Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Sebek 11:58, 15 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że albo poparzyło go słońce albo jakiś piesek go podlał....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzia1 16:18, 15 sie 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 18
Niestety też to miały moje " maleństwa" kupione w biedronce wiosną. Były chyba przesuszone, bo po wsadzeniu do gruntu jeden z czterech padł. Pozostałe musiałam poobcinać z suchych gałązek i ładnie się teraz zazieleniły
bleebla 15:30, 20 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Coś mi zaczęło świtać, że córa konewką go podlewała w upały dziękuję za pomoc
____________________
Aga - Mała eLeczka
justi 13:49, 28 sie 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
A co myślicie o moich bukszpanach? Juz opryskałam od grzyba Amistarem bo tylko to mialam teraz.


trzy pierwsze są bardzo porażone




a następne tak wyglądają


Deszczu u mnie było teraz bardzo bardzo mało, jeśli to grzyb to chyba po czerwcowych opadach teraz się uaktywnił. Poradźcie co robić dalej, znowu opryskać ?

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Sebek 16:01, 01 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może je przypaliło słońce....Ja bym obciął do zielonego, potem oprysk i na wiosnę ruszą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
martika 14:04, 02 wrz 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Moje kule na rabacie z żurawkami troche nieciekawie wygladają, na wiosne były takie ładne, a teraz:
jakos straciły swoja ładną zieleń,

Co z nimi, na jakis nawoz to chyba juz za późno, a moze chore?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Sebek 21:00, 04 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wygląda na wygłodzony.....Teraz stosujemy nawozy jesienne - nakarm go
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:30, 04 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kropeczki na liściach świadczą, że miałaś szkodniki, mogły to być przędziorki, więc najpierw opryskaj Polysectem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaB 23:01, 08 wrz 2013

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Witam,
Co mozna zrobić z takich bukszpanów? Pierwszy ma ok 1,5m wysokosci a drugi ok 1,8. Kiedy najlepiej je przesadzać - teraz czy październik?
Jakiej srednicy powinna być minimalnie wykopana bryła korzeniowa? Słyszałam ze taka jak korona - ale to daje ponad metr srednicy wiec logistycznie bez dzwigu sie nie da Mozna mnie? Jak głeboko kopac?
Jak przygotowac dołek pod takie duze bukszpany? Czy mozna je wsadzić glebiej niż teraz jest ten pierwszy- chciałabym z niego zrobić kule - tylko teraz troszke wisi w powietrzu. Obnizac czy raczej podsadzić nowe?

____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Sebek 19:09, 11 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z pierwszego na pewno zrób kulę
Z drugiego.....Nie wiem jaki on jest w środku, ale może kulę na pniu???Jak nie to stożek, a resztę na sadzonki

Bryła przy takich okazach powinna być wielkości korony, ale jak mówisz, że się nie da to podkop go "na czuja", ale zrób też dołek wysokości przynajmniej jednej łopaty. Bukszpan dobrze znosi przesadzanie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies