Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

iwonaz 17:56, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Dzięki Haniu, czyli rozplenica to dobry wybór!
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 18:08, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Ojej zapomniałam, i ostatnia moja miłość szałwia omszona biała i różowo-fioletowa oraz dzwonek skupiony








Zapomniałam o marcinkach. które mam u siebie, ale nie mam żadnego zdjęcia a Pani Danusia w swoim zbiorze posiada obrazek z identyczną barwa kwiatków jakie ja mam, tak więc zdjęcie ze zbiorów Pani Danusi

____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Bogdzia 18:09, 11 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Niby dopiero zaczynasz ,robisz plany, ale widac ze sporo jest już zrobione i masz dobre rozeznanie w roślinach. Na wiosne tylko to zrealizowac. Potem krótkie pare lat i bedzie super. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
iwonaz 18:59, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Może to tylko takie wrażenie, ja wciąż widzę ile jeszcze nie umiem i ile jeszcze muszę się nauczyć. Odkąd mam ogród - 3 lata, nie ma dnia żebym nie myślała o roślinach o swoich chciejstwach ogrodowych, mąż i mama wciąż mi powtarzają, że za dużo sadzę, bez przerwy coś kupuję (po troszeczku, muszę w praktyce sprawdzić rośliny). Lubię styl angielskich ogrodów...taki uporządkowany chaos... te kolory
...Te krótkie parę lat Bogdziu to dla mnie lata świetlne, jak oglądam Wasze ogrody...takie dojrzałe, wypełnione, treściwe...mój to zaledwie oddział żłobkowy (ha, ha,), a cierpliwości mi brak oj brak.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
hania 19:35, 11 lis 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
chodziło mi o trawnik!!,ale rozplenica też piękna,no i pokazujesz tyle pięknych roslin że już nie wiem które mam wpierw chwalić
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Bogdzia 21:37, 11 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
iwonaz napisał(a)
Może to tylko takie wrażenie, ja wciąż widzę ile jeszcze nie umiem i ile jeszcze muszę się nauczyć. Odkąd mam ogród - 3 lata, nie ma dnia żebym nie myślała o roślinach o swoich chciejstwach ogrodowych, mąż i mama wciąż mi powtarzają, że za dużo sadzę, bez przerwy coś kupuję (po troszeczku, muszę w praktyce sprawdzić rośliny). Lubię styl angielskich ogrodów...taki uporządkowany chaos... te kolory
...Te krótkie parę lat Bogdziu to dla mnie lata świetlne, jak oglądam Wasze ogrody...takie dojrzałe, wypełnione, treściwe...mój to zaledwie oddział żłobkowy (ha, ha,), a cierpliwości mi brak oj brak.


Z tym żłobkiem to przesada. Jak się tylko zaaklimatyzują i ruszą to będziesz miec problem z przesadzaniem bo będą na siebie wchodziły.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
iwonaz 10:10, 12 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
hania napisał(a)
chodziło mi o trawnik!!,ale rozplenica też piękna,no i pokazujesz tyle pięknych roslin że już nie wiem które mam wpierw chwalić


A to dobre Trawa-trawnik jest dla mnie najmniej problemowy. Mieszkamy ok. 200m od Czarnej Hańczy i poziom wilgoci jest idealny...nie za mokro nie za sucho. W największe susze myśmy nie musieli podlewać trawy. Rośnie jak szalona w każdych warunkach. Kosimy tak normalnie dwa razy w tygodniu, a jak zaczyna dłużej padać to nawet co dwa dni. Bardzo z mężem lubimy "niski" trawnik. Straszna mordęga, robię więc wszytko żeby właśnie odciąć te części trawnika gdzie kosi się najtrudniej czyli przy drzewach.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 10:12, 12 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Bogdziu, już nie mogę się doczekać aż będę miała ich tyle by jeszcze rozdawać. Sporo roślin dostałam od szefa i od mamy... a w ich ogrodach nie ma śladu po tym uszczerbku Wspaniały stan mnogości
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 10:17, 12 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Przedstawię Wam potworka, który zmusza mnie do wybierania stosunkowo dużych roślin...bo jak je widzi to omija po prostu

Nasze cielątko

____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Sebek 10:21, 12 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
iwonaz napisał(a)

chodziło mi o trawnik!!,ale rozplenica też piękna,no i pokazujesz tyle pięknych roslin że już nie wiem które mam wpierw chwalić


A to dobre Trawa-trawnik jest dla mnie najmniej problemowy. Mieszkamy ok. 200m od Czarnej Hańczy i poziom wilgoci jest idealny...nie za mokro nie za sucho. W największe susze myśmy nie musieli podlewać trawy. Rośnie jak szalona w każdych warunkach. Kosimy tak normalnie dwa razy w tygodniu, a jak zaczyna dłużej padać to nawet co dwa dni. Bardzo z mężem lubimy "niski" trawnik. Straszna mordęga, robię więc wszytko żeby właśnie odciąć te części trawnika gdzie kosi się najtrudniej czyli przy drzewach.


A co ile nawozisz?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies