Gdzie jesteś » Forum » Oświetlenie » Oświetlenie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Oświetlenie ogrodu

grzesi 19:59, 05 sie 2014

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Byłbym niezmiernie wdzięczny. Ja niestety mieszkam akurat na takim lekkim zad...u i nie mam możliwości przywiezienia sobie takiej "sterty" do badań, zwłaszcza, że wybór w sklepach pobliskich mam bardzo mizerny i pozostaje jedynie zakup przez internet.
My mamy na 12V ze względu na dzieci. Bałem się puścić wysokie napięcie.
Dziękuję serdecznie i przepraszam za namolność
piotr_benet 12:23, 25 lis 2014

Dołączył: 25 lis 2014
Posty: 1
Bardzo modne są takie naświetlacze led:

Można zamówić je bez czujnika ruchu ale również z czujnikiem jeśli zależy nam na większej energooszczędności. Warto jest jednak wiedzieć, że dzięki zastosowanej technologii led oświetlenie to nie będzie zużywało dużych ilości prądu.
piotrek 22:50, 24 lut 2015

Dołączył: 08 mar 2014
Posty: 5
Proszę o informację na jakiej głębokości powinno się prowadzić przewody do oświetlenia na 220V? Przepisy dotyczące przyłączy mówią zdaje się o 80cm ale w przypadku ogrodu to chyba duża przesada?
____________________
Ekotechnik24 23:15, 24 lut 2015

Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 3
No cóż przepis to przepis. Ale jęśli to teren prywatny to zapewne na takiej która jest bezpieczna, żeby ich nie uszkodzić. Ważne jest żeby stosować kable w odpowiedniej izolacji i tu nie radze oszczędzać bo szybko może nastąpić koniezność ich wymiany. Sugeruje stosowanie kabli w izolacji YKY.
____________________
piotrek 23:30, 24 lut 2015

Dołączył: 08 mar 2014
Posty: 5
Dziękuję za odpowiedź. Przewody mam do zastosowań zewnętrznych, jeszcze tylko muszę dokupić folię ochronną.
____________________
anitan 19:50, 10 mar 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Karabela napisał(a)
Danusiu, mogłabym poprosić o link na priv dot lamp : tuby i reflektorków?


ja też poproszę linka z namiarem
dziękuje!
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Peruagatka 12:06, 08 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2015
Posty: 17
A ja mam pytanie natury technicznej.

Mam do oświetlenia 3 obszary w ogrodzie - stół pośród brzóz i traw, zakatek/taras z kanapami okolony żywoplotem, i rabatę glowną wzdłuż ogrodzenia przed dużymi oknami z salonu.
Wymyśliłam tak, że 'jadalnie' oświetlą halogenki od dołu podświetlające trawy, 'taras z sofami' świetlne kule, zaś rabatę głowną kilka halogenkow punktowych ukrytych w rabacie.
Tylko mam problem techniczny.. Czy ja to powinnam na 3ech osobnych obwodach puścić? Nie przewidziałam i wypuściłam tylko 2 obwody na zewnątrz. Czy może jakoś da się to technicznie rozwiązać?

____________________
Ekotechnik24 12:38, 08 kwi 2015

Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 3
Witam

To ile jest obwodów ma znaczenie wtórne. Jeśli przekroje kabli są odpowiednie to jedynie tyle, że dwa obwody umożliwią włączanie osobno tylko oświetlenia na 1 i 2 obwodzie.
____________________
Gardenarium 12:50, 08 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wtykasz specjalne gniazdo i z jednego obwodu masz dwa na pilota.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Peruagatka 13:05, 08 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2015
Posty: 17
Tak, chodzi mi o to aby kazde z tych 3 miejsc włączać osobno. Faktycznie, nie na obwodach mi zależy a na osobnym włączaniu.
Danusiu, jakie gniazdo masz na myśli? Do wetknięcia gdzie? Ewentualnie o jakim systemie mówisz (nazwa).

Ja póki co wykombinowałam, że mogę sobie z gniazdka z domu jeszcze jeden przewód zasilający wypuścić i oświetlenie 'jadalni' mieć zapalane na zewnątrz - co ma jakiś sens bo raczej zimą jeść tam nie będziemy
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies