Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

pawel2806 12:06, 19 lut 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Może talie coś, co do ścieżki koło domu zrób 1,5 chociaż bo przy pracach może ucierpieć elewacja
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Patrycja_KG_Lu 12:28, 19 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Wersja Pawła powyżej mojego komentarza bardzo mi się podoba. Patrząc z przedogródka ukryty masz budynek gospodarczy (plus pnącze). Szerokie ścieżki super dla taczki i innych sprzętów. W książce o projektowaniu ogrodów, którą się inspiruje, jest o min. 120 cm ścieżkach, aby swobodnie 2 osoby szły koło siebie nie trącając się nawzajem ramionami.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 12:39, 19 lut 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
pawel2806 napisał(a)
Może talie coś, co do ścieżki koło domu zrób 1,5 chociaż bo przy pracach może ucierpieć elewacja

Drobna uwaga, że taras nie może kończyć się na równo ze ścianą i słupem, bo słup ma brzydki dół i trzeba zakryć. Z kolei różnica poziomów wymusza dwa schodki i pasowały mi one w kierunku frontu na chodnik. A nie tutaj pomiędzy słupem, a ścianą w zarysie tarasu. Tak też doradził brukarz.

Co do zieleni nie mam żadnego "ale"
Wow, w końcu coś innego niż to co sam sobie wyobraziłem!
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
pawel2806 13:11, 19 lut 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Jak brzydki dół to wystarczy słup obudować palisadą
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Marcin89 13:16, 19 lut 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
pawel2806 napisał(a)
Jak brzydki dół to wystarczy przed słupem dać palisadę bo i tak pewnie taka będzie
Wyjdzie, że się czepiam
Od strony frontu wystawał by ten taras o szerokość palisady, wg mnie brzydko. Przy drugim słupie tarasu będzie rynna, nie mogę tylko palisady dodać, bo nie zmieszczę osadnika rynny. A zrobić asymetrycznie nie chcę.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
pawel2806 13:20, 19 lut 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Wersja Pawła powyżej mojego komentarza bardzo mi się podoba. Patrząc z przedogródka ukryty masz budynek gospodarczy (plus pnącze). Szerokie ścieżki super dla taczki i innych sprzętów. W książce o projektowaniu ogrodów, którą się inspiruje, jest o min. 120 cm ścieżkach, aby swobodnie 2 osoby szły koło siebie nie trącając się nawzajem ramionami.

Wdług mnie 120 to akutat na taczkę ale na 2 osoby przydało by się trochę więce, u mnie w wąskim przejściu jest 170 a najlepiej jakbym miał ze 2m
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
pawel2806 13:23, 19 lut 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Marcin89 napisał(a)
Wyjdzie, że się czepiam
Od strony frontu wystawał by ten taras o szerokość palisady, wg mnie brzydko. Przy drugim słupie tarasu będzie rynna, nie mogę tylko palisady dodać, bo nie zmieszczę osadnika rynny. A zrobić asymetrycznie nie chcę.

Nie, nie po to tu jesteśmy żeby dyskutować i rozważać różne opcje
może takie rozwiązanie ci podpasuje. Przesunięcia niecałe 10 cm od lini domu nikt nie będzie szukał wierz mi
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
LIDKA 18:09, 19 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7066
chyba narozrabiałam...
zaprosiłam Ci gości a sama pojechałam sobie na obiadek. Hihihi

Mam nadzieję że nie jesteś zły,,,

Pomysł Pawła mi się podoba.

Z Czego masz te słupy że mówisz że dół brzydki?

Ja mam lane z betonu na tarasie przed domem. Oklejone styropianem i elewacja jak na budynku.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 18:10, 19 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7066
pawel2806 napisał(a)
Może talie coś, co do ścieżki koło domu zrób 1,5 chociaż bo przy pracach może ucierpieć elewacja


Fajny pomysł.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 18:23, 19 lut 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
LIDKA napisał(a)
chyba narozrabiałam...
zaprosiłam Ci gości a sama pojechałam sobie na obiadek. Hihihi

Mam nadzieję że nie jesteś zły,,,

Pomysł Pawła mi się podoba.

Z Czego masz te słupy że mówisz że dół brzydki?

Ja mam lane z betonu na tarasie przed domem. Oklejone styropianem i elewacja jak na budynku.
A w żadnym wypadku. Nigdy nie miałem tyle postów w jeden dzień

Słupy są z betonu, na dole węższe i ciut krzywe (tak trafiłem fachowca z polecenia...) Dopiero przy elewacji fachowiec mi je wyprowadził. Potem poszukam foto.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies