Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Juzia 14:27, 20 cze 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Żeby tak jeszcze do góry kwitły, a nie do dołu

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
daredevil 15:37, 20 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
I tak mi się podobają, bardzo, jak małe pagody

Ziemniaki na obiad w donicy teraz będą marchewki i pasternak, ostatnie podejście

____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
hankaandrus_44 20:37, 20 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Jestem chora na lilie, a na takie jak u Ciebie w sazczególności. Jedno podejście robiłam z 10 lat temu, i klops, Mus znowu spróbować.

Ziemniaki już wykopane? Moje sadziłam późno, za miesiąc spróbuje zajrzeć. A marchew na próbę wysiałam w szklarni, na brzegu przy pomidorach.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
daredevil 21:14, 20 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Haniu ziemniaki mi wyrosły w domu, wsadzone to doniczki i potem w igloo. Zakwitły, przekwitły więc stwierdziłam że już wystarczająco urosły i były na obiad. Więcej pędzonych nie mam, do gruntu sadziłam późno bo było zimno bardzo długo. Wielka donica zostanie napełnions świeżą ziemią i posieję pasternak i marchew, jutro. Dobry pomysł z wysiewem w szklarni, spróbuję. Może akurat?

Martagony kupiłam tanio na wyprzedaży w benex, normalnie są dość drogie. Pierwszy sezon były liche, ale się ukorzeniły, w tym ładnie kwitną. Może z 10 jest. Cieszę się że rosną. Lubię martagony, delikatne ale śliczne.

Pozdrawiam!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
hankaandrus_44 21:52, 20 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Pochwalę się okrą u siebie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Kasya 23:00, 20 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41806
Ja nie wiem skad mam wiedzieć ze ziemniaki juz… moje nie kwitna…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 07:17, 21 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
daredevil 07:17, 21 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Haniu idę podziwiać

Kasia musi minąć minimum 6-8 tygodni od posadzenia. Jak do nich zajrzysz zbyt szybko to po prostu będą jeszcze malutkie. Powinny zakwitnąć, przekwitnąć i najlepiej to zielone powinno zacząć zamierać, wtedy wiadomo że można je wykopać bo więcej nie urosną. Kopanie wcześniej to zawsze ryzyk-fizyk
miłego dnia!

Buu poniedziałek
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 21:47, 21 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Byłam na drugiej dawce szczepienia dziś,mam nadzieję że jutro będę się czuła w miarę.

Załatwiłam migiem i po drodze wstąpiłam do mojej ulubionej szkółki. Byłem jedynym klientem haha było tak gorąco. Nic nowego w sumie nie mieli SPD lubię ich odwiedzać bo zawsze coś innego kwitnie i wygląda dekoracyjnie. Kupiłam sobie dwumetrowego buka Dawyck, zielonego. Miałam kiedyś żółtego ale go przypalało słońce. Myślę że z tym będzie lepiej.

Pod wieczór podlałam przedogródek, nie chciałabym stracić moich grabów i ciemierników. Jutro chcę zabrać się za igloo bo pomidory jak zwykle mają po dwa pędy przynajmniej. I wilków całą masę.


Miłego!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 18:08, 22 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Najmniejsza kurka jednak nam padła myślałam że będzie dobrze, radziła sobie, ale nie rosła specjalnie. Jej siostry obie już znoszą jajka. Podejrzewam że pewnie pogoda jej nie pomogła, znalazłam ją dziś rano w kurniku.
Zakopałam pod nowym bukiem kolumnowym. Heh życie...



Wycieczkę do Grecji nam odwołali i wszystko ok, gdyby zaproponowali nam coś podobnego w tym samym terminie. Jedyna propozycja to był hotel na Rodos w którym już z nimi byłam. Wszystko inne jest dwa razy droższe niż pakiet który zarezerwowałam jeszcze w lutym. Złożyłam reklamację bo sory ale w imię czego mam płacić dwa razy więcej czy w ogóle więcej tylko dlatego że oni akurat zrobili jakieś ruchy w swoich działaniach? Heh

Może znajdziemy jakieś last minute, a jak nie to pojedziemy do ojcowa i na Słowację, małe jednodniowe wycieczki, a gdzieś dalej się wybierzemy późną jesienią czy zimą. Trudno. Przynajmniej nikt mi nie wykończy więcej kurczaków czy nie zasuszy pomidorów... Potrzebuję sąsiadkę swiruskę ogrodową jak ja żeby jej się chciało dopilnować, a ja bym dopilnowała jej stadła podczas jej urlopu... Ale chyba mi to nie grozi :/
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies