Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

bettka 16:46, 06 sie 2023

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Dzięki, nie będę w takim razie ruszać tych wyrośniętych pędów. Mi one nie przeszkadzają, tylko roślinka musi się podwójnie wysilać: na kwiaty i na te wysokie, grube pędy.
14:07, 21 sie 2023
Cześć wszystkim. Mam pytanie - czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć co dolega moim hortensjom, dlaczego liście żółkną, brązowieją i opadają? Kwiaty są jakby uschnięte (po części). Rośliny są od strony północnej, przy domu, praktycznie w całości pod zadaszeniem od domu, słońce jest tam tylko 1 godzinę rano. Mamy je 3 rok (2 z 5 roślin chorują). Były sadzone do ziemi specjalnie przeznaczonej do hortensji. Nie są pokryte żadnymi kamieniami, czy agrowłókniną czy korą. Czy one już przekwitają? Staramy się je podlewać codziennie lub co 2 dzień w te upały, gdy widzę, że ziemia pod nimi jest mokra, to nie podlewam. Na wiosnę były nawożone nawozem do hortensji, w poprzednich 2 latach było z nimi wszystko w porządku, teraz zaczęły chorować. Nie widzę tam żadnych robaczków, czy nici z pajęczyn. Przeczytałam wszystkie 63 strony z tego tematu na tej stronie, ale nie znalazłam podobnych zdjęć do moich. Proszę powiedzcie czy wiecie co im dolega i jak im pomóc?
bettka 17:25, 21 sie 2023

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Ja jestem początkująca, ale spróbowałabym w pierwszej kolejności podlewać i wysciółkować. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale u mnie ten rok jest masakrycznie suchy.
jax2 11:35, 12 gru 2023

Dołączył: 24 sie 2017
Posty: 3
Witam mam pytanko chciałęm zaczać podlewać hortensję siarczanem glinu i znalazłem takie coś: ,,Glin najlepiej wprowadzić do gleby w formie siarczanu w okresie jesiennym, od 15 do 50 g na roślinkę, w zależności od jej wielkości.
Następnie od wiosny rozpoczyna się regularne podlewanie roztworem siarczanu glinu, mniej więcej raz na 1-2 tygodnie, w dawce ok. 10 g na 2 l miękkiej wody na jedna
bujną roślinę.''
Chodzi o dawkę na wiosnę ,,ok. 10 g na 2 l miękkiej wody na jedna bujną roślinę'' te 2 litry wody ma wystarczyć na jedną bujną roślinę ? czy mogę podlewać np. 10 litrów wody a wtedy siarczanu mam dodać 50 g na tą jedną roślinę ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies