Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

iwonaz 17:30, 03 maj 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Idę kończyć sadzić lilie, niestety dopiero po zakupie okazało się, że dwie odmiany to orientalne. Mogłam nie być taka dociekliwa, a teraz jesienią będę je wygrzebywać i główkować gdzie je przechować.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
asiach 16:56, 04 maj 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Czyli zimno jak u mnie. Ja skupiłam się na pracy w domu
Dobrze, że wraz z zimnem nie obumierają roślny tylko rosną i kwitną dalej czego najlepszym przykładem jest Twój ogród. Zdjęcia przepiękne
Mój ogród wydaje się Tobie być większy może z uwagi na zakamarki w nim stworzone?
Pozdrawiam ciepło
PERKA 22:26, 04 maj 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Piękne widoczki, ogród potrafi rozbroić...
____________________
Moje miejsce na ziemi
iwonaz 08:18, 09 maj 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Podsumuję straty 3 mroźnych nocy. Na czarno mam teraz:

* dwa korkowce amurskie (czteroletnie)
* paprocie
* tawułki
* aktinidia (czteroletnia)
* perukowiec
* bez koralowy
* serduszki okazałe

nie wiem czy uda im się zregenerować . Kto widział taki mróz w maju -6, -7 ! A przed prognozami bałam się tylko o piwonie, a im nic się nie stało.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
andziulka 10:26, 21 cze 2014


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
witam sasiadkę z Podlasia jak roślinki,moje odbiły po przymrozkach, było wiele strat
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
iwonaz 15:55, 22 cze 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Hej Roślinki nadzwyczaj dobrze sobie poradziły, o stratach już zapomniałam
Teraz mam akcję przycinania sosen i głogów. W końcu dotarliśmy do etapu kiedy zaczynają odsłaniać się pnie w sosenkach. Dylemat, czym się teraz zasłonić? Dobry sąsiad (parę domów dalej)doradził pęcherznicę bordową i żółtą, myślałam też o hortensjach. Co wybrać?
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
PERKA 23:13, 28 cze 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Pęcherznice szybko rosną i nadają się na każdą glebę - przetestowałam to u siebie i wiosną przycięte do zera dzisiaj mają już ok. 150cm. Fantastycznie zasłaniają i nie są wymagające, mam oba kolory - razem też świetnie wyglądają. Hortensje natomiast powinny mieć dobrą przepuszczalną ziemię i są kapryśne, wrażliwe.
____________________
Moje miejsce na ziemi
iwonaz 13:12, 27 sty 2015


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Nie mogę doczekać się wiosny by sprawdzić czy przeżyły pęcherznice posadzone pod sosnami i te które sama rozmnożyłam i rosną na rozsadniku. Czy poradziły hortensje Limki - które także posadziłam pod sosnami. Masa pracy, przesadzanie, rozmnażanie, sianie, realizowanie dawnych pomysłów - teraz bardziej przemyślanych, notatnik puchnie, nowe plany i założenia
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
frezja 11:06, 23 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
przyszłam się przywitać doczytałam gdzieś o kobei..masz fotki? jako że moja ulubiona chętnie zobacę kompozycję u Ciebie
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 11:07, 23 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
sporo teo u Ciebie...powodzenia w dalszym namnażaniu
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies