Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Mazan 17:27, 24 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Hortensje barwne moga zmieniać kolor kwiatów zależnie od odczynu natomiast składniki pokarmowe mają określony przedział pH w którym sa najbardziej przyswajalne, choć wszystkie mieszczą sie w odczynie dla hortensji. Jednak fosfor, magnez wapń przy dolnej /niższej/ wartości stają się niedostępne - dlatego może wystąpić ograniczenie kwitnienia, zwiędły pokrój, plamistość - chloroza magnezowa. W tym przypadku jest widoczny nadmiar azotu i potasu co może świadczyć o wyższym pH - w okolicy 6 -7 - czyli na "granicy wytrzymałości" roślin. Hortensja lubi, gdy o nią dbają.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
emila 18:42, 24 cze 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
czy coś pomoże jak ją wykopię i wsadzę jeszcze raz w ziemię kwaśną; bo nawozem podlewałam ale był w granulkach które wcześniej rozpuściłam

podobnie mi się dzieje tutaj



już sama nie wiem, nawóz, podlewanie, miejsce odpowiednie... gdzie jest błąd
____________________
Ogród nasz
Mazan 19:13, 24 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Druga fotka - chyba słabo widzę, ale na liściach są kropki(?). Bierz za score, topsin, signum, dithane, czy co tam masz i pryskaj, żeby nie wyszło tak, jak na 1 i 2 stronie tego wątku. To może być choroba grzybowa...



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
maggra 12:57, 03 lip 2014

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
Witam,
Jaki specyfik zastosować na mszyce które zamieszkał na szczycie pędów w tym roku posadzonej hortensji
____________________
Mazan 13:41, 03 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Każdym owadobójczym, np: actara, decis, calipso, karate, mospilan i wiele innych.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Toszka 22:13, 03 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Albo herbatką tymiankową Mazana podaną w Herbicydach na str.(bodajże) 5.
Zrobiłam, zastosowałam i wychwalam Mazana pod niebiosa przy byle okazji. Tylko psss, bo obrośnie nam Jegomość w piórka


Nawiasem
bo zapewne Mazanku czytasz bardzo dziękuję za pomoc w wspomożeniu herbatką...
rabarbaru
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mazan 22:52, 03 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Toszka, ale mnie rozbawiłaś na dobranoc. Dziękuję. W piórka to już raczej nie obrosnę - pozostał tylko 'toczek'. Mogę jedynie dodać, że do publikacji zdopingowały mnie wpisy na Forum.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
dajana 23:07, 03 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Moje hortensje są zdrowe i nigdy nie miały nawet mszyc .Rosną w pełnym słońcu a podlewam je magiczną siłą do hortensji raz w tygodniu ,oprócz tego zwykłą wodą lecz codziennie wieczorem ,czasami podrzucę im fusy od kawy i skoszoną trawę. Własnie zakwitły i są prześliczne Nie wiem dlaczego wasze chorują
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Toszka 23:39, 03 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dajanko - niezaprzeczalnie dominującym czynnikiem jest podłoże
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
emila 11:14, 04 lip 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Moje chorują też. Ale ostatnio kupiłam takie magiczne cos do mierzenia ph gleby i wyszło mi ph6. Więc ostatnio podlewałam woda z zakwaszaczem, pryskam na grzyby i stosuje nawóz. No ale mam ten nawóz 4 letni, czy może byc on juz niedobry. A czemu fusy od kawy i skoszona trawa?
Ale żeby było smieszniej choruje mi tylko jedna odmiana, bo inna ma się całkiem dobrze.
____________________
Ogród nasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies