Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Joaska 12:44, 13 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Witam ponownie,
Brak czasu, nawał pracy w pracy, zupełnie uniemożliwił mi kontakt z forum, a do tego zima była wykorzystana przeze mnie na planowanie prac budowlanych.
Nie oznacz to jednak że nic w kierunku mojego przyszłego ogrodu nie zrobiłam
O nie
A to wszystko dzięki Danusi i jej wspaniałym realizacjom.
W sumie to zaplanowałam ostateczny wygląd rabat i ustaliłam główne gatunki roślin w ogrodzie, tzn. zaplanowałam tak zwany szkielet ogrodu, w którym z czasem będę mogła dokładać lub ujmować roślinki.
Śmieszne jest to że mój M martwi się że będzie mało trawy, a ja się obawiam za to, że rabaty za małe ale dobrze że działka duża to sobie mój M uporządkuje dół działki i tam zasieje trawkę na boisko
Mam problem z jedna rabatą, ale tak sobie myślę, że w fazie realizacji będę mogła liczyć na miliony waszych bezcennych pomysłów to też się za bardzo nią nie martwię
Wieczorkiem postaram się wstawić jakiś plan do wglądu.
Głównymi wypełniaczami, jakie planuje w rabatach to: konwalnik ,wrzośce, ilex golden gem, Turzyce, kostrzewy oraz uwielbiane na ogrodowisku żurawki
Oczywiście wzorowałam się w na realizacjach Danusi i waszych ogrodach, bez Ogrodowiska i udziału Danusi w powstawanie pięknych ogrodów to pewnie bym zrobiła szpaler tui kilka jałowców i tyle
A więc lista wybrańców:
Główne rośliny (szkielet) to:
* wkoło ogrodzenie po 10 szt. na zmianę: żywotnik zachodni Smaragd/ żywotnik zachodni Europe Gold/ żywotnik zachodni Columna itd tid
* różanecznik Cunningham's White
* Hortensja Limelight
* Hortensja babcina – kilka sadzonek już mam
* bukszpan w różnych formach: żywpołocik, kulki, stożki, płaskie kule
* cis w różnych formach: ekrany, stożki, kule
* chojna kanadyjska Jeddeloh
* tuja wschodnia Aurea Nana
* tawuła japońska Goldmound
* mahonia – mam 10 sadzonek u babci od babci
* lawenda
* ilex golden gem
Do tego trawy:
• Miskant chiński Variegatus
• Miskant chiński Morning light
• Miskant chiński Zebrinus
• Rozplenica-japonska
• Hakonechloa macra Aureola
• Red baron
• Turzyce, kostrzewy
I wspomniane już bylinki i wrzośce:
• Konwalnik
• Żurawki
• Wrzośce
• kosaciec syberyjski
Kilka soliterów jak:
• Buk zwyczajny purpura pendula
• Śliwa dziecięca
• Śliwa wiśniowa
• Jodła górska Compacta
• Śliwa Umbraculifera

Chyba poza mahonią są to w większość roślinki lubiane przez Danusię a to było GŁÓWNE kryterium wyboru.
Ogólnie ma być zimozielono, zwiewnie (trawy), pachnąco (lawenda), z wrzosowiskami, które bardzo pasują ze względu na bliskość lasu, poz tym ma to byc ogród łatwy w utrzymaniu czyli nasadzenia w dużych grupach, łatwe w uprawie rośliny, a ponieważ lubię ciąć, formować to własnie takie wybrałam, bo zabawa w pielenie grządek dla mnie odpada
Wow to chyba na razie tyle.
Wieczorkiem edytuje żeby wkleić moje szkice.
a oto szkic:
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 22:26, 13 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Myślałam że będzie lepiej widać muszę zobaczyć czy uda się wkleic jaoś podzielony rysunek
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 18:57, 14 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Jak bardzo ciężko się powtrzymać przed wiosennymi zakupami roślinek!!
U mnie chyba własnie nadszedł ten czas kiedy nie potrafie się powstrzymac i kupuję mimo że w summie to za bardzo nie mam gdzie sadzić!!
No własnie nabyłam 9 szt RH cunningham's white i cieszę się jak dziecko
są malutkie ale w sumie to jeszcze mają czas żeby podrosnąć zanim trafią na swoje miejsce

i przy okazji przestroga, na zdjęciu widać zakupione na allegro - te mini mini, no i te złapane dzisiaj przy okazji kupowania ziemi do tych mini mini w OBI- a cena taka sama!! tyle że minimini droższe były o dostawę
tak że, żeby kupić trzeba "pomacać"
no chyba że się kupuje trawy w OGRODYTRAW u Mariusza - tam można brac w ślepo - i oczywiście już zamówiłam kilka traw
No i chyba nie wytrzymam i dokupię jeszcze kilka jutro!! to silniejsze ode mnie!
Aha jak myślicie wsadzac je do gruntu czy do większych doniczek żeby sobie czekały do przyszłej wiosny na docelowe miejsce????????????????
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
majkel0326 19:03, 14 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Joasiu,nie tylko Ty tak masz z zakupami.ja też często coś kupię,a potem myślę gdzie posadzić Też kupiłam trawy ozdobne,czekają na posadzenie.sama nie wiem kiedy najlepiej je posadzić,tak ładnie już rosną,nie chcę,żeby zmarzły.
____________________
Maja - Moje roślinki
Joaska 19:08, 14 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
No właśnie, kurcze zima sie jeszcze nie skończyła a ja w sobotę wystartowałam z łopatą i tu .... ziemia zamarznnieta na kość nic nie mogłam zrobić
ale przynajmniej sobie poobcinałam babcine hortensje, posadzonkowałam ucięte pędy,
i posadziłam ukradzione u teściowej kłacza hortensji w doniczce bo w gruncie nie było szans
teraz czekam jeszcze na trawy ozdobne i chyba juz nie wytrzmam i ziemie łomem pokopę
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
majkel0326 19:16, 14 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
U nas chyba już trochę puściło,ziemia miękka.Planuję od piątku brać się ostro do roboty,do tej pory tylko sprzątałam po zimie,trochę poobcinałam,ale tyle mam planów,że najchętniej zaraz do ogrodu bym leciała
____________________
Maja - Moje roślinki
Joaska 15:25, 16 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
K woli przypomnienia :
Jakiś czas temu dokonałam zakupu buka szczepionego penduli - jak widać zakpu średnio udany, został sie tylko badyl ....


Dzięki uprzejmości alinak otrzymałam od niej gałazki z jej buka penduli, aby dokonać dzieła samodzielnego szczepienia na badylach.
Niestety nie zrobiłam fotorelacji ze szczepienia, myślałam że znajdę jeszcze miejsce żeby założyć jedno oczko, ale niestety już miejsca na badylkach brak.
oto niezbędnik do szczepienia (maść ogrodnicza, to białe to coś czym się uszczelnia krany, paseczki zaciskowe, i nożyk)

a tak juz po zabiegu wyglądają badylki:
1.



2.



Teraz będę czekać, co z tego będzie
Pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
justi 18:16, 16 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Bardzo ciekawe...ile potrwa zrastanie badylka z podkładką?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Joaska 19:24, 16 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Niestety nie mam pojęcia
planuję do połowy kwietnia trzymać jeszcze w pomieszczeniu jest tam dośc chłodno i widno,
potem wystawię na dwór myślę, że wtedy będzie już widać czy pączki się rozwijają czy usychają.
Jak pisałam ze mnie jest kompletny amator w tym temacie ale cóż kto nie próbuje ten nie ma
Dopóki podkładki nie uschną będę próbowała
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
monteverde 22:21, 16 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Super zabieg zrobiłaś badylkowi, niech się przyjmą
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies