Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

LIDKA 18:48, 19 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7066
Brukarz Ci je ładnie kostką obłoży. I poziomy na działce wyprowadzi.

Może się da bez schodków w chodniczku?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 19:33, 19 lut 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2385
LIDKA napisał(a)
Brukarz Ci je ładnie kostką obłoży. I poziomy na działce wyprowadzi.

Może się da bez schodków w chodniczku?
Pewnie się da, ale wytyczne dla niego były takie, żeby zrobić chodnik blisko domu i od razu ze schodkami na taras. Bo jest wąski bok. To jest właśnie ta wersja 1, tylko w niej nie podobają mi się te ostre zakręty przy tarasie, by dojść do gospodarczego i np. wprowadzić rowery. Zaś więcej jest miejsca na drzewka kolumnowe.

Jednak patrząc na poprawki, gdy przesunę chodnik (szare ramki), to wygląda to dziwnie, jakbym obchodził ten taras z dystansem. Jest zaś żywopłot i doklejona do niego rabata na wprost okien (na te drzewa kolumnowe). Tylko to co zostało poza zielonymi ramkami i ścieżkami nie nadaje się na trawniki. Zbyt wąskie. I znowu mętlik w głowie
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 19:39, 19 lut 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2385
Jeszcze dodam, że kiedyś myślałem, że zmieści się 1 m żywopłotu, przed nim wąska rabata na drzewa kolumnowe i trawy, dalej chociaż 2 m trawnika i chodnik koło domu (opaska budynku). Teraz nijak tego nie widzę.

Ten słup był w innej odległości od ściany niż drugi. Styropian i tynk to wyrównały. Stąd ten uskok między betonem, a tynkiem. Od początku było tak, że dół słupa ma się schować w taras.

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 19:47, 19 lut 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2385
Tutaj zdjęcie w realu tego mojego boku. Widać boczne wyjście, trochę słup i ten cudnej urody gospodarczy W miejscu białego okna będą drzwi, nie znalazłem lepszego miejsca. Drewno też jest tutaj tymczasowo.

Z kolei tutaj tył naszego bliźniaka. Już nawet w śniegu widać zarys przyszłej ścieżki na tył ogrodu. Dlatego koniecznie chcę przejście dołem za tarasem. Trochę bez sensu było by chodzić i jeździć z taczką po tarasie hahaha
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
anuska2507 20:36, 19 lut 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
To może zrób taras tak jak narysowałeś i wokół niego, w miejscu żwirku, dalszy ciąg ścieżki do budynku gospodarczego. Chociaż moim zdaniem i tak ta przestrzeń wystająca poza krawędź domu będzie niewykorzystana, bo słup będzie przeszkadzał np. w ustawieniu stołu czy swobodnym przejściu wokół niego. Niestety mam podobne rozwiązanie na swoim tarasie - słup ok. 1 m od krawędzi i od ściany i jest to bardzo nieustawne (widać to pod koniec pierwszej strony mojego wątku).
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Marcin89 20:52, 19 lut 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2385
anuska2507 napisał(a)
To może zrób taras tak jak narysowałeś i wokół niego, w miejscu żwirku, dalszy ciąg ścieżki do budynku gospodarczego. Chociaż moim zdaniem i tak ta przestrzeń wystająca poza krawędź domu będzie niewykorzystana, bo słup będzie przeszkadzał np. w ustawieniu stołu czy swobodnym przejściu wokół niego. Niestety mam podobne rozwiązanie na swoim tarasie - słup ok. 1 m od krawędzi i od ściany i jest to bardzo nieustawne (widać to pod koniec pierwszej strony mojego wątku).
Zaraz zerknę, myślałem nawet o donicy aż do słupa, bo faktycznie tam się raczej nie chodzi. Mebli ogrodowych się tam nie postawi, ale donice z kwiatami już tak
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
anuska2507 20:58, 19 lut 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Donice pewnie się sprawdzą. U nas w tym zakamarku za słupem stanęła buda dla kota
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
pawel2806 21:58, 19 lut 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
A ja zadam Ci pytanie: po co ci trawnik w wąskim przejściu wzdłuż budynku, jaką ma on tam pełnić funkcję?
Sam miałem trawnik w takim miejscu i dlatego teraz jest tylko ścieżka i rabata. Trawniki mam tylko w przedogródku (jest cienisty i co roku jest poddawany reanimacji przez co zastanawiam się nad zrobieniem dużej rabaty zamiast niego) i na tyłach ogrodu
Tak tylko dodam że na 5a działce nie mam nawet 100m trawnika
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
pawel2806 22:13, 19 lut 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Wiem też że wąskie ścieżki w połączeniu z kątami prostymi nie będą wygodne w użytkowaniu, wez sobie kilka szpilek, sznurek, wytycz je w terenie I przejdź się z tym rowerem czy taczką sam się przekonasz, albo lepiej karz to zrobić komuś kto nie jest związany z projektem (jakiś znajomy ktoś z rodziny) opinia będzie bardziej obiektywna
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Patrycja_KG_Lu 23:05, 19 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Skoro drzwi w budynku gospodarczym jeszcze nie ma to może warto je zostawić w obecnym miejscu? Gdzie one są teraz? Może to ułatwi komunikację w tym miejscu gdzie teraz okno jest.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies