Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

iwonaz 11:16, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
siaaska napisał(a)
Bardzo podoba mi się Twój ogród Takie ogrodzenie marzy się nam z przodu domku Na razie mamy takie prowizoryczne ale też drewniane Z pewnością czeka Cię wiele pracy ale to chyba każdego kto zagląda na Ogrodowisko


Widzisz, a ja już nie jestem taka zadowolona z tego ogrodzenia. Wolałabym, żeby to był np. mur z czerwonej cegły na 2m lub ogrodzenie sztachetowe na 2m. Przy obecnym rozwiązaniu wszyscy mają nas jak na dłoni...nie bardzo mi to odpowiada.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 11:25, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Sebek napisał(a)
Wokół płotu trzeba zdjąć darń i wysypać korę.

Uciąć też trochę przed krzewami - gdzieś 1 - 1.5 metra - i posadzić niskie krzewy i byliny

Jak pisałem wcześniej usunąłbym pojedyncze krzewy z trawnika i dał je na rabaty


No właśnie, o tym myślałam pisząc o dużej realizacji ... będzie ciężko, ale przy obecnej sytuacji nie ma innego wyjścia. Myślałam bardziej o zastosowaniu kamienia do wysypania tych rabat, ale pod drzewami liściastymi to rozwiązanie odpada, więc może zaplanuję oba, nawet dla samego zróżnicowania. Nie chcę by wyszedł mi taki efekt monotonnego "węża", a zróżnicowane podłoże + nieregularna linia rabat pomoże mi tego uniknąć.
Z tymi krzewami jak najbardziej racja, ciężko mi jest znaleźć im miejsce, bo są to krzewy, które rosną wysokie i szerokie. Chętnie przesadziłabym je już teraz, ale nie wiem gdzie.

____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 11:30, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Wybrałam już rośliny, które pojawią się na nowych rabatach. Niedługo napiszę jakie.
Dziś mam akcję podlewania drzew iglastych. Bardzo sucha jest ta jesień. Dziś jest bardzo słoneczny dzień, więc zaraz idę podlewać. Często bywa po takiej jesieni, że na wiosnę narzekamy na wymarznięte iglaki a tak naprawdę to one usychają. Jak się mylę to mnie poprawcie. Oczywiście piszę o stosunkowo młodych roślinach. Starsze na pewno lepiej sobie radzą bo mają niżej korzenie.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Domi 16:01, 11 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Witaj, masz bardzo ładną działkę. Jest gdzie poszaleć Jeśli chodzi o podlewanie zimozielonych, masz całkowitą rację. Pozdrawiam
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
iwonaz 16:53, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Wybrałam rośliny do nowych rabatach pod i między drzewami. Przepraszam, że zamieszczam nieswoje zdjęcia roślin, ale ich jeszcze nie mam w swoim ogrodzie, więc przyznaję - posiłkowałam się internetem. Jeżeli to bardzo nieprawidłowe, to bardzo proszę o zwrócenie uwagi.

Mam w swoim ogrodzie rozchodniki okazałe bordowe i jeden różowy, zamierzam je rozmnożyć i dokupić różowe i białe.





Konieczna trawa rozplenica japońska - zakochałam się w tej trawie



Koniecznie brunera

____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 16:56, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Koniecznie żurawki



Koniecznie bodziszki, tego mam



Te chcę mieć




____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 17:02, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Ten ostatni kwitnie na bordowo i nazywa się samobor czy sambor



Myślę, że gdzieś jak najbliżej płotu przy liściastych można posadzić sadziec dęty



Koniecznie też ostróżki z dużą przewagą białych



Zapomniałam o bodziszku białym!

____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 17:13, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Mam dwa rodzaje krzewuszek, które na pewno rozmnożę





I oczywiście wilczomlecz białobrzegi



Krzewuszki wystąpią incydentalnie. Narazie dość, znów się rozpędzam!
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 17:15, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Domi napisał(a)
Witaj, masz bardzo ładną działkę. Jest gdzie poszaleć Jeśli chodzi o podlewanie zimozielonych, masz całkowitą rację. Pozdrawiam



Dziękuję Dominiko
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
hania 17:22, 11 lis 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
wiesz co? wcale nie jesteś taka zielona jak piszesz....widzę przede wszystkim wielki zapał do pracy i to się liczy najbardziej,ani się nie obejrzysz jak będziesz miała piękny ogródPozdrawiam

PS.trawa jest ekstraaaaaa!!!!!
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies