Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

iwonaz 11:05, 12 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Trawnik ma ze 4 lata, tyle co najstarsze drzewa i jeszcze nigdy nie był nawożony. Uważamy, że radzi sobie na tyle dobrze, że nie jest to konieczne.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Sebek 15:19, 12 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to suuuper masz - ma kolor jak ten nawożony co miesiąc - a jeszcze tak szybko rośnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
bociek 17:43, 12 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Iwonko,

No trawniczek to Ty masz pierwsza klasa Tfu, tfu, na psa urok (na wszelki wypadek)
Teren ogromny, to niezle wyzwanie dla Ciebie. Zgodze sie z przedmowcami co do pojedynczych roslin w trawniku, daja po oczach i tworza chaos, ale to juz wiesz
Szalwia omszona jest fajna, tez lubie, tylko, ze u mnie fioletowa sie poklada, biala jest mniej problematyczna bo nizsza
Powodzenia Iwonko w Twoich zamierzeniach. I wcale nie jestes zielona
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
iwonaz 09:32, 13 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Wczoraj trawnik został ostatni raz skoszony przed zimą.

Sebek, to trawniki nawozi się nawet raz na tydzień???!! O, nie stać by mnie było na takie poświęcenie, wystarczająco jest już absorbujący.

Bociek - te pojedyncze rośliny to teraz moja największa zmora bo nie mam jeszcze pomysłu co z nimi zrobić. A dwa krzewy to są już na tyle duże, że mąż powiedział że nie ma zamiaru ich ruszyć bo musiałby wynająć małą kopareczkę Z tą szałwią to mnie zmartwiłeś, wszędzie gdzie ją widziałam na zdjęciach ogrodów wyglądała świetnie. No narazie mam kupione testowe 3 sztuki, zobaczę co z tego będzie. Dziękuję za dobre życzenia.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 09:34, 13 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Jeszcze jedna rzecz - nasz trawnik to nie jest żadna szlachetna odmiana tylko zwykła mieszanka łąkowa tylko ostrrrro potraktowana
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Sebek 09:44, 13 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
iwonaz napisał(a)


Sebek, to trawniki nawozi się nawet raz na tydzień???!! O, nie stać by mnie było na takie poświęcenie, wystarczająco jest już absorbujący.




Edytowałem - co miesiąc Tak bo by się spalił - jak u mnie ...

Danusia nawozi co trzy tygodnie - ja też, chociaż nie wiem czy w przyszłym roku nie zastosuję długo działającego.

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 10:53, 13 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik z czasem wyczerpie składniki pokarmowe z gleby i sama zobaczysz kiedy będzie trzeba nawozić. Przestanie Ci się podobać i wtedy nawóz pójdzie w ruch.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonaz 17:23, 13 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Ojej, mam nadzieję, że nie nastąpi to szybko Pani Danusiu.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 17:38, 13 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Posiedziałam dziś trochę nad swoimi planami ogrodowymi i zrobiłam parę zdjęć smutnego ogródka.

Nie wiem czy będzie coś widać, ale wklejam zdjęcia. Nowe rabaty pod drzewami i pod garażem są puste, ponieważ muszę dobrze zastanowić się nad rozmieszczeniem nowych roślin.



Chyba wymyśliłam dobry sposób na schowanie suszącego się drzewa. Narazie zawsze składowaliśmy je między garażem a czterema sosnami żółtymi, które w przyszłości miały schować to miejsce. Niestety i tak byłoby widoczne z okna salonu i dla wszystkich idących chodnikiem.



Schowamy je za garażem, idealna strona południowa budynku. Całe to miejsce wysypiemy żwirem dla dobrego drenażu i uniknięcia wilgoci z normalnej gleby przy np. dłuższych opadach. Całe to miejsce odgrodzimy od reszty ogrodu dwiema ażurowymi pergolowymi ściankami, które obrośnie np. winobluszczem pięcioklapowym. Na jesieni będzie w kolorze budynku . Zrobimy w tych ażurowych ściankach łukowe przejścia. Sosny przesadzę w inne miejsce, a pod ścianą garażu umieszczę krzewy, rozplenicę i funkie i tawułki. Powiększy mi się tutaj powierzchnia ogrodu



Druga sprawa to zabiorę dwa świerki srebrne z okolic rabaty nr 1 i posadzę między trzema świerkami w rodzaju "nidiformis" oraz połączę w jedną rabatę, która będzie stanowiła taką jakby ścianę prowadzącą wprost do wejścia w zaciszne półkole. Poniżej zdjęcie planu jak jest teraz a wyżej jak będzie po zmianach.





____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 17:45, 13 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561


Teraz zdjęcie stanu obecnego



Wejście do półkola, po obu stronach rosną dwie róże pnące (biała i fioletowa), które dostaną na wiosnę pergolkę.



Pozostałe zdjęcia z dzisiejszego ogródka

____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies