Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

iwonaz 17:50, 13 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Tu są dwa iglaki, wierzba hakuro krzew, klon palmowy i rozchodnik okazały różowy, połączę to w jedną plamę rabaty. Pomyślę czym jeszcze ją wypełnić. Na pewno musi mieć powiązanie do tych rabat spod drzew.







____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 17:53, 13 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
I znowu strona od asfaltu. Te rabaty przy chodniku są teraz bardzo smutne





____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
monteverde 19:02, 13 lis 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
iwonaz napisał(a)




Cześć Iwona, ładne ławeczki, a to co chciałam napisać, napisał już Sebek
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
iwonaz 21:17, 13 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
No tak te pojedyncze rośliny , ale pola golfowego na samym środku nie chcę mieć, to taka monotonia... i tak właśnie jestem między młotem a kowadłem. Masakra ... Często czytam, że najważniejsze by ogród zatracił granice a jak wszytko upcham na krawędziach a w środku trawnik to właśnie będzie dokładnie widać gdzie się ten ogród zaczyna a gdzie kończy...Proszę, poukładajcie mi to w głowie, bo przyjdzie mi "sfiksować"...
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Sebek 22:26, 13 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mi się podobają nasadzenia w trawniku - ale jak rośliny rosną w grupie i nie między trawą tylko wyściółkowane czymś. Wtedy na prawdę jest efekt, a u Ciebie na razie rośliny są małe i efektu no nie ma

Tak jak masz wyciętą w trawniku tą rabatę z malwami - rośnie kilka roślin koło siebie, jest ciekawie - po za tym trudno Ci się kosi

Pooglądaj tutaj zdjęcia - może coś Cię natchnie

http://www.baltezers.lv/?atvert=galerijas&gid=4
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
jambosana 22:37, 13 lis 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
iwonaz napisał(a)
Przedstawię Wam potworka, który zmusza mnie do wybierania stosunkowo dużych roślin...bo jak je widzi to omija po prostu

Nasze cielątko



Hej, to tosa inu, czy rhodesian ridgeback, czy jeszcze inna rasa, bo zdjęcie takie mylące?
A ogródek- masz piękny zadbany trawnik, piękne rośliny i całkiem sporą wiedzę o nich. Zrobisz piękne rabaty!
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
iwonaz 07:13, 14 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Hej Beatko, tak to Tosa inu, alena mój gust damcia ma bardzo sportową sylwetkę.Chyba za słabo ja pasę, ale to zboczenie po labradorze, gdzie trzeba wagi bardzo pilnować ze względu na dużą skłonność do dysplazji tych psów. Mam jednak nadzieję, że kiedyś zrobię z niej prawdziwe ciele Może zdjęcie rzeczywiście mylące. Jak będę w domu wkleję jeszcze jakieś. Sunia jest z profesjonalnej hodowli od Pana Skupiewskiego
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 07:26, 14 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Sebek napisał(a)
Mi się podobają nasadzenia w trawniku - ale jak rośliny rosną w grupie i nie między trawą tylko wyściółkowane czymś. Wtedy na prawdę jest efekt, a u Ciebie na razie rośliny są małe i efektu no nie ma

Tak jak masz wyciętą w trawniku tą rabatę z malwami - rośnie kilka roślin koło siebie, jest ciekawie - po za tym trudno Ci się kosi

Pooglądaj tutaj zdjęcia - może coś Cię natchnie

http://www.baltezers.lv/?atvert=galerijas&gid=4


Ok, rozumiem więc te rabaty w miarę ok tylko posprzątać resztę Fajnie, że pokazałeś tę stronkę kiedyś tam trafiłam w poszukiwaniu iglaków, baaaardzo mi się spodobało i wynikiem jest wiele iglaków posadzonych w rabatach przy chodniku. dzięki tej stronie przekonałam się do tuji i innych podobnych. Kiedys tylko "naturalne" drzewa wchodziły w grę a iglaki kojarzyły mi się z cmentarnymi kompozycjami. Może dlatego, że kiedyś weszła taka niby moda na zachodnie ogrody w Polsce i ludzie straszne rzeczy robili z tymi iglakami...teraz zresztą też czasem nie jest lepiej. Na szczęście to się zmienia, chociażby dzięki takim portalom jak ten
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
badara 08:40, 14 lis 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Masz bardzo ładny domek ,rośliny na trawniku musisz sobie wyobrazić jak urosną ,narazie są małe i moze to słabo wyglądac ,pozwól roślinom się rozrosnąć ,zobaczysz,że z roku na rok będzie coraz lepiej
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Pszczelarnia 09:46, 14 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256


Ok, rozumiem więc te rabaty w miarę ok tylko posprzątać resztę Fajnie, że pokazałeś tę stronkę kiedyś tam trafiłam w poszukiwaniu iglaków, baaaardzo mi się spodobało i wynikiem jest wiele iglaków posadzonych w rabatach przy chodniku. dzięki tej stronie przekonałam się do tuji i innych podobnych. Kiedys tylko "naturalne" drzewa wchodziły w grę a iglaki kojarzyły mi się z cmentarnymi kompozycjami. Może dlatego, że kiedyś weszła taka niby moda na zachodnie ogrody w Polsce i ludzie straszne rzeczy robili z tymi iglakami...teraz zresztą też czasem nie jest lepiej. Na szczęście to się zmienia, chociażby dzięki takim portalom jak ten


I ja dokładnie też tak myślę ale jeszcze się nie przekonałam do iglaków, zwłaszcza tuj.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies