Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - part 2.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - part 2.

Johanka77 18:42, 20 lis 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)
Ja bym te plamy trochę mniej kwadratowe zrobiła. A roślinki super. Artemisia i molinia tez w moich planach na przyszły sezon


Jeśli chodzi o układ, to cały czas się waham. Obok wszystko jest pod linijkę. Jakoś muszę to wkomponować.

Jeśli chodzi o artemisję i czyśćca wełnistego to bardzo są oudolfowe. Natomiast prawdopodobnie zamiast kocimięty będzie albo jedna z nich, albo lawenda ze skarpy. Na razie wrysowałam wszystko jak leci
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 18:54, 20 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Johanka77 napisał(a)


Jeśli chodzi o układ, to cały czas się waham. Obok wszystko jest pod linijkę. Jakoś muszę to wkomponować.

Jeśli chodzi o artemisję i czyśćca wełnistego to bardzo są oudolfowe. Natomiast prawdopodobnie zamiast kocimięty będzie albo jedna z nich, albo lawenda ze skarpy. Na razie wrysowałam wszystko jak leci


To może zrób jedną roślinę, która da się prowadzić w miarę "linijkowo" niebałaganiarsko, a resztę plamami?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 22:10, 20 lis 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)


To może zrób jedną roślinę, która da się prowadzić w miarę "linijkowo" niebałaganiarsko, a resztę plamami?
.

Tak to dobry pomysł
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Angelika95 13:16, 02 gru 2022


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 966
Witaj, wczoraj i dziś oglądam Twój ogród, masz PRZE-PIĘK-NIE, każda rabata piękna i wszystkie do siebie pasują. Ogród prezentuje się niesamowicie o każdej porze roku, podziwiam i zazdroszczę. Ja dopiero zaczynam i będę wdzięczna jak w wolnej chwili powiesz mi co ile sadzisz miskanty? Np w tym szpalerze przy domu albo Gracillimusy? Co ile sadziłaś tuje? Czytałam, że Hakone sadziłaś co 40cm, a ile od hortensji i ile od brzegu rabaty? Nie miałam jeszcze tej rośliny i nie wiem jak się rozrasta, a bardzo mi się podoba. Chciałam też zapytać jaka to Carex na carexowisku?

Maj u Ciebie jest obłędny, masz jakieś odmiany czosnku ozdobnego, które polecasz najbardziej?

Aha, chciałam jeszcze zapytać o tę rabatę z hortensjami, rochodnikami i rozplenicami: jaką ona ma wielkość? Jakie odległości stosowałaś między roslinami?

Proszę Cię o odpowiedzi chociaż takie mniej więcej zapytałam wszystko za jednym zamachem, żeby nie zawracać Ci co chwilę głowy.

Na koniec jeszcze raz powiem: PRZE-PIĘK-NIE
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Makao 16:04, 13 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3998
Zaznaczam i witam ponownie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
AngelikaP 12:16, 03 mar 2023

Dołączył: 16 lut 2023
Posty: 1
Jestem zachwycona Pani ogrodem Jaka dużą posiada Pani działkę
?
pawel2806 20:37, 03 mar 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Johanka wszystko opisała w pierwszym poście starego wątku
Johanka77 napisał(a)


Moja działka ma 1100 metrów, co odliczywszy dom i podjazd daje z lekka 700 metrów areału uprawnego

____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Tess 04:24, 04 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
O, nowa rabata w planach! Fajne te knucie
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
anna_t 14:26, 18 kwi 2023


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Johanka77 napisał(a)
Popełniłam pierwszą próbę projektu rabaty



hejo Piękna! nadrobiłam, chyba tylko u Ciebie się ujawniam
to mnie się podoba, hit! kopiuję bo u mnie sajgon z narzędziami taki, że k...cy można dostać

a to...no cóż...jak będę poszukiwać AM to takiej gwiazdy nie odpuszczę


A jeśli chodzi o nowe rabaty to nie myślałaś trochę jednak namieszać na tej skarpie? połączyć ją również roślinami z nowymi rabatami?
buźka!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Johanka77 08:31, 25 kwi 2023


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dzień dobry! Miło mi, że tu do mnie zaglądajcie
A Paweł wziął w ręce ogarnianie koreposndencji

W tym roku jestem bardzo nie czasowa ponieważ 2 marca złamałam nogę. Jest to na tyle skomplikowane złamanie że potem była operacja a teraz zaczynam uczyć się chodzić.
Na szczęście ja zawsze zaczynam pracę w ogrodzie w lutym więc większość brudnej roboty zrobiłam. Niestety pogoda nie sprzyjała żeby zrobić wszystko.
Cięcie ostatnich traw ogarnęła za mnie rodzina. Trawnik zwertykulowany czeka na drugie koszenie.

W tym roku nie spodziewajcie się kancików ani odkurzania na rabatach.
Chwasty też mają high life

Postaram się wrzucić tutaj aktualne zdjęcia z ogrodu. Na bieżąco jestem na IG gdzie możecie śledzić nie tylko ogród ale i historię mojej nogi
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies