Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malinowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Malinowy zakątek

UrszulaB 09:36, 23 kwi 2024


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
NowaKiKi napisał(a)


A masz sprawdzony przepis? Warto sprawdzić

W zeszlym sezonie to dałam skorupki jajka jak sadziłam do gruntu i od czasu do czasu nawoz w granulkach, że 2 razy dałam i pomidorki piękne były.

Tak. Stosuję miksture drozdzowa z przepisu Muszelki. Podlalam je też miksturą czosnkowa. Moje sadzonki są pelne wigoru, krepe, ok.30cm-40cm wys, ciemnozielone, łodyżki maja średnicę ołówka.
A stoją na parapetach, bez specjalnego doswietalnia. Bardzo dobry,sprawdzony przepis

W zeszłym roku też mi pomidory nie chorowały, a pomidory uprawiam w gruncie. Miały dorodne owoce.

U nas dziś w nocy -3st. Padły hosty I sporo kwiatów borówek Tych najbardziej mi zal, bo dzieciaki uwielbiają.Mamy już wysokie ponad 200cm krzaki. W tym roku oblepione były kwiatami
Było więcej kwiatów niż lisci. I chyba wszystko przemarzlo

Marcin89 10:18, 23 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2412
olciamanolcia napisał(a)


A siewki masz?
U mnie multum
A sadzonki orzyciete na jesieni maja zielone listki
Nie zauważyłem, a były posadzone punktowo po całej "rabacie". Chyba nie przezimowały.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
olciamanolcia 10:19, 23 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Marcin89 napisał(a)
Nie zauważyłem, a były posadzone punktowo po całej "rabacie". Chyba nie przezimowały.


To jednak moja werbeną zahartowana .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agnieszka_Z 14:10, 23 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 417
UrszulaB napisał(a)

Tak. Stosuję miksture drozdzowa z przepisu Muszelki. Podlalam je też miksturą czosnkowa. Moje sadzonki są pelne wigoru, krepe, ok.30cm-40cm wys, ciemnozielone, łodyżki maja średnicę ołówka.
A stoją na parapetach, bez specjalnego doswietalnia. Bardzo dobry,sprawdzony przepis

W zeszłym roku też mi pomidory nie chorowały, a pomidory uprawiam w gruncie. Miały dorodne owoce.

U nas dziś w nocy -3st. Padły hosty I sporo kwiatów borówek Tych najbardziej mi zal, bo dzieciaki uwielbiają.Mamy już wysokie ponad 200cm krzaki. W tym roku oblepione były kwiatami
Było więcej kwiatów niż lisci. I chyba wszystko przemarzlo



Znajoma wspominała, że przed mrozem jest najlepiej opryskać wodą drzewka i krzewy owocowe, które zakwitły. Woda zatrzyma ciepło i nie przemarzną. To starodawna metoda stosowana obecnie w sadach owocowych.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Marcin89 15:17, 23 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2412
Obawiam się, że metoda opryskiwania działa przy niskich przymrozkach, taki do -3 stopni. Jak jest mróz taki jak teraz to chyba ciężko uratować.

Widzę u mnie jakie są szkody po tej nocy...
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
NowaKiKi 15:46, 23 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 606
Moje miskanty memory padły
Wroculam z pracy a tam taki widok
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
olciamanolcia 15:53, 23 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
NowaKiKi napisał(a)
Moje miskanty memory padły
Wroculam z pracy a tam taki widok


Nic im nie bedzie-puszca nowe

Głowa do góry
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
NowaKiKi 16:01, 23 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 606
Ale te mam obciąć?

A tak pieknie urosly ehhhh
Chyba w domu trzeba mieć ogrom białej włókniny
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 16:02, 23 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 606
UrszulaB napisał(a)

Tak. Stosuję miksture drozdzowa z przepisu Muszelki. Podlalam je też miksturą czosnkowa. Moje sadzonki są pelne wigoru, krepe, ok.30cm-40cm wys, ciemnozielone, łodyżki maja średnicę ołówka.
A stoją na parapetach, bez specjalnego doswietalnia. Bardzo dobry,sprawdzony przepis

W zeszłym roku też mi pomidory nie chorowały, a pomidory uprawiam w gruncie. Miały dorodne owoce.

U nas dziś w nocy -3st. Padły hosty I sporo kwiatów borówek Tych najbardziej mi zal, bo dzieciaki uwielbiają.Mamy już wysokie ponad 200cm krzaki. W tym roku oblepione były kwiatami
Było więcej kwiatów niż lisci. I chyba wszystko przemarzlo



A masz gdzieś spisane proporcje do tych mikstur?
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Agnieszka_Z 16:12, 23 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 417
U mnie Muszelka napisała tak, ale to dotyczy już sadzonek w gruncie:
Muszelka napisał(a)
Czytałam, że można podlewać małe sadzonki pomidorów, gdy są słabe
i chcemy je wzmocnić. Podlewa się je wówczas tylko paroma kropelkami.

Pomidory podlewam po raz pierwszy miksturą z drożdży po ok. 6 tyg. po posadzeniu (na pocz. lipca). Potem w miarę potrzeby  - 2, 3 x w sezonie. 4 x, jeśli lato jest bardzo deszczowe.

Dla eksperymentu możesz 1 sadzonkę nie podlać. Po dwóch, trzech dniach, zobaczysz wyraźną różnicę. Te podlane miksturą z drożdży będą miały więcej wigoru, będą krzepkie, ladniejsze, silniejsze.
Drożdże są bogate w wiele cennych dla roślin substancji, m.in.: węglowodany, organiczne Fe, witaminy z grupy B, aminokwasy i  pierwiastki śladowe.

Miksturę można również stosować do podlewania i oprysku np.: ogórków, cukinii, truskawek, róż, a także innych roślin, które  chcemy po prostu wzmocnić. Do oprysku warto dodać parę kropelek mydła potasowego lub płynu do naczyń, w celu zwiększenia przyczepności

Nawóz z drożdży:
*pobudza wzrost roślin,
*wzmacnia układ korzeniowy,
*powoduje bujniejsze kwitnięcie, 
*ogranicza istnienie niekorzystnych drobnoustrojów,
*chroni przed chorobami grzybowymi (mączniakiem,  plamistością, szarą pleśnią, zarazą ziemniaczaną).
Zapobiega i leczy. Oczywiście lepiej stosować profilaktycznie 

Nawóz z drożdży świetnie też zasila mikroflorę kompostownika (można wykorzystać stare drożdże, po terminie wazności).
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies