Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Skandynawia po krzyżacku 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Skandynawia po krzyżacku 2

Anusia2 08:34, 15 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Ewa777 napisał(a)
Chasty w kostce - ciagłe problemy. Ja zalewam je wrzątkiem. Ładnie wysychają i można je zebrać. Ale za jakiś czas rona niestety nowe.

Z tym zalewaniem wrzątkiem to przetestuje. Dobry pomysł.
Zaczęłam ciąć trawy. Codziennie są minusowe temperatury ale nie ma na co czekać.
Porosło mi trochę tego wszędzie a jak zrobi się cieplej to zabieram się za mycie tarasu i malowanie wszystkiego co wygląda już strasznie.
Mój ciemiernik zdjęcie robione pod koniec lutego.

____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Anusia2 08:49, 15 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Mój ciemiernik na obecną chwilę. Zdjęcie zrobiłam przed wczoraj. Nie ma brązowych liści więc podetnę go profilaktycznie.
Zaczęłam ciąć trawy i ogólny porządek jest zrobiony. Wyczyściłam tuje chociaż i tak pewnie jeszcze można by z nich coś zebrać.
Pomimo, że jesteśmy zaszczepione przechodzimy covida. Ja w sposób bezobjawowy a córka miała gorączkę i wymioty. W środę kończy nam się kwarantanna.





Budleja przycięta ale była cała zielona. Widziałam u dziewczyn ten stan rzeczy w tym sezonie był podobny.



____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
malgorzataka... 11:59, 15 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Ania czy budleja którą pokazałaś jest już po cięciu?,bo jęśli tak to mysle że za wysoko ją zostawiłaś--ja swoje przycinam krótko -w sezonie i tak wyrasta ogromny krzaczor.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Anusia2 14:07, 15 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
malgorzatakarpacz napisał(a)
Ania czy budleja którą pokazałaś jest już po cięciu?,bo jęśli tak to mysle że za wysoko ją zostawiłaś--ja swoje przycinam krótko -w sezonie i tak wyrasta ogromny krzaczor.


Gosiu budleja jest przycięta na ok. 30 cm. To zdjęcie zrobiłam przed by pokazać jaka zielona była. Wypuszcza pędy wysoko. Nie mam najlepszego ujęcia to ten krzak pomiędzy rozplenicą a lawendą. Zima 2020/2021 była dość mrożna i niestety mrozy znacznie ją ograniczyły. W poprzednich latach była objętościowo jeszcze raz taka, wyższa.

____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
anabuko1 16:18, 20 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Anusia2 napisał(a)
Mój ciemiernik na obecną chwilę. Zdjęcie zrobiłam przed wczoraj. Nie ma brązowych liści więc podetnę go profilaktycznie.
Zaczęłam ciąć trawy i ogólny porządek jest zrobiony. Wyczyściłam tuje chociaż i tak pewnie jeszcze można by z nich coś zebrać.
Pomimo, że jesteśmy zaszczepione przechodzimy covida. Ja w sposób bezobjawowy a córka miała gorączkę i wymioty. W środę kończy nam się kwarantanna.





Budleja przycięta ale była cała zielona. Widziałam u dziewczyn ten stan rzeczy w tym sezonie był podobny.




Piękna kępa ciemiernikowa.I cudna burza kwiatów.
Moje ciemierniki w tym roku jakieś biedniejsze niż poprzednio
Ja wczoraj też już przycięłam wszystkie trawy i większość hortensji
Oj współczuję choroby i covida.Trzymajcie się kochani .Mam nadzieję,ze już wszystko ok ?

Przytulam , pozdrawiam cieplutko
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anusia2 19:04, 22 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Tak Aniu jesteśmy już po kwarantannie. To już drugi raz jak miałyśmy to paskudztwo. Całe szczęście w łagodniejszej wersji. Z Darią wszystko w porządku.
Codziennie coś działam w ogrodzie. Mamy wreszcie wiosnę
Jak pisałam u Ciebie malowałam w grudniu i trochę w styczniu. Przygotowuję się do malowania pejzażu. Prosta inspiracja z netu. Malowałam akrylami na papierze akwarelowym.

Tutaj moja grudniowa praca z której jestem zadowolona


____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Anusia2 19:13, 22 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Drugi dzień wiosny.

____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
BASIA8 19:22, 22 mar 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dobrze Kochana że już zdrowo u Was. Pięknie malujesz. Super mieć taki talent. Krokuski widzę że ładnie się z Tobą witają. Buziaki zostawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Joku 20:38, 22 mar 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Też byłabym z takiej pracy bardzo zadowolona. Ja mam dwie lewe ręce do malowania .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 20:07, 30 mar 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720

[img size=640x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/231/2316391/original.jpg[/img]





Świetne są te Twoje obrazy gratuluję
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies