Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Mazan 16:17, 15 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jeunesse,
roślina ma typowy wygląd przesuszonej. Zapewne nadmiar słońca jej nie służy, a jeśli jeszcze posadzona niedawno to mogłoby oznaczać brak aklimatyzacji do warunków, jakie jej zapewniłaś. Obecnie jest w fazie kwitnienia, w dodatku ma dużo liści, co jest powodem zwiększonego zapotrzebowania na wodę. Nadmierne bezpośrednie oświetlenie słoneczne jest przyczyną wysychania podłoża dlatego - w miarę możliwości - ocieniaj roślinę w godzinach południowych.

Mam nadzieję, że jej nie opryskiwałaś?



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Jeunesse 16:53, 15 lip 2014

Dołączył: 15 lip 2014
Posty: 4
Mazan,

Hortensję posadziłam wiosną, jeszcze przed zawiązaniem się kwiatów. W ostatnie upalne dni podlewałam wieczorami, konewką do gruntu. W sobotę lało cały dzień, dobre 10 godzin - bez przerwy. Aż boję się podlewać dzisiaj, czy to oby nie wina właśnie zbyt dużej ilości wilgoci. Dodam też, że roślina nie rośnie w miejscu bardzo nasłonecznionym. Oprysków nie robiłam.
____________________
Mazan 17:49, 15 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jeunesse,
jak wygląda nawożenie? Może być - choć nie musi - nadmiar azotu /opuszczone gałązki, ciemnozielone liście/ i wcale nie z Twojego powodu. Nie sądzę też, że uda Ci się znaleźć jakieś zmiany na liściach. Będąc przy temacie objawów - sprawdź czy korzenie całe.




Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Jeunesse 20:18, 15 lip 2014

Dołączył: 15 lip 2014
Posty: 4
Dodaje dodatkowe zdjęcia. Dziś padało zobaczę czy stan się poprawił.



____________________
Mazan 22:17, 15 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jednak dobrze się obawiałaś. To zalanie korzeni. Nie mogą oddychać, a jeśli na kwiatach są plamki to opryskaj Kaptanem lub Rovralem Flo.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Jeunesse 00:17, 16 lip 2014

Dołączył: 15 lip 2014
Posty: 4
A co ja moge teraz zrobić? Padać ma codziennie przez najbliższe kilka dni.
____________________
Mazan 07:49, 16 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Pozostaje tylko parasol. To nie żart, mój sąsiad tak robi, gdy zalewa mu skalniaki.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
malkul 17:07, 17 lip 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
I ja mam pytanie to listki mojej hortensji Incrediball




czy to początek choroby grzybwej?
Czy cos innego?
Pryskać? Czekać?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Mazan 17:38, 17 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malkul,
mogą to być początki plamistości liści hortensji. W takim przypadku usuwaj chore liście, a całość opryskaj Sportakiem Alpha, Bravo/Gwarant lub Topsinem. Zaznaczam - to tylko podejrzenie. Plamistość występuje także na innych krzewach i drzewach, może być przyczyną zamierania.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
malgocha1960 22:35, 28 lip 2014


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Mam prośbę,moja wanilka wygląda tak i kolejne hortensje też marnieją, a mam ich około 50 sztuk.Nie wiem czy to efekt przenawożenia czy grzyb?

____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies