Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 16:42, 19 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 16:48, 19 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Ładne okazy epimedium Ci się trafiły. Paprotki też fajnie wyglądają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 16:48, 19 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318


jest to najbardziej stroma część skarpy -ze względu na małą odległość od płotu nie było możliwości jej wypłaszczenia
obsadziłam ją tak ,żeby na niej prawie nic nie robić

teraz po kilku sezonach zrobiłam trochę roszad -zabrałam część rodków ,2 przesadziłam na dół ,gdzie jest mokro .
dzięki Tarci ,która wpisywała u Magarki pomysły na jej skarpę -dosadziłam w miejscu rodków pięciorniki -zobaczę ,czy będą mi tam rosły
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:49, 19 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ładne okazy epimedium Ci się trafiły. Paprotki też fajnie wyglądają.


Epimedium pierwotnie były pod dużą brzozą na drugiej części ogrodu ,ale zaczęły tam marnieć -mam nadzieję ,że tu będzie im lepiej ( czyt,za drogie sadzonki ,żebym dała im uschnąć )
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:59, 19 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Część skarpy do schodów -też udało mi się w miarę uporządkować - to jest jak walka z wiatrakami niestety -mam tam tyle skrzypu ,że wytargałam go 2 taczki plus szczawik ....niestety pewnie za jakiś czas wszystko znowu odrośnie ,bo skrzyp tylko urywany przy ziemi -jedynie szczawik z korzonkami
muszę coś małoobsługowego dosadzić w wolne miejsca
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 17:01, 19 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
U siebie mam problem z wyeksponowaniem epimediów. Rosną gdzieś pod krzakami na długiej prostej i widać je jedynie przy kucaniu (pieleniu).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 17:03, 19 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Na jutro w planie porządki na tarasie-bo straszy -kupiłam wrzosy i chryzamtemy ,a w jakieś wolne doniczki wsadzę trawy z ogrodu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:11, 19 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U siebie mam problem z wyeksponowaniem epimediów. Rosną gdzieś pod krzakami na długiej prostej i widać je jedynie przy kucaniu (pieleniu).


O to szkoda troszkę ,bo one piękniutkie są

To są moje pierwsze 2 sadzonki -mam nadzieję ,że w tym miejscu pod magnolią będą ładnie się rozrastać -ogólnie sporo tam nowości i będę obserwować co i jak rośnie
na fotkach nie widać ,bo niektóre roślinki ścięte po przesadzankach -posadziłam tam jeszcze hosty od AgiAgapant i hosty od Moni z Wymarzonego ,nowe paprotki ( nazwy oczywiście nie zakodowałam )
posadziłam na dole między rodkami hortensję Polestar ,bo po 3 sezonach w donicy w tym roku nawet nie zakwitła ,lilaka Miss Kim-też marniał w donicy ,i jeszcze kalinę (z tych mniejszych ,ale nazwa mi umknęła ) tam wcisnęłam -taras mam prawie równy z górą płotu i chcę ,żeby ta strona była zarośnięta tak ,żeby nie było widać tarasu od drogi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:20, 19 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
i jeszcze ostatnie fotki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
TAR 19:02, 19 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Alez pieknie, juz wiem ze warto z runianka sie zaprzyjaznic, uwielbiam takie zadarnienia. Moje epimedia tak mocno porosly, ze polowe rabaty zajely po podziale, sa pod brzoza w polcieniu ale na nasypanej gorce dobrej ziemi, wiec brzoza jej nie zaszkodzi. Jak sie troche zageszcza to dalej bede je dzielic na inne miejscowki.

dzis przyszly moje lampy kule na taras, wypadaloby je wyprobowac ale mi sie nie chce
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies