Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 14:57, 05 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
sylwia_slomczewska napisał(a)
Madzia stajesz się królową wysiwów
Myślałam o tych betonowych obrzeżach na skrzynię i zastanawiam się czy na mrozie ich nie wykrzywia nie powywraca....potrzebaby je solidnie jeden do drugiego mocować w winklach bo inaczej każdy osobno będzie pracował. Bez fundamentów to trudne do osiągnięcia by były stabilne jak postawisz czy nawet wkopiesz do ziemi. Te ogrodzeniowe też są mocowane w szczelinach tych podsłupkowych, a tamte mają fundament stabilizujący.
A jak zrobisz fundament to już umarł w butach bo zmiany jakieś z miejscem trudno będzie robić.
Drewno jest materiałem naturalnym rozkłada się, trzeba by akacjowe dorwać ono jest najtrwalsze.


Sylwuś
dlatego napisałam ,że to plan długoterminowy ....zanim zacznę działać ,to muszę temat mocno rozeznać -betony jeśli się na nie zdecyduje będą montowane tak jak ogrodzenia -zabetonowany słupek poniżej przemarzania gruntu ,do tego metalowe ceowniki itd... ...ale rozważam też inne opcje
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 14:59, 05 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zaszalałaś z tymi wysiewami. To już prawie wygląda jak hurtowa produkcja. Podziwiam zapał i życzę udanej rozsady. Smak własnych warzyw rekompensuje ten początkowy wysiłek.


Haniu to ta pogoda powoduje u mnie zespół niespokojnych rąk -na zewnątrz za zimno na jakiekolwiek prace ,więc znalazłam sobie ogródkowanie w domu -ciekawe kiedy zapał mi minie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosialuk 14:59, 05 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Madzia no podziwiam, nie spodziewałam się, że aż tyle tego masz. Jak oceniasz wysiewy z doświetlaniem?
Ja dopiero coś będę zaczynać, ale mi się wysiewy nie udają tak jak tobie.
Trzymam jednak kciuki, żeby żadna paletka nie trafiła na kompost.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Rojodziejowa 14:59, 05 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
A jakie lampy stosujesz do oświetlania? Szukałaś takich specjalnych do roślin?

Tak patrzę na te Twoje wysiewy… Może bym reanimowała foliaczek na chwilę…
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magleska 15:04, 05 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
inka74 napisał(a)
Twoje wysiewy mnie rozłożyły na łopatki...

Foliak - ściągać na zimę folię, nie przekładać oczek przez pręty.

Madzia, czy kolor foliaka ma znaczenie? Widzę albo takie białawe, albo zielone. Te jasne to chyba po sezonie szaro-czarne są. Czy wersja 2x3 metry starczy na pomidory i może coś jeszcze? Papryki, bakłażany? Ścieżka u ciebie z jednej płytki chodnikowej - starcza?


Iwonka nie mam pojęcia ,czy kolor folii ma znaczenie -chyba bardziej kwestia, co się komu podoba
ja mam 2 na 3 m i na początek wystarcza -no chyba ,że się wpada po uszy z warzywami ,to wtedy każdy rozmiar jest za mały ścieżka w tak małym tunelu wystarczająca -można zrobić trochę szerszą ,ale wtedy mniej miejsca na sadzonki
w zeszłym sezonie miałam udane zbiory pomidorów, bakłażanów i papryk z foliaka -nic więcej mi się tam nie zmieściło-był ścisk
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:23, 05 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Rojodziejowa napisał(a)
A jakie lampy stosujesz do oświetlania? Szukałaś takich specjalnych do roślin?

Tak patrzę na te Twoje wysiewy… Może bym reanimowała foliaczek na chwilę…


Asia teraz dokupiłam w ne..o 2 lampki z niebiesko-czerwonym światłem -narazie testuję na paprykach -chyba im się podoba -dopiero 3 dzień ,więc jeszcze nie potrafię ocenić ich skuteczności

mam też żarówki led -ale o parametrach dla roślin-gdzieś na yt znalazłam filmik -nie pamiętam tylko jakie te parametry-coś 6000 kelvinów chyba ,ale musiałabyś poszukać-kupowałam same żarówki ,kable ,łączniki w hurtowni elektrycznej -te mam w garażu -bo dają mocno po oczach

ma też świetlówki ledowe growplants -takie co w akwariach roślinnych się stosuje -i te są chyba najfajniejsze -ale też były najdroższe ze wszystkich moich -ale nie tak drogie ,jak profesjonalne lampy .mam je 3 sezon
to jest dość ciężki wybór -ja szukałam przystępnych cenowo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:26, 05 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Gosialuk napisał(a)
Madzia no podziwiam, nie spodziewałam się, że aż tyle tego masz. Jak oceniasz wysiewy z doświetlaniem?
Ja dopiero coś będę zaczynać, ale mi się wysiewy nie udają tak jak tobie.
Trzymam jednak kciuki, żeby żadna paletka nie trafiła na kompost.


Gosia dziękuję
wysiewy z doświetlaniem sobie chwalę - w zeszłym sezonie miałam pierwsze lampy -mam tylko jedno okno w sypialni od południa ,gdzie nie muszę doświetlać -a reszta okien -wszędzie za ciemno
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 22:24, 05 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Magleska napisał(a)
Iwonka nie mam pojęcia ,czy kolor folii ma znaczenie -chyba bardziej kwestia, co się komu podoba
ja mam 2 na 3 m i na początek wystarcza -no chyba ,że się wpada po uszy z warzywami ,to wtedy każdy rozmiar jest za mały ścieżka w tak małym tunelu wystarczająca -można zrobić trochę szerszą ,ale wtedy mniej miejsca na sadzonki
w zeszłym sezonie miałam udane zbiory pomidorów, bakłażanów i papryk z foliaka -nic więcej mi się tam nie zmieściło-był ścisk
Notatki sobie robię u mnie tylko dwie osoby do jedzenia warzyw. Młody nie je, nie dlatego, że nie chce a nie może. Myślę o takich, które zejdą przez sezon bo przechować nie ma jak. Kiedyś korciły mnie takie rarytasy jak karczochy ale mszyce paskudy zżarły duże już sadzonki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 20:27, 06 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Iwonka dla 2 osób wystarczy spokojnie 2 na 3 metry -ja jeszcze rozdawałam bakłażany i papryki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Rojodziejowa 22:00, 06 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Magleska napisał(a)


Asia teraz dokupiłam w ne..o 2 lampki z niebiesko-czerwonym światłem -narazie testuję na paprykach -chyba im się podoba -dopiero 3 dzień ,więc jeszcze nie potrafię ocenić ich skuteczności

mam też żarówki led -ale o parametrach dla roślin-gdzieś na yt znalazłam filmik -nie pamiętam tylko jakie te parametry-coś 6000 kelvinów chyba ,ale musiałabyś poszukać-kupowałam same żarówki ,kable ,łączniki w hurtowni elektrycznej -te mam w garażu -bo dają mocno po oczach

ma też świetlówki ledowe growplants -takie co w akwariach roślinnych się stosuje -i te są chyba najfajniejsze -ale też były najdroższe ze wszystkich moich -ale nie tak drogie ,jak profesjonalne lampy .mam je 3 sezon
to jest dość ciężki wybór -ja szukałam przystępnych cenowo


Hmm... będziemy likwidować jedno akwarium, w takim razie może lampa z niego się przyda do roślin? Właśnie kupiłam też żarówkę led 6500 kelwinów i w ten sposób papryki doświetlam. Ciekawa jestem, czy to coś daje...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies