lepiej mi się sprawdza stół, więcej przestrzeni na wysokości parapetu. Mam taki rozkładany na imprezy i go stawiam pod oknem. No ale doświetlania to ja nigdy nie robiłam :⁠-⁠P.
Regał w domu na pewno przydatny dla tych co mają okna do samej podłogi. U mnie dwie pólki poniżej parapetu są.


Dorii ten regał za słaby na zewnątrz -chyba ,że w jakimś zacisznym miejscu postawiony -też mam ubranko ,ale w domu go nie zakładam

taki stół rozkładany by mi się przydał najlepsze warunki świetlne mam w sypialni ,ale mam za mało miejsca w niej na trzymanie sadzonek .

doświetlanie jest fajne
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies