Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

Pszczelarnia 09:01, 04 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj, ja też tak miałam. Posadziłam trochę tu, trochę tam. Dosadzanie zaczęłam tak naprawdę dopiero w tym roku, po 10 latach posiadania ogrodu i też często posługuję się halogenem "ogrodowym" albo wstaję w lecie o 4.00 rano . Dorabianie rabat - tak na tym etapie jesteśmy. Pozdrawiam.
Acha, chciałam powiedzieć, że - tak na pierwszy rzut oka - ogród Twój wydaje mi się bardzo przytulny.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
aga_pe 09:10, 04 lis 2011


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
iwona_zajaczkowska napisał(a)
Już się palę do pracy! Mam bzika na punkcie roślin i czasem pracę kończę przy halogenie na trójnogu co niekoniecznie może wydać się normalne moim sąsiadom, ale za to jak pięknie w tym świetle wyglądają rośliny ... mają wtedy tak nasycone kolory.
Dziękuję, że już dostaję od Was cenne wskazówki...a ja myslałam, że te pojedyncze rośliny...to tak narazie romantycznie wyglądają (ha, ha)

Pani Danusiu, jeżeli chodzi o bordowe liście (drzewa) to juz jestem na etapie korygowania tego. Nie jest to narazie nic wielkiego, ponieważ są to krzewy. Mam klona palmowego, w półkolu z dereni dosadziłam na równi z nimi pęcherznicę bordową i mam jeszcze kilkanaście sadzonek, które będę musiała rozdysponować na wiosnę.

Dzis wieczorem postaram się wkleić więcej zdjęć to sami zobaczycie co ja tam już nawyrabiałam


Witam serdecznie
heheheh...dobre z tym halogenem. Mnie mąż czasami pyta czy przynieść mi latarkę. Mam to po mamusi
Z przodu domu jest latarnia uliczna, więc ciemności mi nie straszne. Gorzej z tyłu domu
Będę tu zaglądać. A okolica cudna...
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Matka 09:11, 04 lis 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Witaj,
To tak jak u mnie-więcej dosadzania niż przesadzaniaJa też bym wszystko "poukładała" na szerszych rabatach przy ogrodzeniu z falowanymi liniami - lepiej to wygląda niż tak 'porozrzucane' na środku ogroduu mnie tak było-rabata tu rabata tamteraz wziełam się i poprzesadzałam na jedną ale szeroką a środek mam wolny-na wiosnę kanciki i nowe nasadzenia-będzie ładnie, zwłaszcza, że trawka ładna jest
____________________
U Matki
GabiK 09:23, 04 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witaj. Masz pole do popisu i zapał - na wiosnę będzie się działo u Ciebie.

U mnie tego problemu nie ma, a jest wręcz przeciwnie, chciałabym sadzic, a nie mam gdzie. Wszystko jest na ciasnych rabatach, bo trawnika trochę do chodzenia i dla dziecka musi być.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Gardenarium 09:33, 04 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to Iwonko czekamy na zdjęcia.
Z tym halogenem dobre jest.
Ja mam latarnię uliczną z jednej i drugiej strony, więc nocą też mogłabym robić, czasem kończę zamiatanie na ulicy, ale w ogrodzie nie, wolę za dnia pracować. Wieczorem to już tylko latarenki romantyczne i siedzenie na ławce.

Byłam w takim ogrodzie w Anglii, gdzie facet miał na czapce górniczą lampkę i pracował po nocy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonaz 10:05, 04 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Halogen jest dla mnie niezbędny, ponieważ jak coś zacznę to muszę to skończyć choćby nie wiem co. A nasze ogrodowe latarenki dają światło, ale to tylko takie by sobie posiedzieć na ławeczce i po odpoczywać, ale na to jakoś brak mi czasu...jest tyle do zrobieniaaaa Jak mąż zrobi kawę to po 5 minutach siedzenia idę z filiżanką i jedną ręką już skubię, a potem filiżanka zostaje już gdzieś...tam...no bo przecież w rękawicach ogrodowych nie będę pić kawy...halooo
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 18:16, 04 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Przeglądnęłam zdjęcia i zdecydowałam, że jutro muszę zrobić nowe zdjęcia, które dokładnie pokażą to co chcę zmienić.
Narazie trochę zdjęć z tego lata. Generalnie staram się utrzymać kolorystykę z przewagą bieli i z domieszką fioletu, niebieskiego, wrzosowego, lawendowego i różowego. Choć zdarza się, iż z winy sprzedawców pojawia się czasem nawet kolor żółty i inne nieplanowane.





____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 18:20, 04 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561



____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
justi 18:21, 04 lis 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witam i ja!
Super ogród, trawa cudnie zielona i soczysta. Muszę się wziąc za swoją w przyszłym roku
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
iwonaz 18:26, 04 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561



____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies