Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - part 2.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - part 2.

Johanka77 18:42, 20 lis 2022
6ab7d3a1 8b9f 4b94 9ae4 668f19061ed1

Rojodziejowa napisał(a)
Ja bym te plamy trochę mniej kwadratowe zrobiła. A roślinki super. Artemisia i molinia tez w moich planach na przyszły sezon

Jeśli chodzi o układ, to cały czas się waham. Obok wszystko jest pod linijkę. Jakoś muszę to wkomponować.

Jeśli chodzi o artemisję i czyśćca wełnistego to bardzo są oudolfowe. Natomiast prawdopodobnie zamiast kocimięty będzie albo jedna z nich, albo lawenda ze skarpy. Na razie wrysowałam wszystko jak leci
Rojodziejowa 18:54, 20 lis 2022
Zielone rece

Johanka77 napisał(a)

Jeśli chodzi o układ, to cały czas się waham. Obok wszystko jest pod linijkę. Jakoś muszę to wkomponować.

Jeśli chodzi o artemisję i czyśćca wełnistego to bardzo są oudolfowe. Natomiast prawdopodobnie zamiast kocimięty będzie albo jedna z nich, albo lawenda ze skarpy. Na razie wrysowałam wszystko jak leci

To może zrób jedną roślinę, która da się prowadzić w miarę "linijkowo" niebałaganiarsko, a resztę plamami?
Johanka77 22:10, 20 lis 2022
6ab7d3a1 8b9f 4b94 9ae4 668f19061ed1

Rojodziejowa napisał(a)

To może zrób jedną roślinę, która da się prowadzić w miarę "linijkowo" niebałaganiarsko, a resztę plamami?
.

Tak to dobry pomysł
Angelika95 13:16, 02 gru 2022
P4040083

Witaj, wczoraj i dziś oglądam Twój ogród, masz PRZE-PIĘK-NIE, każda rabata piękna i wszystkie do siebie pasują. Ogród prezentuje się niesamowicie o każdej porze roku, podziwiam i zazdroszczę. Ja dopiero zaczynam i będę wdzięczna jak w wolnej chwili powiesz mi co ile sadzisz miskanty? Np w tym szpalerze przy domu albo Gracillimusy? Co ile sadziłaś tuje? Czytałam, że Hakone sadziłaś co 40cm, a ile od hortensji i ile od brzegu rabaty? Nie miałam jeszcze tej rośliny i nie wiem jak się rozrasta, a bardzo mi się podoba. Chciałam też zapytać jaka to Carex na carexowisku?

Maj u Ciebie jest obłędny, masz jakieś odmiany czosnku ozdobnego, które polecasz najbardziej?

Aha, chciałam jeszcze zapytać o tę rabatę z hortensjami, rochodnikami i rozplenicami: jaką ona ma wielkość? Jakie odległości stosowałaś między roslinami?

Proszę Cię o odpowiedzi chociaż takie mniej więcej zapytałam wszystko za jednym zamachem, żeby nie zawracać Ci co chwilę głowy.

Na koniec jeszcze raz powiem: PRZE-PIĘK-NIE