Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

iwonaz 16:42, 05 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Najłatwiej (oczywiście), przy projektowaniu korzystać z tych roślin, które znam. Najczęściej na zdjęciach nie widać perspektywy, która pozwoliłaby na ocenę wielkości (i możliwości) rośliny. Będzie więc trudno, ale postaram się.
Dziś zrobione zdjęcia...cudne kolory jesieni.



____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 16:44, 05 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 17:47, 05 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Dziś posadziłam szałwię omszoną, dzwonek skupiony, macierzankę, kocimiętkę i poprzesadzałam rozmnożone "marcinki". Zagospodarowałam tym w niewielkim stopniu tę rabatkę



Marzą mi się trawy w ogrodzie, ale muszę zastanowić się gdzie mogłabym je umieścić.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
justi 19:09, 05 lis 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Jak wygląda kocimiętka? Masz może fotkę?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
iwonaz 19:13, 05 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Nie mam, ale w google grafika znajdziesz tego mnóstwo. Bardzo wdzięczna roślinka. Dziś posadziłam pierwszy egzemplarz w moim ogrodzie
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 19:23, 05 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
A czy może ktoś wie, kiedy można kupić sadzonkę amarantusa inaczej szkarłata wyniosłego? Nigdzie nie mogę tego znaleźć, a widziałam na zdjęciach w ogrodach i wygląda wspaniale.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Sebek 13:56, 06 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kocimiętka

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
iwonaz 14:22, 06 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Właśnie skończyłam wstępny zarys ogrodu. Zmierzyłam odległości budynków, powierzchni utwardzonych, już istniejących rabat itp. i naniosłam to wszystko na papier...wygląda proporcjonalnie, więc zbyt wielu byków w obliczeniach nie zrobiłam. Teraz lecę zobaczyć jak na takim projekcie zaznacza się rośliny, bo kompletnie nie mam pojęcia. Aha, przyjęłam skalę 1m = 1cm. Może jest za mała?Pomyślałam jednak, że zawsze można zrobić projekt szczegółowy konkretnej rabaty, np. tej gdzie wystąpi duże zagęszczenie bylin, ale tak naprawdę 50 cm np. na jedną bylinę to w sam raz by miała miejsce się rozrastać. Lecę do wątku projektownia, może tam znajdę podpowiedzi.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 08:03, 09 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Wczoraj całe popołudnie rysowałam, bardzo ciężko było mi ustalić legendę do mapki ogrodu. Pomyślałam, że od tego powinnam zacząć, żeby później się nie pogubić. Narazie pozaznaczałam rośliny, które mam. Zrobiłam kilka kopii tego rysunku podstawowego i teraz będę planować zmiany. narazie nie podoba mi się to co już naniosłam...taki trochę bałagan mam w ogrodzie. W ogóle to chyba mam za duzo różnych gatunków drzew, ale wycinać nie będę. Sosna pospolita, sosna czarna, sosna żółta, świerk srebrny, brzozy, głogi, buki, lipy, klony, dęby, modrzewie, "ozdobne jabłuszka" (nie wiem jak się to drzewo nazywa - często rośnie w zieleni miejskiej, wierzba iwa, wierzba hakuro, korkowiec amurski i iglaki "szlachetniejsze" - globosy, cyprysiki i inne takie...aaa za ogrodzeniem od strony asfaltu świerk "pospolity", który będzie cięty na żywopłot. Drzew już nie kupuję! Jakaś masakra
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
ell 09:05, 09 lis 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Witaj Iwonko!
Widzę, że na wiosnę mąż nie wyciągnie Cię z ogrodu nawet do spania. Projekcik przez zimę powstanie i będzie się działo.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies