Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

bogumila 13:25, 09 lis 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
iwonaz napisał(a)
A czy może ktoś wie, kiedy można kupić sadzonkę amarantusa inaczej szkarłata wyniosłego? Nigdzie nie mogę tego znaleźć, a widziałam na zdjęciach w ogrodach i wygląda wspaniale.

Można i z nasion -wiosną siejemy,pikujemy do gruntu.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Gardenarium 13:34, 09 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Amaranthus - inaczej szarłat (nie szkarłat) można kupić w sklepach z nasionami wiosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonaz 17:08, 09 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
ell napisał(a)
Witaj Iwonko!
Widzę, że na wiosnę mąż nie wyciągnie Cię z ogrodu nawet do spania. Projekcik przez zimę powstanie i będzie się działo.


Bardzo się postaram
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 17:17, 09 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Dziękuję za informacje o szarłacie...musiałam źle przeczytać tę nazwę, szarłat też ładnie brzmi. Jeżeli z nasion można wyhodować to super. Zeszłej jesieni miałam w domu mini plantację białych pelargonii a w kolejnym roku będzie może szarłat.

Wkleję zdjęcia początków mojego rysunku (projekt to zbyt wielkie słowo). Wygląda trochę śmiesznie...na pewno nieprofesjonalnie. Nie wiem, czy uzupełniać już istniejące rabaty czy też nie. Za, przemawia fakt, że wtedy na pewno będzie bardziej precyzyjny, ale na tych rabatach jest taka drobnica, że będzie to bardzo pracochłonne...odtworzenie tego co tam się dzieje.






____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
zbigniew_gazda 08:10, 10 lis 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Cześć Iwonko. Zrobiłaś już wielką rzecz - narysowałaś plan działki . Teraz stopniowo do realizacji. Powodzenia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
grapaka 12:15, 10 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Rzeczywiście zielony bardzo ładny ogród.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
siaaska 13:00, 10 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Bardzo podoba mi się Twój ogród Takie ogrodzenie marzy się nam z przodu domku Na razie mamy takie prowizoryczne ale też drewniane Z pewnością czeka Cię wiele pracy ale to chyba każdego kto zagląda na Ogrodowisko
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
Sebek 14:04, 10 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wokół płotu trzeba zdjąć darń i wysypać korę.

Uciąć też trochę przed krzewami - gdzieś 1 - 1.5 metra - i posadzić niskie krzewy i byliny

Jak pisałem wcześniej usunąłbym pojedyncze krzewy z trawnika i dał je na rabaty
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
iwonaz 11:12, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
zbigniew_gazda napisał(a)
Cześć Iwonko. Zrobiłaś już wielką rzecz - narysowałaś plan działki . Teraz stopniowo do realizacji. Powodzenia.


Rysowanie tego planu było frajdą, gorzej teraz jak muszę wymyślać różne symbole (rysunki) roślin, ale dzięki temu pójdę zgodnie z zasadami...czyli ograniczona ilość gatunków
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 11:14, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
grapaka napisał(a)
Rzeczywiście zielony bardzo ładny ogród.


Zielony ogród i zielona właścicielka, ale z Waszą pomocą mam zamiar to zmienić
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies