Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

LIDKA 19:35, 15 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7081
Po rabatach widać że ciężko pracujesz. Czysto i elegancko.
A rodki to już robią taki szał.

Pięęęęknie jest.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Yenna 20:47, 15 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 578
Czekaj, czekaj... co to za siekierkowa metoda dzielenia miskantów?
Ja też w tym roku szpadlem

____________________
Marta z Vengerbergu
Judith 20:51, 15 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9916
Mnie nie podeszła metoda siekierkowa . Nie ma to jak skok (niejeden!) na szpadel!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Narsilia 21:03, 15 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 491
Yenna napisał(a)
Czekaj, czekaj... co to za siekierkowa metoda dzielenia miskantów?
Ja też w tym roku szpadlem


Już spieszę z odpowiedzią ją zobaczyłam to u Klaudia ludziejewskiej z kanału you tube bardzo lubię ją oglądać tutaj wkleje filmik i minuta około 6.30
https://youtu.be/nsVo-nD2MH0?si=rKNbkR1_OoH5oQ_b
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Patrycja_KG_Lu 21:11, 15 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Super instrukcja! Dzięki, że się podzieliłaś. Robiłam to pierwszy raz tej wiosny piłką ręczną i ta metoda mi do gustu nie przypadła. Następnym razem spróbuje siekierkową.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Judith 21:13, 15 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9916
Mam w pamięci przeczytane lata temu informacje, ze rodków się nie przycina (jedynie suche, stare pędy się wycina). I teraz jestem w lekkim szoku, bo domyślam się, ze ten doskonały kształt swoich rodków osiągnęłaś cięciem... Czy faktycznie?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Narsilia 21:18, 15 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 491
Judith napisał(a)
Mnie nie podeszła metoda siekierkowa . Nie ma to jak skok (niejeden!) na szpadel!


No przy trzinnikach nie było problemu fajny taki skok i bach , przy miskantach były takie grube ,zbite stożki to była metoda z zamachem szpadlem , ale ciężko trafić w to samo miejsce a tu jeszcze szpadel się ześlizgnął i prosto w stopę , a ja taka ogrodniczka że najlepiej mi się ogrodkuje w klapkach
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 21:19, 15 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 491
LIDKA napisał(a)
Po rabatach widać że ciężko pracujesz. Czysto i elegancko.
A rodki to już robią taki szał.

Pięęęęknie jest.


Dziękuję Lidzia staram się dorównać waszym pięknym ogrodom
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 21:23, 15 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 491
Judith napisał(a)
Mam w pamięci przeczytane lata temu informacje, ze rodków się nie przycina (jedynie suche, stare pędy się wycina). I teraz jestem w lekkim szoku, bo domyślam się, ze ten doskonały kształt swoich rodków osiągnęłaś cięciem... Czy faktycznie?


Nie , nie były cięte ani razu , kupiłam je w 2020 r., staram się szybko usuwać przekwitłe kwiatostany żeby ładnie i szybko i prosto przyrastały nowe pędy , więc albo to zasługa tego faktu albo po prostu ładna kulista niska odmiana rodka.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Judith 21:25, 15 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9916
Narsilia napisał(a)


No przy trzinnikach nie było problemu fajny taki skok i bach , przy miskantach były takie grube ,zbite stożki to była metoda z zamachem szpadlem , ale ciężko trafić w to samo miejsce a tu jeszcze szpadel się ześlizgnął i prosto w stopę , a ja taka ogrodniczka że najlepiej mi się ogrodkuje w klapkach

Ja dzielę trawy (miskanty także) przed wykopaniem. Nie ma wtedy stożków i problemu z trafieniem w to samo miejsce. Podzielę i dopiero wykopuję wszystko albo tylko część, którą chcę posadzić w inne miejsce
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies