Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

TAR 22:34, 16 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7864
Magleska napisał(a)


Ania dziękuję
Mam nadzieję ,że w przyszłym sezonie uda nam się i do Ciebie zawitać już po drodze z Monią mówiłyśmy ,że trzeba plan na przyszły sezon zacząć robić
bardzo bym chciała
Daleko od Ciebie do ogrodu Kasi Bellingham ?


Ponad godzina jazdy ale blizej jest znacznie piekniejsze i ciekawsze miejsce Arboretum Leśne w Wirtach. Czytalam wiele rozczarowanych opinii ludzi, ktorzy byli w ogrodzie u KB. Mnie tam nie ciagnie. Moze dlatego, ze słuchalam swego czasu w radio jej audycji. Mialo byc o roslinach i rady dla ogrodnikow a bylo przegadane o niczym i głównie samozachwyt. Ale fajnie by bylo jakbyscie mnie odwiedzily
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 23:04, 16 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7046
Madzia, dzięki za info nazwowe Lista roślin, które mi się podobają niebezpiecznie się wydłuża Dobrze, że część nazw zapisuję czasem na różnych świstkach, które później gubię, to może nie oszaleję

Twoje rabaty nieuporządkowane też są urocze
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magleska 07:15, 17 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19078
TAR napisał(a)


Ponad godzina jazdy ale blizej jest znacznie piekniejsze i ciekawsze miejsce Arboretum Leśne w Wirtach. Czytalam wiele rozczarowanych opinii ludzi, ktorzy byli w ogrodzie u KB. Mnie tam nie ciagnie. Moze dlatego, ze słuchalam swego czasu w radio jej audycji. Mialo byc o roslinach i rady dla ogrodnikow a bylo przegadane o niczym i głównie samozachwyt. Ale fajnie by bylo jakbyscie mnie odwiedzily


Ania nie słyszałam o tym Arboretum -dobrze wiedzieć ,że jest w Twoich rejonach zapisuję
a co do ogrodu KB -to i tak chcę zobaczyć i wtedy wyrobię swoją opinię -czy warto ,czy też nie

Bardzo chciałabym zobaczyć na żywo Twój ogród zakochałam się w leśnych klimatach bardzo
Buziaki


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 07:23, 17 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19078
Magara napisał(a)
Madzia, dzięki za info nazwowe Lista roślin, które mi się podobają niebezpiecznie się wydłuża Dobrze, że część nazw zapisuję czasem na różnych świstkach, które później gubię, to może nie oszaleję

Twoje rabaty nieuporządkowane też są urocze


Daga powiem Ci ,że lista roślin ,które chcę mieć ,też mi się niebezpiecznie wydłuża ,zamiast skracać -a ja już powoli nie mam miejsca na nowe nasadzenia .... już jak chcę coś dosadzić ,to muszę wysadzić kilka innych roślin i robić tetrisy

Nie da się mieć każdej rośliny ,ale .....co tu się będę tłumaczyć ....niektóre po prostu wołają do mnie :weź mnie weź a ja mam słabą silną wolę

Nieuporządkowane rabaty mnie trochę wkurzają ,ale sumiennie poświęcam po 1 dniu na jedną rabatę -muszą poczekać na swoją kolejkę

Miłego dnia

ps jestem u Ciebie na bieżąco -pomimo ,że milczę
dziś mam czas tylko na uporządkowanie tego kawałka skarpy ( połowa już zaczęta wczoraj )
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 08:38, 17 wrz 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21940
Magleska napisał(a)


Widzę że kocimiętka ładnie się rozbudowała. U mnie ta od Iwonki też, na dodatek okazało się że to ta sama odmiana która mam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:08, 17 wrz 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21940
Magleska napisał(a)


Widzę że kocimiętka ładnie się rozbudowała. U mnie ta od Iwonki też, na dodatek okazało się że to ta sama odmiana która mam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
antracyt 09:30, 17 wrz 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11928
Magleska napisał(a)


Zuza dziękuję bardzo ja u Ciebie zachwycam się na bieżąco i tylko małpa ze mnie ,bo nie piszę
ale poprawię się

To podobne małpy z nas
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Urszulla 14:01, 17 wrz 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21940
Magleska napisał(a)


Madzia, a co to za drzewo (wielopniowe) kwitnie na końcach na różowo? Na fotce po prawej. Twój ogród dojrzewa, przybiera nowy wymiar w przestrzeni
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gruszka_na_w... 14:21, 17 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22308
Jestem na bieżąco.
Wklejam usprawiedliwienie skopiowane z mojego wątku na temat braku aktywności w pisaniu

Madziu, mnie pochłonęła lektura Twojego poprzedniego i obecnego wątku. Zbliżam się do finiszu (aktualnie czytam o wiośnie 2022). Wreszcie opanowałam topografię Twojego ogrodu. Wiem, gdzie co jest i dlaczego. Uwielbiam czytanie wątków hurtem od początku. Czasu trzeba trochę poświęcić, ale dzięki temu lepiej poznaje się osobę ogrodniczki, jej preferencje i jej ogród. Jestem pełna podziwu dla Ciebie za maksymalne wykorzystanie położenia Twojego ogrodu. Z tego, co wydawałoby się wadą (olbrzymi spadek na działce), uczyniłaś zaletę. Czytanie całości pozwala też na obserwację ogrodowego dojrzewania. "Ogród po mojemu", który jest efektem tego dojrzewania, miło się ogląda. Jest pełen smaczków i znakomitych kompozycji. Poprzednio czytałam cały wątek Anitki. U niej skarpa została zupełnie inaczej zorganizowana, ale też wzbudza podziw. Nie dziwota, obie jesteście niesłychanie pracowite i konsekwentne w dążeniu do celu.

Buziaki!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 14:36, 17 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33821
Madziu, Lagerstroemia u ciebie? Daje radę zimą?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies