Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

iwonaz 21:31, 03 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Zielona... i ogród

Mam dość popełniania wciąż nowych błędów w swoim ogrodzie. Zdecydowałam się na dość sporą realizację nowego pomysłu (będę go fizycznie realizować sama) i potocznie mówiąc nie chcę tego zepsuć. Granice działki (2000 m2) mamy obsadzone różnymi drzewami w zależności od strony świata lub z czasem zmieniających się potrzeb. Generalnie ogród jest nudny, Chcę odciąć tę linię drzew od trawnika i wypełnić to różnymi roślinami. Mam narazie blade pojęcie jakimi, ale szalenie podobają mi się takie szczelne cudowne ściany ogrodu... widzę to w wielu realizacjach i bardzo chciałabym uzyskać ten efekt u siebie. Będę więc kaleczyć się na Waszych oczach i szczerze liczę na wsparcie
.



____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 21:37, 03 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561



____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Sebek 21:40, 03 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - widzę zaczątki pięknego ogrodu - będziesz miała co obsadzać.

Na początek jedna i najważniejsza rada - nie sadź roślin pojedynczo - a zwłaszcza w trawniku - powiedz sama jak Ci się kosi między tymi roślinami? No chyba nie za wygodnie.

Skoro chcesz uzyskać taki efekt szczelności to sekret tkwi właśnie w gęstym obsadzeniu kilkunastu roślin naraz w jednej rabacie.

Życzę powodzenia i na pewno będę odwiedzać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bogdzia 21:41, 03 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Witamy serdecznie. Tu chętnych do pomocy nie braknie. Zaraz sie przekonasz jak będą się zgłaszac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
iwonaz 21:54, 03 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Witajcie

Trafiłeś w sedno Sebek... koszenie to poprostu slalom. Zapędzam się w kozi róg, ponieważ niektóre rośliny sadzę pojedynczo ale w grupach...hm trochę głupawo to brzmi, ale chodzi mi o to, że są to grupy dużych roślin, które sadzę pojedynczo w trawniku nie robiąc od razu rabaty głównie z braku konkretnego pomysłu z czym mniejszym je połączyć... robię taki jakby szkic kolorystyczny z dużych roślin z zamiarem uzupełnienia tego w późniejszym czasie innymi roślinami. I zostaje sobie taki szkic a ja pędzę i tworzę kolejny... jazda bez trzymanki.
No nic z biegiem czasu postaram się przybliżyć cały ten bałagan z mojej głowy.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Sebek 22:05, 03 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No na wiosnę czeka Cię duuużo przesadzania
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:30, 03 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iwona_zajaczkowska napisał(a)



Witaj Iwonko

Tutaj jest bardzo ładnie Pierwsze kanty w trawniku po mistrzowsku zrobione. Powoli będziesz dorabiać rabaty.

Mnie brakuje drzew o bordowych liściach. Narazie.
Oczywiściwe szkielet ogrodu i żywopłoty - tło dla roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 22:30, 03 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Też mi te pojedyncze roślinki na trawniku dały po oczach.Ale trawnik bardzo ładny!Jest gdzie kocyk rozłożyć.Zazdroszczę miejsca,ja mam raptem 2 ary na roślinki.
Witaj,pytaj,zdjęcia pokazuj! Rad i pomocy nikt Tobie skąpił nie będzie,a co wybierzesz? To Twój ogród,Ty w nim rządzisz!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 22:31, 03 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przesadzania tak, może nawet mniej jednak niż dosadzania
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonaz 07:59, 04 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Już się palę do pracy! Mam bzika na punkcie roślin i czasem pracę kończę przy halogenie na trójnogu co niekoniecznie może wydać się normalne moim sąsiadom, ale za to jak pięknie w tym świetle wyglądają rośliny ... mają wtedy tak nasycone kolory.
Dziękuję, że już dostaję od Was cenne wskazówki...a ja myslałam, że te pojedyncze rośliny...to tak narazie romantycznie wyglądają (ha, ha)

Pani Danusiu, jeżeli chodzi o bordowe liście (drzewa) to juz jestem na etapie korygowania tego. Nie jest to narazie nic wielkiego, ponieważ są to krzewy. Mam klona palmowego, w półkolu z dereni dosadziłam na równi z nimi pęcherznicę bordową i mam jeszcze kilkanaście sadzonek, które będę musiała rozdysponować na wiosnę.

Dzis wieczorem postaram się wkleić więcej zdjęć to sami zobaczycie co ja tam już nawyrabiałam
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies