Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

Narsilia 19:17, 26 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 511
W ogrodzie Basi bardzo podobały mi się poduszeczki z pierwiosnków i mama przywiozła mi sadzoneczki od sąsiadki może kiedyś będą tak piękne jak w ogrodzie Basi
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 19:19, 26 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 511
Było przywiezienie kilku wiader ziemi , grabienie i dosiewka trawy przy opasce i po drzewach owocowych , na zdjęciu prawie tego nie widać ale grabienie i zbieranie kamyków i perzu było na kolankach .
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 19:22, 26 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 511
Cd szykowania i obsadzanie skrzyń mam ich tylko 4 ale przy dziecku nie mogłam zrobić nic , zasiałam rukolę , rzodkiewkę i CD cebulki
Tak się opierałam że aż bok skrzyni odpadł chyba trzeba schudnąć mam nadzieję że mąż jutro coś poradzi.
A docelowo chyba zrobię te skrzynie z płyty betonowej na płoty to super patent jest.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 19:23, 26 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 511
No i pochwalę się moim cudnym wiatrowskazem.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 19:23, 26 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 511
Na froncie zrobiłam i wymieniłam wianuszek .
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 19:25, 26 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 511
No i na końcu dnia pojechałam z bratowa do malutkiej szkoleczki koło nas tylko popatrzeć oczywiście .

Ale taka piękna donica funkie w różnych kolorach za 10 zł to jak to nie wziąć
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
LIDKA 20:19, 26 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7153
Z tej funki kupa sadzonek. Podziel delikatnie nożem.
Klaudia
Tam gdzie siałaś trawke to jest jeszcze pod okapem?
Ja mam trawniki 2 takie wąskie i przy krawężniku przy okapie musze dodatkowo podlewać bo podsycha mimo zraszaczy. Za grubo dali betonu przy osadzaniu i ziemi mam za cienko.


Kupe roboty zrobiłaś jak na 1 dzień.
Ja jutro po pracy ze 3-4 godzinki podziałam bo niedziela w rozjazdach.
Jakieś roboty zrobie też w majówkę.
Byłam w brico i kupiłam gaury po 7.50. moje chyba nie przezimowały bo ich nie widze.
Mam też dostać siewki od znajomej.

Aha i świerka pociełaś bardzo fajnie. Mam takie ale nie tne. Bede próbować na tujkach.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Narsilia 20:32, 26 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 511
LIDKA napisał(a)
Z tej funki kupa sadzonek. Podziel delikatnie nożem.
Klaudia
Tam gdzie siałaś trawke to jest jeszcze pod okapem?
Ja mam trawniki 2 takie wąskie i przy krawężniku przy okapie musze dodatkowo podlewać bo podsycha mimo zraszaczy. Za grubo dali betonu przy osadzaniu i ziemi mam za cienko.


Kupe roboty zrobiłaś jak na 1 dzień.
Ja jutro po pracy ze 3-4 godzinki podziałam bo niedziela w rozjazdach.
Jakieś roboty zrobie też w majówkę.
Byłam w brico i kupiłam gaury po 7.50. moje chyba nie przezimowały bo ich nie widze.
Mam też dostać siewki od znajomej.

Aha i świerka pociełaś bardzo fajnie. Mam takie ale nie tne. Bede próbować na tujkach.


Dziekuje Lidka jak zawsze za odwiedziny i miłe, pokrzepiające słowo
Tak funkie odrazu pomyślałam że będę dzielić aby tam na rabacie północnej jak najwięcej posadzić no te tujki młodziutkie lichutkie to chociaż te liście dodadzą wigoru.

Tam gdzie dowoziłam ziemi i siałam trawę to nie jest pod okapem, ale jest ta druga sprawa że ten beton jest grubo a ziemi mało było i w tamtym roku to co wzeszło to padało w tym już dwa razy dodypywalam ziemi czekałam aby osiadła no i teraz siew no i zobaczymy czy się uda , choć tu trzeba będzie z wodą przyjść częściej
Ooo gaury nie znałam tego a piękne jest(wygooglowałam) a w jakim kolorze masz .?

No pogoda ma sprzyjać to można działać , a co to cięcia czy to Tui czy innych zimozielonych to bardzo łatwe śmiało działaj i nie bój się , u mnie już tyle wycięte w kulki, podpojne kulki, teraz już w spiralki itp.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 20:34, 26 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 511
Przyniosłam sobie jeszcze od cioci kilkanaście sadzonek irysa brodatego , tego klasyka z ogrodu babci ,
Niestety póki co zamieszka w takiej nie za ładnej okolicy działki , garaż brata mamy w granicy działki będzie zamurowywdl okna i obkladal styropianem no ale jeszcze nie teraz a tu mam jeszcze puszczone winogrono które później zakrywa mi ta ścianę.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Yenna 20:35, 26 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Klaudia, to praca na kilka dni, a nie na jeden!

pięknie Ci idzie to cięcie roślin.
Dosiewki przy opasce też nas czekają, a głównie eMa. Ale ułatwiłam, mu robotę, bo gdzie się dało to ukradłam trawnik na rabatę
____________________
Marta z Vengerbergu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies