Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malinowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Malinowy zakątek

NowaKiKi 12:40, 22 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
LIDKA napisał(a)

Klaudia
nie wyrzucaj trzmielin tylko dół obsadż na gęsto bylinami.
Ja wszędzie drzewa i krzaki symetrycznie bo to prowadza harmonię, a na platanowej nawaliłam bylin na gęsto i ona wyglada najlepiej. Latem w zasadzie kory nie widać i nie mam plewienia.

Możesz poszeryć te rabatkę czy nie chodzi w grę?


Na razie poszerzenie nie wchodzi w gre bo na tej czesci trawnika dzieci garja w piłke, moze kiedys jak beda wieksze
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
domiszka 15:07, 22 kwi 2024

Dołączył: 04 lip 2022
Posty: 33
NowaKiKi napisał(a)
A moje papryczki zaczęły kwitnąć


Cebule globo przepikowane


kochana, pourywaj te pąki.
Za wczesnie jeszcze na nie. Poobrywanie pąków wzmocni rośline, zmusi ja do lepszego wzrostu i obfitszych plonow
____________________
Dominika Standardowy ogródek przy deweloperce, czyli przegląd typowych błędów nowicjusza :)
olciamanolcia 17:13, 22 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
NowaKiKi napisał(a)


a czemu byś je wyrzuciła?


Nie bierz tego całkiem do siebie to tylko moja opinia bo jakoś mi zgrzytaja te trzmieliny przy śliwach... może patrze przez pryzmat moich śliw i nie widzę tego zestawu
Moje są nisko szczepione ale Twoje widać że sa dość wysokie i u Ciebie całkiem inaczej sie prezentują
1,5 m to dość szeroko także śmiało sadź byliny
Werbeny Ci tu nie poleam (Marta też o tym wspomniała) Może zamiast niej wyższe szałwie? przetaczniki? a i tawułki Arendsa całkiem fajnie by tu wyglądały
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
NowaKiKi 17:18, 22 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
domiszka napisał(a)


kochana, pourywaj te pąki.
Za wczesnie jeszcze na nie. Poobrywanie pąków wzmocni rośline, zmusi ja do lepszego wzrostu i obfitszych plonow


Tak,tak. Obrywam na bieżąco jak
ktorys zaczyna kwitkac
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 17:21, 22 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
olciamanolcia napisał(a)


Nie bierz tego całkiem do siebie to tylko moja opinia bo jakoś mi zgrzytaja te trzmieliny przy śliwach... może patrze przez pryzmat moich śliw i nie widzę tego zestawu
Moje są nisko szczepione ale Twoje widać że sa dość wysokie i u Ciebie całkiem inaczej sie prezentują
1,5 m to dość szeroko także śmiało sadź byliny
Werbeny Ci tu nie poleam (Marta też o tym wspomniała) Może zamiast niej wyższe szałwie? przetaczniki? a i tawułki Arendsa całkiem fajnie by tu wyglądały

Trzmieliny dość wysoko szczepione, specjalnie takie szukałam

Na innej rabacie mam werbene i chciałam tu powtórzyć ale rozejrze się też za czymś innym.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
olciamanolcia 17:34, 22 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
NowaKiKi napisał(a)

Trzmieliny dość wysoko szczepione, specjalnie takie szukałam

Na innej rabacie mam werbene i chciałam tu powtórzyć ale rozejrze się też za czymś innym.


Pamietaj,że werbena to przepiekny chwast-jak nie będziesz jej kontrolować to zawładnie całą rabatą
ale fakt ze śliwami będzie wygladała cudownie ( moja rabata ma 3 metry)





____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rojodziejowa 17:56, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Ja nadal czekam na to masowe wysiewanie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
UrszulaB 19:13, 22 kwi 2024


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
U mnie też papryczki mają kwiatki. Również je uszczykuje. Zawiązane paczki maja też pomidorki.
Rojodziejowa 19:29, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Z tym obrywaniem to spotkałam się z informacją, że obrywa się pierwszego pąka z papryki.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
domiszka 19:56, 22 kwi 2024

Dołączył: 04 lip 2022
Posty: 33
ja dziś znowu pikowałam pomidory, papryki i bakłażany przede mna. pomidorów 48 sadzonek nie wiem gdzie ja to posadze, szklarenka jest malutka....
eh no i musze uaktualnić swoj wątek ale jako że nadal nie jestem zadowolona z tego co udało się zrobic to jakos nawet motywacji brak.
Zabrałam sie teraz za re organizacje ogrodu, moze w tym roku jakos bedzie to wyglądalo
____________________
Dominika Standardowy ogródek przy deweloperce, czyli przegląd typowych błędów nowicjusza :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies