Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;)

Anda 11:30, 13 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Zdziwiłam się trochę patrząc na wielkość pomieszczeń w tym domu. Kuchnia malutka, salon dość mały. U góry dwa pokoje też malutkie. Też będziesz tak robić, czy parę ścian zniknie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kordina 11:34, 13 sty 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jak widzę tak zamontowane okna to, aż boję się myśleć co odwalili przy pracach ukrytych (tych, które znikają i nie można sprawdzić, bo np. są zalane betonem).

Pati wyjaśnij o co chodzi? Że za blisko zewnętrza? Za szerokie przerwy zaklejone uszczelniaczem?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kontonaogrod 11:51, 13 sty 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1960
Okna mamy cieply/szczelny montaz wiec bedzie lepiej. Materialu na sciany działowe nie zamawiałam jeszcze bo nie wiem. Pewnie parę ścian działowych zniknie, ale poczekam az sciany zewnętrzne powstana. Poki co jest mi trudno wyobrazic sobie nawet jak bedzie ten dom wygladal na dzialce mimo tego ze fundamenty sa juz wyznaczone... zobaczymy I bedziemy decydowac

Mialam pomysl jechac obejrzec ten dom sle nie lubię marnowac ludziom czasu. I niestety budujemy go, nie moge zlozyc projektu zamiennego. 2900 pustakow porotherm czeka
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Anda 11:53, 13 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Kontonaogrod napisał(a)
Okna mamy cieply/szczelny montaz wiec bedzie lepiej. Materialu na sciany działowe nie zamawiałam jeszcze bo nie wiem. Pewnie parę ścian działowych zniknie, ale poczekam az sciany zewnętrzne powstana. Poki co jest mi trudno wyobrazic sobie nawet jak bedzie ten dom wygladal na dzialce mimo tego ze fundamenty sa juz wyznaczone... zobaczymy I bedziemy decydowac

Mialam pomysl jechac obejrzec ten dom sle nie lubię marnowac ludziom czasu. I niestety budujemy go, nie moge zlozyc projektu zamiennego. 2900 pustakow porotherm czeka


A dlaczego nie możesz? Zawsze miałam wrażenie że w PL każdy może budować wszędzie co chce, wiesz, typu pałac obok stodoły. A tu nie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kontonaogrod 11:58, 13 sty 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1960
Haha

Coraz bardziej jest wszystko kontrolowane, sa plany zagospodarowania przestrzennego I warunki techniczne

W tym przypadku akurat jest to działka traktowana jako zagrodowa/z warunkami zabudowy I pozwoleniem na budowe sprzed wejscia planu zagospodarowania. W tej chwili obowiazuje tam calkowity zakaz zabudowy. Albo buduje co jest zaprojektowane albo nie I dzialka zostaje łąką/ polem kukurydzy co najwyzej.
Kupilam to bo jest duuuuuuza I bede mogla sie wyszalec ogrodniczo, ma dostep do asfaltowej drogi - obwodnicy wsi I zaloze sobie tam szkolke roslin z punktem sprzedaży. I projekt domu przezyje, jakos, tez dlatego ze nie bedzie tam nowych domów I sasiadów jedyny sasiad wydaje sie ok.
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kordina 12:08, 13 sty 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Projekt gotowego domu sprawia wrażenie o wiele większego niż prawdziwe zdjęcia, jakby był w pomniejszonej wersji, nie ma np okna na ścianie z wykuszem po prawej.
\No właśnie też pamiętałam, że kupiłaś z gotowcem zagospodarowania
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Muszelka 12:09, 13 sty 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Anda napisał(a)


A dlaczego nie możesz? Zawsze miałam wrażenie że w PL każdy może budować wszędzie co chce, wiesz, typu pałac obok stodoły. A tu nie?

A wiesz, Ando, jak w tym względzie zadziwiła mnie Szwajcaria? U nas trzeba nieźle nagimnastykować się, by uzyskać od architekta miejskiego np. na starówce pozwolenie na wymianę okien.

A to co widziałam w wieeeeeeelu miejscach w Szwajcarii przeszło moje wyobrażenia. W odległości 300 m. od średniowiecznego zamku stoją szkaradne bloki rodem z naszego PRL-u plus różne prywatne domy o wyglądzie ni z gruszki, ni z pietruszki. Tak że ten tego...
Zawsze myślałam, że Szwajcaria w zabudowie jest jeszcze lepsza niż Niemcy. Nic z tego.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Kontonaogrod 12:28, 13 sty 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1960
To fotka z dzwi wejsciowych



To z salonu w kierunku korytarza I drzwi wejsciowych



WC pod schodami
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kontonaogrod 12:29, 13 sty 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1960
Lazienka na gorze



Pokoj nad drzwiami wejsciowymi - pewnie moj do pracy



To chyba pokoj nad wykuszem, z balkonem, dla Mlodej
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kontonaogrod 12:31, 13 sty 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1960
Nasza sypialnia nad garazem



Salon



Zamiast kolumn slupy o przekroju prostokatnym lub scianki zrobimy - slupy sa bleeeee

____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies