Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Rojodziejowa 16:19, 30 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8098
sarenka napisał(a)

Nie wiem jakie dziewczyny mają szklarnie :/ u nas mąż wybrał ten kształt co pisałam żeby śnieg łatwo się osuwał. Pewnie,że wolałabym domek bo ładniejszy, ale wybraliśmy praktyczny


Ja to się zastanawiam, czemu z półokrągłego dachu ma się lepiej zsuwać śnieg niż z dwuspadowego?
Widziałam nieraz ten argument, ale ja bym powiedziała, że jest zupełnie na odwrót… no chyba że spad w dwuspadowym niewielki.

Co do prac majterskowych naszych lubych... Mój od trzech dni mi robi otwornicą dziury w desce pilśniowej, z której chcę sobie wieszak na narzędzia zrobić. Wszystko wyrysowane pomierzone. Zobaczymy, czy wyrobi się w tym sezonie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
mirkaka 20:09, 02 kwi 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Rojodziejowa napisał(a)


Ja to się zastanawiam, czemu z półokrągłego dachu ma się lepiej zsuwać śnieg niż z dwuspadowego?
Widziałam nieraz ten argument, ale ja bym powiedziała, że jest zupełnie na odwrót… no chyba że spad w dwuspadowym niewielki.

Co do prac majterskowych naszych lubych... Mój od trzech dni mi robi otwornicą dziury w desce pilśniowej, z której chcę sobie wieszak na narzędzia zrobić. Wszystko wyrysowane pomierzone. Zobaczymy, czy wyrobi się w tym sezonie


Ha ha, dobrze że choć to robi
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gosialuk 17:19, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Widziałam, że się wyrobił i całkiem ładnie mu to wyszło.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magleska 22:03, 04 kwi 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Agatorek napisał(a)


Hahaha, zrobiłby extra stół i zakazałby wszelkich robót na nim, bo szkoda byłoby go zniszczyć


anuska2507 napisał(a)

Haha z moim małżonkiem jest tak samo - na DIY nie idzie się doczekać, a na gotowce reaguje podobnie jak Twój


MartaCho napisał(a)


Ostatnio świetny tekst w tym temacie przeczytałam:
jak mąż mówi, że coś zrobi, to to zrobi. Nie trzeba mu co pół roku przypominać


Dziewczyny fajna tu dyskusja mojemu em to nawet pół roku to za mało do przypominania ,że obiecał coś zrobić
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:05, 04 kwi 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Rojodziejowa napisał(a)


Ja to się zastanawiam, czemu z półokrągłego dachu ma się lepiej zsuwać śnieg niż z dwuspadowego?
Widziałam nieraz ten argument, ale ja bym powiedziała, że jest zupełnie na odwrót… no chyba że spad w dwuspadowym niewielki.

Co do prac majterskowych naszych lubych... Mój od trzech dni mi robi otwornicą dziury w desce pilśniowej, z której chcę sobie wieszak na narzędzia zrobić. Wszystko wyrysowane pomierzone. Zobaczymy, czy wyrobi się w tym sezonie




mirkaka napisał(a)


Ha ha, dobrze że choć to robi


Gosialuk napisał(a)
Widziałam, że się wyrobił i całkiem ładnie mu to wyszło.


Asia widziałam prace Twego ema super ten wieszak wyszedł
chwal często i najlepiej codziennie

Mirka dokładnie -ważne ,że coś robi

Gosia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:10, 04 kwi 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
mirkaka napisał(a)
Wspaniały warzywniak zrobiłaś, czy te nowe skrzynie są zrobione z nowych desek czy te stare przeniosłaś?


Mirka dziękuję stare skrzynie pprzenosiłam ,te co się rozwaliły ,to ponaprawiałam ,powymieniałam deski i pomalowałam -sama -tymi ręcami

sarenka napisał(a)

Nie wiem jakie dziewczyny mają szklarnie :/ u nas mąż wybrał ten kształt co pisałam żeby śnieg łatwo się osuwał. Pewnie,że wolałabym domek bo ładniejszy, ale wybraliśmy praktyczny


Ja będę mieć domek -jutro montaż

antracyt napisał(a)

Ha, Ty masz łazienkę a ja biuro Żeby dojść do komputera muszę niezłe akrobacje poczynić Liczę, że kwiecień nie przyniesie zbyt wielu mroźnych nocy i będę mogła ok 30 donic z daliami do szklarni wynieść.


Zuza mamy obydwie niezłą gimnastykę ,przy tych naszych roślinkach
ja narazie dalie mam w garażu -też mam nadzieję ,że je niedługo do szklarni wyniosę

przez tą pogodę sporo roślinek mi padło w foliaku niestety -ale nawet nie przyjrzałam się co ,bo korzystałam z 3 dni wolnego i robiłam porządki w ogrodzie

anabuko1 napisał(a)
No brawo. Piękny warzywnik powstaje.spiry fajnie. Tylko czekać aż tam jakieś warzywa się zazielenią.


Aniu dziękuję powolutku coś tam wschodzi ,ale z lupą trzeba szukać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:26, 04 kwi 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Jutro będę mieć szklarnię
Ale na tą chwilę pochwałę się postępem prac
Zanudzę Was trochę - fotki z telefonu , mocno robocze
Udało mi się dziś prawie zakończyć owocownik
Zabrakło mi obrzeży na jeden kawałek , ale pokażę- pomimo ,że jeszcze nie jest na tip top
Miałam 3 dni wolnego i codziennie porządkowałam
Tak było po wyciągnięciu skrzyń

A tak jest teraz


Jutro dokończę , jak będzie montaż
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:30, 04 kwi 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Przy nowym warzywniku , oczywiście nie wytrzymałam i szmatę wyrzuciłam - jeszcze do ogarnięcia ale pomalutku

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:36, 04 kwi 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Takie piękności czekają na sadzenie do donic



Dalie tez już podpędzane

I na koniec moja wilczyca - wyryła dziurę w rabacie - dlatego ma taki brudny nos

Miłego wieczoru
Zaglądam do moich Wszystkich ulubionych pamiętajcie , że czytam wieczorami , tylko często padam na pysk i nic nie piszę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Martka 22:38, 04 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Pięknie! Brawo! A co dopiero jutro będzie się działo!
Podziwiam... masz power!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies