Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

Patrycja_KG_Lu 12:52, 30 sty 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2655
Zerknij jeszcze tu na kształty rabat lawendowy zawrót głowy. Dokładnie ta strona co wklejam na początek.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
DariaB 14:11, 30 sty 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Popieram to co piszą dziewczyny, pomysł z ząbkami urozmaici przestrzeń. U mnie też są długie rabaty, niestety jednocześnie wąskie. I tak naprawdę każdy fragment stanowi odrębną rabatę i chyba nie zamykałabym się na jeden gatunek drzew czyli np 6 platanów, jest tyle cudnych drzew do wyboru. Ja jestem wielką fanką wiśni, są piękne, wiosną kwitną, jesienią się przebarwiają. Oczywiście nic nie narzucam ale zerknij na wiśnię Kanzan, Amonogawę.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
anuska2507 18:18, 30 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Z popularnych wiśni jeszcze Royal Burgundy czy kwitnąca na biało Umbraculifera
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Rojodziejowa 19:13, 30 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
albo kwitnąca na biało wiśnia piłkowana 'Sunset Boulevard'
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 19:17, 30 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
…albo Pissardi
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ewsyg 22:02, 30 sty 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dzień dobry Angeliko

Masz kochana dużą działkę i już spory warzywnik. Super, że będziesz miała owoce z własnych drzew. Ja też mam drzewka owocowe. Mogę Ci polecić czereśnie Burlat i Wandę. Pyszne są śliwy Renkloda Ulena. Mam też węgierkę Dąbrowicką i dokupiłam zwykłą. Z jabłoni polecam Pirosa. Ja zwracałam uwagę na podkładki. Wybierałam te raczej skarlające.
Trzymam kciuki za realizację ogrodu To trudny etap.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Angelika95 08:30, 05 lut 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 966
Dziewczyny, a jakie macie doświadczenia z kartonami na rabatach? Mój warzywnik sąsiaduje z lasem i wykartonowane maliny i borówki były chętnie odwiedzane przez nornice. Nawet bardzo.. A tam gdzie nie miałam kartonów tylko samą korę nie było też nornic.

Na rabacie z przodu domu nie planowałam kartonu tylko samą korę. A teraz myślę, że może jednak dać też karton a nornice tam nie przyjdą, bo to jednak 80m dalej od lasu. Jak myślicie?

Chciałabym ze względu na ograniczenie chwastów, a po tym czego dowiedziałam się na Ogrodowisku włókniny nie planuję.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Judith 09:09, 05 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Angelika95 napisał(a)
Dziewczyny, a jakie macie doświadczenia z kartonami na rabatach? Mój warzywnik sąsiaduje z lasem i wykartonowane maliny i borówki były chętnie odwiedzane przez nornice. Nawet bardzo.. A tam gdzie nie miałam kartonów tylko samą korę nie było też nornic.

Na rabacie z przodu domu nie planowałam kartonu tylko samą korę. A teraz myślę, że może jednak dać też karton a nornice tam nie przyjdą, bo to jednak 80m dalej od lasu. Jak myślicie?

Chciałabym ze względu na ograniczenie chwastów, a po tym czego dowiedziałam się na Ogrodowisku włókniny nie planuję.

Hmm, mam kartony i uważam je za świetne rozwiązanie. Miałam nornice w zeszłym sezonie - były (była?) akurat tam, gdzie nie było kartonów.
Sądzę, ze nie występuje zależność pomiędzy występowaniem nornic (lub nie występowaniem) a istnieniem kartonów na rabatach.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Angelika95 09:57, 05 lut 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 966
U mnie taka zależność występuje, wszędzie gdzie miałam kartony miałam problem z nornicami, a tam, gdzie nie miałam, nie było takiego problemu, mimo że te miejsca były obok siebie. Pod borówkami ściągnęłam karton i wysypałam samą korę i rycie się skończyło.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
LIDKA 11:45, 05 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7048
O
To ja mialam grubo wykartonowaną dereniowa i też ryły. Ale ryły też pod włókniną. I na zasadniczo pod trawnikiem z siatką bez kartonu. France miały powera w zeszłym sezonie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies