Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malinowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Malinowy zakątek

Marcin89 20:37, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2411
A u mnie sadzonki werbeny z zeszłego roku bez oznak życia, a ta mateczna ma listki. Dziwne.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
NowaKiKi 22:32, 22 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 606
UrszulaB napisał(a)
U mnie też papryczki mają kwiatki. Również je uszczykuje. Zawiązane paczki maja też pomidorki.


U mnie pomidory coś bardzo powoli rosną, przepikowalam je jakies 2 tygodnie temu i jakby się zatrzymały. Dzisiaj przy podlewaniu troche nawozu dostały.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 22:33, 22 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 606
olciamanolcia napisał(a)


Pamietaj,że werbena to przepiekny chwast-jak nie będziesz jej kontrolować to zawładnie całą rabatą
ale fakt ze śliwami będzie wygladała cudownie ( moja rabata ma 3 metry)







Jakoś nie kojarzyłam u Ciebie takiego zestawienia, i powiem Ci ze efekt mi się podoba i coraz bardziej się skłaniam do tego
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 22:35, 22 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 606
domiszka napisał(a)
ja dziś znowu pikowałam pomidory, papryki i bakłażany przede mna. pomidorów 48 sadzonek nie wiem gdzie ja to posadze, szklarenka jest malutka....
eh no i musze uaktualnić swoj wątek ale jako że nadal nie jestem zadowolona z tego co udało się zrobic to jakos nawet motywacji brak.
Zabrałam sie teraz za re organizacje ogrodu, moze w tym roku jakos bedzie to wyglądalo


Ja też nigdy nie jestem zadowolona, patrze ile się dzieje na innych wątkach to nawet mi się nie chciało pisać u siebie, teraz dopiero jakis przypływ energii dostalam
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 22:36, 22 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 606
Marcin89 napisał(a)
A u mnie sadzonki werbeny z zeszłego roku bez oznak życia, a ta mateczna ma listki. Dziwne.


Ja musze przejrzeć swoje sadzonki, mam już takie 3 letnie egzemplarze, ciekawe czy przeżyły
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
UrszulaB 22:40, 22 kwi 2024


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
NowaKiKi napisał(a)


U mnie pomidory coś bardzo powoli rosną, przepikowalam je jakies 2 tygodnie temu i jakby się zatrzymały. Dzisiaj przy podlewaniu troche nawozu dostały.

Podlej je miksturą z drożdży. Naturalnie i dodatkowo dostana zastrzyk przeciw chorobom w sezonie. Już na drugi dzień po podlaniu ta miksturą zauważysz, że maja większy wigor, ciemnieją im listki, tężeje łodyżka.
NowaKiKi 23:03, 22 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 606
UrszulaB napisał(a)

Podlej je miksturą z drożdży. Naturalnie i dodatkowo dostana zastrzyk przeciw chorobom w sezonie. Już na drugi dzień po podlaniu ta miksturą zauważysz, że maja większy wigor, ciemnieją im listki, tężeje łodyżka.


A masz sprawdzony przepis? Warto sprawdzić

W zeszlym sezonie to dałam skorupki jajka jak sadziłam do gruntu i od czasu do czasu nawoz w granulkach, że 2 razy dałam i pomidorki piękne były.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 08:36, 23 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 606
Nie wiem jak u Was pogoda ale u mnie dzisiaj w nocy -5 ciekawe czy jakies rosliny ucierpia.
Skrzynia warzywna przykryta białą włókniną ale i tak mam obawy, bo ta włóknine połozyłam tylko na ziemi bo nie miałam az takiej ilości żeby objeła całą skrzynie.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
olciamanolcia 09:24, 23 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
NowaKiKi napisał(a)


Jakoś nie kojarzyłam u Ciebie takiego zestawienia, i powiem Ci ze efekt mi się podoba i coraz bardziej się skłaniam do tego


To wersja robocza rabaty
Na jesieni wykopałam stamtąd hakuro , wykopałam wszysko oprócz rozchodników i sądziłam od nowa - śliwy tu jeszcze nie były posadzone
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 09:29, 23 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Marcin89 napisał(a)
A u mnie sadzonki werbeny z zeszłego roku bez oznak życia, a ta mateczna ma listki. Dziwne.


A siewki masz?
U mnie multum
A sadzonki orzyciete na jesieni maja zielone listki
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies