Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Skandynawia po krzyżacku 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Skandynawia po krzyżacku 2

Anusia2 21:50, 18 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
ElzbietaFranka napisał(a)



Asiu kostka granitowa to cholerstwo. Moja siostra ma łany tej kostki i Karcher nic nie pomaga ona ma jeszcze ta mniejsza tam fug dużo wiecej wszystko wrasta.
Widziałam w programie Maja w ogrodzie jak projektant mówił, że trzeba oczyścić kostkę szczególnie fugi niech wypadnie syf. Później fugi zasypać grysikiem granitowym mielonym. Jak się ulezy czy ubić fugi, można je pomalować żywica do utwardzania fugi stwardnieja i nic do fug już nie wchodzi.

Nie wiem jaka to żywica. Trzeba zapytać w markecie (chyba żywica poliuretanowa). W każdym razie nie zmienia koloru.

Ja mam w jednym miejscu obwódkę z kostki granitowej też jej nie znoszę chyba ja wykopie


Mogłam pomyśleć o impregnacji zaraz po jej położeniu. Teraz to nie wiem trzeba by było to wykonać etapami, bo inaczej można się wykończyć. Mój mąż lubi taki mech na kostce no ja się gotuję. Na pewno porządnie postaram się ją wydrzeć na ile się da.
Ogólnie granit bardzo lubię tylko nie przewidziałam, że będzie aż taki problem.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
sylwia_slomc... 22:38, 18 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Kurcze kostke mam tylko taka zwykłą, ale muszę ci się przyznać, ze ja lubię takie ścieżki mchem poprzerastane gorzej, ze u mnie wsiewają się nawet w kostkę chwasty z ugoru sąsiada, a najczęściej mniszek. Tego usunąć z kostki graniczy z cudem, zawsze odrasta.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anusia2 08:32, 19 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Sylwia są miejsca gdzie mech jak najbardziej pasuje i tworzy klimat. Ja mam nie doskonały trawnik to chciałam chociaż o kostkę zadbać Jest jej 80 m. kw. nie dużo ani tez mało. Jak ogarnę ogród to zaraz odzywają się moje stawy, astma i kręgosłup no ale nie będę wywoływać wilka z lasu. Teraz dojdzie czyszczenie kostki.
Pogoda dzisiaj paskudna. Znowu jakiś huragan nadciągnął i tak ma wiać do jutra.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Roocika 09:52, 19 lut 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu, ja przyznam szczerze, że też lubię mech. U nas z kolei jest problem, bo nanosimy mnóstwo ziemi na kołach, potem na tym rosną chwasty, a ze kostki mamy dużo, to nie nadążam zupełnie z jej ogarnianiem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Joku 11:47, 19 lut 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
A myślałam że tylko ja mam problemy z chwastami w żwirku.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anusia2 18:39, 24 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Roocika napisał(a)
Aniu, ja przyznam szczerze, że też lubię mech. U nas z kolei jest problem, bo nanosimy mnóstwo ziemi na kołach, potem na tym rosną chwasty, a ze kostki mamy dużo, to nie nadążam zupełnie z jej ogarnianiem


Z ogarnianiem ogrodu radzę sobie z doskoku w zależności od pogody. Na spokojnie bez szaleństw zwłaszcza, że dzisiejsze wieści z Ukrainy mnie przytłoczyły. U nas trzeba wydłużyć podjazd do ulicy ażurowymi płytkami. W tym roku wyjątkowo spadło dużo deszczu i zrobiło się błoto.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Anusia2 18:41, 24 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Joku napisał(a)
A myślałam że tylko ja mam problemy z chwastami w żwirku.


Jolu jaki ładny nowy avatarek. Jak widać nie tylko Ty masz takie problemy z chwastami.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
mirkaka 18:21, 28 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Szałwię pokazałaś zabójczą, a pod nią widzę że ani jednego chwaścika nie masz
Z kostką i ja walczę wiele lat, mech lubię ale chwasty mnie wkurzają, ja wyrywam ręcznie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 14:25, 01 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Chasty w kostce - ciagłe problemy. Ja zalewam je wrzątkiem. Ładnie wysychają i można je zebrać. Ale za jakiś czas rona niestety nowe.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anusia2 08:27, 15 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
mirkaka napisał(a)
Szałwię pokazałaś zabójczą, a pod nią widzę że ani jednego chwaścika nie masz
Z kostką i ja walczę wiele lat, mech lubię ale chwasty mnie wkurzają, ja wyrywam ręcznie

Mirka w tym okresie mam najczystsze rabaty. Bliżej jesieni jest gorzej dlatego najwięcej pracy jest wiosną, bo wszystko zarośnięte. I choćby nie wiem jak to pielić to i tak zarasta.
No ale jesteśmy coraz bliżej wiosny.

____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies